• Krátkometrážní

Paranormal Entity (2009)

Série Paranormal Activity rozjelo šílenství podobných filmů, kde chce každej na tomhle tématu vyděla balík. Oproti již zmíněnému PA jde o celkem povedenou řež s parádní duchovní atmosférou, ale tajemno úplně zmizelo a rovnou nás tvůrci hodili do mašinérie, kde se všechno hýbe, lítá a aby co nejvíce děsilo. Kvůli tomuhle je PE jednoznačně slabší bratříček, ale alespoň jsem se nenudil. 45%

Paranormal Activity (2007)

U série Paranormal Activity jsem byl asi hodně kritizující, jelikož moje hodnocení bylo na dvou hvězdičkách a to hlavně protože mi ty filmy zkrátka nějak neseděly. Tentokrát jsem to vzal drobet jinak a byl jsem připraven, že se budu zase nudit a to se nestalo. Bohužel pointa mi pořád moc nesedí, jelikož paranormální jevy z USA jsem nějak přeplněn. Ale dobrá vzal jsem v úvahu, že to tak je a pravda. Film není dlouhý, jsou tam i děsivé scény a celkově je mistrovsky natočený. Občas to chce u filmu právě druhou projekci, jelikož, pak se na to dívá divák drobet jinak. Ale co je pravda, že celkově jsou scény, když už k jevům dojde většinou bez gradace, kdy by to se mnou nějak házelo, nebo aby to nějak na mě fungovalo. Bohužel na mě pořádně PA nezafungovalo a více jak 55% ode mě dostat nemůže!

Rec 2 (2009)

Super. Nemyslím, že by dvojka byla horší jak jednička, jak to většinou u pokračování bývá. Přesně navazuje a drží si své tempo až do konce. Už se těším na další dva díly, pokud si budou držet tuhle linii, tak to bude brutální série.

REC (2007)

Luxusní horor. Balagueró a Plaza to natočili dokonale. Na film jsem se díval s dalšími dvěma lidmi, lekačky jsou tak působivé, že jsme se zkrátka lekli všichni. Celý systém natočení vtahuje tak silně, že se film téměř prožije a to dělá hodně. Zkrátka dům plný zombií, plný napětí a akce, kde nechybí vůbec nic co má dobrý horor obsahovat. Sympatičtí herci, hudba a kamera přesně dělala co měla. Zvlášt' konec nemá chybu. Lepší horor jsem v poslední době neviděl. 95%

Noční můra v Elm Street (2010)

To je až neskutečné co udělali s mým miláčkem. Freddy je prostě ikona hororu a prvních pět dílů bylo prostě nejlepších. Tento počin nechci ani nazývat moc remake, ale spíš restart série. Jelikož i příběh Freddyho je úplně o něčem jiném. Prvních 5 minut je docela děsivých a opravdu dobrých, ale jakmile začnou postavy včetně Freddyho mezi sebou mluvit, tak jde všechno do háje. Scénář je naprosto stupidní a kecy postav naprosto katastrofální. Co se týče nové masky, tak natu se dá i zvyknout a potom už tolik nevadí, jelikož je víc realistická, jak Englundova. A poslední co nejde přehlížet je režie, která je opravdu velice slabá! V celé stopáži filmu tak s Freddym není žádná delší scéna kromě té finální. Všechny scény s ním jsou krátké pár sekund a vraždy díky tomu bez nějaké atmosféry, což dělá z filmu to čím je a podle toho i hodnotím. 30%