Okamžik zkratu (2012)

I KDYŽ NĚKDE V HLOUBI VÍŠ, ŽE TVOJE CESTA KONČÍ V TEMNOTĚ, NEMUSÍ TO NUTNĚ ZNAMENAT, ŽE TAM TAKY ZAČALA.... /// Film o frajerech na sněhu, extázi či speedu a klukovi, kterej se (náhodou?) začlenil ,,do systému“. Islandský Bony a klid bez dětskýho žvanění a komančskejch přežitků, s drsnejma ksichtama, sem tam zajímavou skladbou a možná i trochou psychologie. Filmařina, která sází na autentičnost příběhu (a chladnou drsnost) mě sice bavila, ale nestrhla. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2004 napsal Stefan Mani Sigþórsson, číst nebudu. 2.) Mám na starost pojišťovací podvod. (S autem.) 3.) Thx za titule ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

SuperClásico (2011)

,,OŽEŇ SE A BUDEŠ LITOVAT. NEŽEŇ SE A BUDEŠ LITOVAT. OŽEŇ SE NEBO NE, TAK JAKO TAK BUDEŠ LITOVAT“...... /// Anna je fotbalovou agentkou. A protože je pro ni práce důležitá, zdrhla s fotbalistou. Christian se s tím nějak nemůže srovnat, bere syna a jede ji vyrvat z těla její zrádný srdce a jejímu milenci useknout hlavu … (tak dobře, teď trochu kecám…). ARGENTINA – země fotbalu, plamenných žen (ser na to, že jí je sedmdesát …) a vína. Skoro jako Francie. Ale zatímco Dobrej ročník měl kouzlo, tady se sází na ztřeštěnost, byť kouzlo vypravěče zase připomíná Francii. Je to kokotina. Ale většinu času milá a plná temperamentu. A hodnocení je (zcela určitě) ovlivněný mojí láskou k míči a chlastu (fotbalu a vínu – pozn. překladatele). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Snažím se zabránit blondýně, aby si vzala vypatlanýho fotbalistu. 2.) Když se řekne ,,Superclásico“... 3.) Téma rozvod není u nás doma tabu. 4.) Thx za titule ,,Yusek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Znovuzrozeni (2012) (seriál)

,,VĚŘ SI, ČEMU CHCEŠ, ALE JE TO PRAVDA. BYL JSEM NA TVÉM POHŘBU. VIDĚL JSEM TĚ LEŽET V RAKVI. A TEĎ STOJÍŠ PŘEDE MNOU. BYL TI DÁN NOVÝ ŽIVOT...“...... /// Nesmrtelnost duše povýšená na vzkříšení těla… scéna návratu z 1. části je nejen mysteriózně parádní, ale lidsky uvěřitelná! Postavy zahaleny tajemstvím, ale i potřísněny krví, zajímavá thrillerová složka si v ničem nezadá s tou mysteriózní (a navíc mají úžasnou schopnost vyšponovat scénu před závěrečnejma titulkama!). Baví mě, že víc než na ukecanost se sází na poklidnou, ale zároveň znepokojující atmosféru. Ti hloubavější možná budou hnidopišit, že se se vším chodí jak s hrncem vařící vody, ale díky zajímavosti příběhu i rozumný stopáži čovek neřeší kraviny, nepřemejšlí o důvodech a podstatě věci, ale baví se. Atmosférická seriálová pecka, která sází na něco jinýho než na prachy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Umřel jsem. (loni, před 7mi lety, před 30 ti lety…). 2.) Zjistím, že není zombík jako zombík. 3.) Thx za titule ,,JolinarCZ“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

Pravidla mlčení (2012)

,,KDYŽ SE ZAPLETEŠ DO NĚČEHO TAKOVÉHO, BENE, DOSTANEŠ ODPOVĚDI, ALE NE TY, CO MYSLÍŠ. TAJEMSTVÍ JSOU NEBEZPEČNÁ… DOUFÁM, ŽE SI NA TO PŘIPRAVEN.“...... /// Třicet let starý události… MŮŽE MLADEJ KLUK POCHOPIT, co je tenkrát vedlo k ,,revolučním“ činům? Politicky zajímavá filmařina o snaze dopátrat se pravdy. Pátrá Redford, pátrá Shia, pátrá FBI, ale postupně všechny ty pátrání ztrácej na přitažlivosti. Asi kvůli rozvleklosti (možná i zbytečně žvaněj…). A když odkryjou trumfy – tak už vlastně nikoho nepřekvapěj. Jasně – pohnutky, důvody … VŠICHNI SI MYSLÍME, ŽE CHCEME ZNÁT TAJEMSTVÍ DRUHÝCH …, ale tyhle ,,Pravidla mlčení“ bohužel nepřinášej žádnou politickou štvanici. Škoda. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2003 napsal Neil Gordon jsem nečetl. 2.) Tohle byl můj Pionýr. 3.) Zajímám se o Marxismus – leninismus v Americe. 4.) Thx za titule ,,skyah“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Lo (2009)

