Vím, kdo mě zabil (2007)

Po tomto filme som mal celkom dobré pocity, myslím z kvality spracovania, takže keď som prišiel na csfd, bol som prekvapený tunajším hodnotením. Najlepšia scéna z filmu je prvá osobne si myslím, hlavne kvôli hudbe, ale aj Lindsay bola dobrá, tá tyč jej sadne. Film ma celkom dobré tempo, scény sú spravené dosť brutálne a pointa je tiež celkom zaujímava, aj keď nereálna. SPOILER: Kto nepozná teóriu o stygmách, alebo skôr mýtus o nich (tak ako som nepoznal ja), tak sa aspoň dozvie aké hovadiny ľudí, čo majú veľa času napadajú a čo všetko si dokážu vymyslieť. KONIEC SPOILERA. Film má svoju atmosféru, drží v zatáčkach :-D, vlastne v napätí a celkovo nejde o zlý počin. 7/10.

Bruno (2009)

Brüno je neobyčajný film. Snáď žiadny iný ma tak nešokoval, ako práve Brüno, svojou priamosťou, názormi hlavného predstaviteľa a najmä perverznými scénami. Nie že by som bol nejaký hou hou konzervatívneho názoru, Brüno ma ani nepobúril, ani som sa nemusel odvracať, nič také. Smial som sa, púšťal scény dokola a ukazoval ich kamarátom. To je presne Brüno. Komédia, vtipná, útočná s mnohými dobrými scénami, ktoré stoja za zhliadnutia. Niektoré filmy nemajú extra dobrú scénu, keby Vás niekto poprosil, nech mu nejakú najlepšiu ukážete, nemáte akú. Ale Brüno áno a to sa cení. Celkovo 8/10.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Výborná komédia s odkazmi na hollywoodske policjané akčné filmy, natočená po ,,anglicky´´. Skvelý film na pobavenie a oddýchnutie od amerických tvárí a ulíc vo filme. 8/10

Horší už to nebude (2006)

Willa Ferrella som nikdy extra nemusel, ale vďaka tomuto filmu ho začínam mať rád. Film o stereotypnom živote hlavného hrdinu a o jeho počtoch na každom kroku. Pekne natočené, výborne zahrané a milé. Zároveň je to film o maličkostiach, ktoré nie sú iba maličkosťami - pekná myšlienka.. 10/10

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Po dlhom čase opäť typický akčný film v štýle 90-tych rokov. Až na opäť moderne sa tváriacu kameru, ktorá trýzni oči diváka, je to slušný priemer. Celkom pekný koniec a posledných pár dialógov taktiež v štýle osemdesiatych rokov. Pripomenulo mi to Smrtonostnú pascu 3, kde sme sa tiež pokochali scenériou New Yorku. Tentoraz je to síce bez dvojičiek, ale aj tak to stálo zato. Herci skvelí, dej ujde, len kamera trochu štve..7/10

Návrat do budoucnosti II (1989)

Spolu s Terminátorom 2 najlepší scifi film histórie. Je to jeden z mála filmov, ktoré sa dajú pozerať stále dokola a vždy sa v nich nájde niečo nové. Niečo, čo Vám dá hlbšiu súvislosť danej udalosti. Pritom však ide o film rodinný, bez násilia. Ja už ani neviem, čo viac napísať. Moja srdcovka. 10/10

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Herci skvelí, obsah zaujme, spracovanie v pohode, ale dĺžka. Ku koncu sa len kumuluje to isté. Skrátenie by prospelo, ale aj tak ide o kvalitný film, z ktorého sa aspoň niečo dozvieme o boji proti tabakovému priemyslu. 7/10

Zombieland (2009)

No, pre mňa absolútna špička medzi zombie filmami a komédiami posledných rokov. Úvodná pol hodinka napumpovanej akcie, s vtipnými scénami, spomalenými zábermi, Metallicou a pravidlami je super. Následné spomalenie tu všetci popisujú ako sklamanie, ale mne nevadilo. Zakomponovanie trochu romantiky medzi ľuďmi v mojom veku(19) tiež priaznivé. Neskôr ďalšia dávka, a to dosť veľká, zombie burgeru s extra pálivou chilli pastou v Pacific Playland v L.A. a mám presne čo som chcel. Užil by som si aj ďalšiu pol hodinu v stopáži keby bola...10/10

Okamžik zlomu (2007)

Skvelá zápletka, diabolský Hopkins a výborný Gosling. Čítam tu tie komentáre o vate a nude mimo hlavnú dejovú líniu. Ja si to nemyslím. Ak by sme všetky scény vo filmoch, ktoré nesúvisia s hlavnou pointou hodnotili ako vata a tým nudné, nadbytočné atď., neužili by sme si takmer žiadny film. Scény mimo hlavnú líniu dotvárajú tú správnu atmosféru, neskutočnú tajuplnosť, ktorú vytvára najmä hudba a dlhé zábery. Ja som ohúrený a musím povedať, bravo. Dávno som sa pri detektívke tak dobre ,,nebavil´´. 10/10

Žhavé výstřely 2 (1993)

Neskutočný film, s množstvom skvelých, nezabudnuteľných scén, výborných nápadov, Topper, Ramada a známe filmové scény v inom kabáte. Paródia, aká má byť, a prezident bol skvelý :-D. 10/10