Blueberry (2004)

Dosť značne neidentifikovateľný kúsok, zišla sa tu celkom slušná partička, ale načisto pohorela na nevyhranenosti, ktorú sem vniesli chtiac alebo nechtiac scenár a réžia, okrem toho to bolo zbytočne dlhé a presraté halucinogénnymi výjavmi, ktoré, pokiaľ by to bol western, tak sú úplne nepatričné, pokiaľ by to bolo neviemčoiné, tak nudné až zbytočné, pre mňa bolo zaujímavé, že Cassel sa tu zriekol svojho násilne pôsobiaceho teatrálneho prejavu, až na jednu výnimku - to len tak pre poriadok, a napriek tomu to nepomohlo, takže 40%.

Láska nebeská (2003)

Určite by som zniesol aj triapol hodiny tejto nadupanej britskej romantiky, čo bola pôvodná minutáž filmu, všetko je perfekt, a tak dostávame po všetkých stránkach vyváženú dokonalú zábavu, takže 95%.

Šepot (2007)

Hororíky s nepodarenými detiskami bývajú jedny z najsilnejších, príbeh netreba zvlášť nejaký originálny, veď čožeby už nové mohlo na tomto poli vzísť, v podstate to potom závisí od nájdenia vhodnej malej beštie s maximálne uhrančivým kukučom, tu sa chlapi nadmieru posnažili a v kastingoch vysitovali obzvlášť pozoruhodného diablika a keďže ani ostatné zložky nezaháľali a ponúkli prekvapivo dobré výkony, sme svedkami solídneho omenovského príbehu, takže 75%.

Černé Vánoce (2006)

Na začiatku trochu neprehľadné, ale kde je dom plný roztomilých dievčat a pár úchylov, tam idú detaily bokom, tu je obzvlášť potešujúce, že tých dievčat je viac ako v iných podobných domoch, len keby aj to vyhladzovanie bolo o niečo nápaditejšie a rôznorodejšie, je škoda, že autori nemali väčšie ambície, mohlo to byť zapamätateľnejšie, takže 65%.

Smrtící nenávist 3 (2009)

Bol by to celkom podarený činžák, keby sme to už všetci nepoznali, vápenkári sa nám zatúlali trochu ďalej, aby naháňali strach a lámali koštiale americkým nešťastníkom, lenže bez dostatočnej invencie, nestačí len zmeniť lokál, ale aj repertoár, takže 40%.

Poslední legie (2007)

Pokiaľ sa na to pozeráme ako na historický výpravný film, nie je o čom debatovať, ja to beriem ako starovekú rozprávku, je pravda, že scény sú ovplyvnené obmedzeným rozpočtom, herci sú dáki indisponovaní, snaha o humor je kostrbatá, ale v rozprávkach sa odpúšťajú aj iné veci, no a Aishwarya je úchvatná, takže 65%.

Hlava-22 (1970)

Len tak pre poriadok treba povedať, že niet na tejto zemeguli takej kapacity, ktorá by dokázala pretaviť geniálnu a neopakovateľnú hellerovu knižnú predlohu do dvojhodinovej filmovej verzie, ktorá by sa kvalitou aspoň na dohľad približovala k svomu vzoru, dôkazom čoho je aj to, že zatiaľ poznáme len jeden takýto pokus a aj to dosť rozpačitý, čo určite prispelo k varujúcemu odplašeniu ďalších potenciálnych idealistov vstúpiť na túto maximálne neistú pôdu, je iné pozerať na film so znalosťou knižnej predlohy a iné ako nečítač, to platí vo všeobecnosti a dupľom v tomto prípade, pokiaľ ste to druhé, musíte mať z toho dobrý bordel, aj keď sa scenár a réžia snažili o prietrž vytiahnuť z nadmieru komplikovanej predlohy esenciu epickej zrozumiteľnosti, ak ste v tej prvej skupinke, musíte po zhliadnutí riadne šomrať, že sa do minutáže nezmestili vaše obľúbené knižné pasáže, pretože je ich v románe toľko, že na to treba seriál, cez toto som sa preniesol, nerozdýchal som hlavne hercov a ich spôsob hrania, hlavne Arkin sa mi zdal úplne mimo a pokiaľ mu chlapi nahovorili, že Yossarian bol poloblázon, tak to zobral už z úplne zlej strany, no a rozpor medzi mojimi predstavami osôb a prostredia po niekoľkonásobnom prečítaní knihy a filmovým spracovaním bol taký priepastný, že poslednú tretinu filmu som povinne odtrpel, keď to tak podčiarknem, asi som urobil dobrú kravinu, že som chcel silou mocou porovnávať, na ideály netreba siahať, treba ich nechať patrične zaprášené a ničím nepošvrnené na piedestáloch uznania, takže 60%.

Maturitní ples (2008)

Najväčší problém nie je v tom, že sme to už x-krát videli v inom prevedení, ale to, že je to úplne bez nápadu, hviezdičky a ich starší kolegovia sú bez chuti a zápachu, vrahúň nemá žiadnu predstavivosť, polícia má o štyri kolieska menej ako sa na podpriemerný film patrí a dejová línia postráda logiku, v konečnom dôsledku úplne zbytočne vyhodené prašule, takže 30%.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Prečo by romantiky mali byť výsadou mladých ľudí s perfektnou kondičkou, perlovými zúbkami a pevými telami, presvedčivý dôkaz nám poskytuje tento kúsok, a to s výrazným prispením charizmatického Nicholsona, ktorý síce popri Reevesovi vyzerá ako Kraken pri Parisovi, ale jeho figúry sú úžasné, takže 85%.

Millerova křižovatka (1990)

Netradične komorná gangsterka so silnými dialógmi a vynikajúcimi hercami, k tomu trocha streľby a perfektný plán hlavného hrdinu a výsledkom je jeden z najsilnejších príbehov z divokých prohibičných rokov, takže 90%.