,,DÉMONE! HNUSTÝ, ODPORNÝ, NECHUTNÝ DÉMONE! JÁ JSEM TVŮJ PÁN. A TY JSI MŮJ PES! KDYŽ JSEM TĚ VYVOLAL, VYVOLAL JSEM SÍLU PLNÍCÍ POVELY A KDYŽ ŘEKNU "VÁLEJ SUDY", TAK PŘESNĚ TO UDĚLÁŠ! VIDĚL JSEM TĚ HÝBAT SE PO MÍSTNOSTI V TUCTU PODOB, SÁZET POCHYBNOSTI DO MÉ HLAVY A SE SMÍCHEM SLEDOVAT VÝVOJ. ALE JÁ ŘÍKÁM DOST! KONČÍM SE VŠEMI HRAMI A TRIKY, A NEODEJDU BEZ OHLEDU NA TO, KOLIKRÁT MĚ OTRÁVÍŠ. VYVOLAL JSEM TĚ A TEĎ TI POROUČÍM, DÉMONE LO, PROZKOUMEJ HLUBINY PEKLA, NAJDI MOJI DÍVKU, PŘIVEĎ JI ROVNOU KE MĚ, A JDI DO HAJZLU.“...... /// Naštvat Démona je nebezpečná věc! (SLÁVA! Že bych se dneska konečně pobavil?). Dostat z pekla holku, ke který Justin chová hluboký city (že by snad i romantika?) … Retrospektivní zobrazení událostí, ale HLAVNĚ divadelní kus(!) s minimem herců a kulis. Mluví se sprostě (nevadí!), vobčas se pokusí o ftip (nevadí!), písnička (no… trochu…nevadí!), druhá písnička (uááá néééé!). Divadelní dramatično, dramatický herecký výkony, netradiční zpracovaný téma o lidských chybách, lásce pekelný moci - máte dojem, že vám tady bude síla dialogu, monologu a divadelní atmosféry stačit? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tvrdím, že děti by si neměly hrát s pentagramy. 2.) Zjistím, že vyvolat naráz dva démony je jako píchat 2 holky jedním - … prostě složitý! 3.) Pořádám soutěž o nejlepšího džezovýho démona. 4.) Thx za titule ,,Kasparov88“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Josef (2011)

,,KDE MÁŠ ZNÁMKU?“...... /// Komorní válečný drama, filmový podobenství …. prostě zvláštně laděnej film o nevyzpytatelnosti osudu, spojenýho s vojenskou známkou se jménem Josef. Cesty Páně jsou nevyzpytatelné… víc než o příběh jde (asi?) o filozofický vyznění, ale oproti podobně komorně laděný polský Štvanici, mi tady něco chybí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že přežít válku chtěj lidi (překvapivě) až v v první řadě. 2.) Chcu se dozvědět něco víc o Švejkovo protivnících. 3.) Thx za titule ,,janle57“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Třídní sraz (2011)

,,PODÍVEJ. JEN TI MUSÍM ŘÍCT, ŽE JSEM ŠŤASTNÝ, ŽE SES ROZHODLA PŘIJÍT.“ … ,,MŮŽU TI NĚCO ŘÍCT? JSI JEDINÝ DŮVOD, PROČ JSEM PŘIŠLA.“...... /// Třídní sraz. Sraz třídy. Cizí třídní sraz. (Cizí sraz třídy.) Miliarda nezajímavejch týpků a ženskejch, mele ještě víc nezajímavejch keců. (Ó můj bože! Ó můj bože! Ó můj bože! … ukázka uvítacího dialogu…) Někdo si chce zašukat, někdo ne. (20 minut v řiti… tohle mě zabije!) Prostě tak to na srazech bejvá…. NECHODÍM NA CIZÍ SRAZY! Nebavilo by mě poslouchat ty debilní kecy a sledovat protivný nezajímavý lidi, který si navíc myslej, že jsou vtipný. Taky si nahrávaj monology na kameru – to je na přihlášku do soutěže - ,,Kolik nudy se dá narvat do filmu plnýho lidí (otazník?) (cože fotky? Jo táák, taky budou…). Po 50ti minutách valej do baru. Komický taneční číslo (dělám si prdel)… Šťastnej dospělej, nešťastnej dospělej, zamindrákovanej dospělej … a jsme na konci – šuká ten kdo nechtěl, ten kdo chtěl vaří, a ten co se chtěl ženit (co myslíte?) - MALÍČKOVÝ SLIB. Tohle není odpad. Ale sračka, která má do romantický komedie daleko, jako tihle čuráci do Vegas! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych bejt negr. A moji holku to štve. 2.) Vždycky jsem toužil po tom, omotat někomu barák hajzlákem. 3.) Prej nemám brát na sraz starou…. a nevím proč. (Tak ty se na to mrkni dvakrát!!!) 4.) Thx za titule ,,NikkiNicotine“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Údolí včel (1967)

