• Krátkometrážní

Lesní duch (2013)

Takže konečně jsem se dostal k tomuto remaku Smrtelného zla můžu říci, že jsem nadmíru spokojený. Zaprvé bych jen řekl, že s původní Raimiovkou to má společného jen to, že je stejná pointa, ale jinak jde o úplně jiný film se skvělou nechutně hnusnou atmosférou a parádním zpracováním. Několik nápadů bylo nových a několik přebraných. Efekty parádní a celkově nechutně krvavé, hnusné a napínavé. Co se týče scénáře nešlo o nic co by mě nějak překvapilo, jelikož Raimiho díly znám nazpamět' a několikrát jsem se už divil, že se postavy opakovaně nechali unést "přetvařováním" napadnutými lidmi, ale to je snad jediné, co se dá tomuto dílu vytknout. Je znatelně znát, že na scénáři pracovalo více hororových autorů a je pěkně propracovaný až na konečný překvapení v podobě krvavého deště. Bohužel pro mě docela zvláštní konec, protože si myslím, že to zlo nešlo tak snadno zničit, ale to je už věc názoru. Celkově ale Alvarez odvedl výtečnou práci a jde o velice pěknou podívanou, ale podle mého to stále není na plný počet bodů. I tento parádní horor má své malé mouchy, ale rozhodně jde o jeden z nejpovedenějších remaků posledních let.. 80%

Mama (2013)

Tak konečně jsem se na Mamu kouknul a můžu osobně říci, že film není nudný a je celkem do pohody natočený. Celkově to sází na šokantní lekačky, které na mě tolik nepůsobily. Holčičky se chovaly vážně cool a mama jak by smet. Pro mě rozhodně zatím nejlepší horor z tohoto roku, ale kvůli docela nepovedenému konci, který po dějové stránce ok, ale po stránce zpracování nic moc, tak nedám plné hodnocení. Z mého pohledu Mamě celkem ublížilo to, že jsem se na ní díval po Sinisteru a to je rapidní rozdíl kvality děsivosti. Ale i tak jsem byl spokojený. Doufám, že to nebyl poslední horor Muschiettiho, jsem zvědavý co nám ještě přinese. 80%

Gumídci (1985) (seriál)

Na Gumídky jsem koukal jako malý a velice se mi to líbilo. Mamka mi říkala Stoupo. 80%

Con Air (1997)

Con Air je velice povedený akční film se zvučnými jmény herců. Samozřejmě každý z nich zde odvádí povedený výkon a celková stopáž filmu uběhla jak voda, jelikož to bylo jen z akce do akce, které byly velmi dobře provedené a přehledné. 75%

Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera (1999)

Tak oproti druhému dílu mírný nárůst kvality příběhu a scénáře, ale tak o moc zase ne. Scény, které měli být napínavé, tak napínavé nejsou. Děsivé scény nejsou děsivé a když prý ustřelíte upírovi hlavu tak mu vyroste další. 35%

Od soumraku do úsvitu 2 (1999)

Ach ne! Oproti povedené jedničce zde upíři vykrádají banku, k čemu jim asi tak prachy budou. Hrozná kravina. 30%

Od soumraku do úsvitu (1996)

Velice povedená upířina s Georgem Cloenym a Tarantinem v hlavních rolích. Více snad ani není potřeba dodávat, jen pustit a bavit se. 70%

Obušku, z pytle ven! (1955)

Tuto pohádku jsem žral jako malý a i dnes má něco do sebe. Dobrý nápad, příběh i zpracování. 55%

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Tak jsem si dal druhou projekci a musím chtít nechtít jít ještě níž jak minule. Prostě totální katastrofa co se týká snad všeho, kromě příběhu, který se mi na začátku zamlouval. Načíst s příběhem na Hooperovu tvorbu nebyl vůbec špatný nápad, akorát s tím zpracováním to už bylo opravdu jiné. Luessenhop se snažil sice docílit nějaké té atmosféry, ale totálně selhává! Všechny vraždy jsou ve filmu totálně bez nějaké atmosféry a jen krev stříká a tím to hasne. Jedinné co mě tolik nesklamalo byl Leatherface, protože ten se choval asi jako jediný z nich nějak tak normál a vraždil taky, jako vždycky. Bohužel jsem neskutečně sklamaný a doufám, že při dalších dílech bude změna režiséra, protože tohle bylo skoro nekoukatelný! 30%