,,VELIKÁ A MOCNÁ JE SÍLA ŘÁDU. VÍTĚZÍ NAD LIDSKOU PÝCHOU A ZLOBOU SVÝCH NEPŘÁTEL.“...... /// Kačerův hlas, Vláčilův filmovej svět a fantastická Körnerova studnice příběhů. Historická balada, plná poetickejch textů a magickejch dialogů … no jo, když vona to byla vobčas i nuda. Chyběla mi tam dynamika děje a čekání na dramatický drama v závěru prostě ta proklamovaná a oslavovaná síla dialogu neukrátila. Hledáte filmový umění? Tak to jste tady správně! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Vladimír Körner, číst nebudu. 2.) Mohu odpouštět jen těm, co jsou čistí. 3.) Neustále váhám mezi triem Bergman - Tarkovskij - Vláčil. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Záblesky chladné neděle (2012)

,,NEJSEM JEHO MAJETEK! NEMÁ PRÁVO SE KE MNĚ TAKHLE CHOVAT!“...... /// Vlastně mi ani nevadí, že se dlouho o atmosféru stará ,,jen“ pomalý tempo a hudební motiv. Spíš by mohlo lehce nasrat, že Dora (nebo jak jí chcete říkat) není zrovna reklamou na prudkou inteligenci. Ale co, nehraje tady jadernou fyzičku. Všechny postavy (i budovy) jsou opředený tajemstvím nebo záhadou. Škoda, že všechny ty otazníky až nekřesťansky natahujou. Míň bejvá někdy víc, a mě to začíná nudit. Namísto nějakýho zajímavýho konfliktu se mluví, mluví, mluví a (ano!) mluví! To co zajímavě začalo, končí jako nepodařenej pokus o upletení filmovýho biče z (filmovýho?) hovna. Thriller? Ale děte! Ovšem v neděli večer v televizi pro odpírače superstár a podobnejch píčovin – proč ne. Vy si tam klidně jednu hvězdu přidejte! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spoďáry jsou moje montérky. 2.) Nečetl jsem ,,oficiální text distributora“ a proto mě má ještě co překvapit. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Banshee (2013) (seriál)

,,DVA TRESTANCI, TŘI MRTVOLY A JEDNA Z NICH JE POLDA. TY POČTY SE MI NELÍBÍ… “...... /// Přišel o holku, o prachy a těžko říct, jestli si takhle představoval den, o kterým snil 15 let… Nezačalo to špatně, ale ze všeho nejvíc potěší, že nešetřej prachama. Na seriál samozřejmě! Sexu ani bitek se nebojej – takže puberťáci budou spokojení. Já se celou sérii peru s tím, že mi nesedl Antony Starr. Ta role je fakt drsňácká (možná až moc), ale ten jeho ksicht mi k tomu neštymuje. (Taky chodí, jak kdyby měl pod pažema melouny, což by u někoho mohlo vyvolat záchvat – jakejkoliv.) To takovej Job… to je jinej frajer! Děj dlouho ujde – ženská si to dělá sprchou, bitka, silný kecy, sex, ale hlavně se chovaj celkem normálně. Až teda v pátým dílu přichází menší(?) zkrat, ale furt si říkám – 3* nebo 4*. Asi mně nikdo nevysvětlí, proč postupně z mamky (Carrie), která je jak Samantha Caine, nejdřív dělaj supermanku, a hned na to zase píču z lacinýho hororu. Serou mě kecy, šerif, ženská, mafián… prostě sme si chlape nesedli! Už dávno nevrhám láskyplnej pohled na člověka, jenž se protluče celým dílem. Nechcu dementní jedince (skupiny), nemíním se přizpůsobovat scénáristům, kterým došli nápady. Ty 3* nechám, ale jestli bude dvojka, tak beze mě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rodinnej typ. Z Ruska. 2.) Náš šerif je nějakej divnej. 3.) Thx za titule ,,Araziel, Chikitka, Miki226 a Timon111“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *