23 (2007)

Podľa mňa to zas tak strašné nebolo. Jim Carrey bol skvelý, ostatne, on je dobrý herec, aj keď si mnohí zaujatí proti nemu myslia niečo iné. Nápad tiež zaujímavý. Nevidím žiadne podstatné chyby, za ktoré by som strhol hviezdy, azda len občasnú nudu. 7/10

Já, mé druhé já a Irena (2000)

VAGICLEAN!!! Prvých 22 minút absolútne skvelých. Prvá premena famózna a veľmi vtipná, na druhej strane chytá pri srdci všetkých, ktorí by so všetkým radi raz za čas vyje*ali. V tomto filme sa strieda akcia s perverznosťou a milá idylka. Všetko je postavené na na Jimovi Carreym a ten je proste famózny. Dokonca aj Renée Zellweger je v tomto filme celkom pekná (asi v jedinom :-D ). A dovolím si ešte vyzdvihnúť soundtrack, je ozaj skvelý. Možno by som nedal 5*, ale keď vidím tieto vaše komentáre a hodnotenia...10/10

Lhář, lhář (1997)

Keď som bol menší, miloval som tento film. Po pár rokoch musím ubrať jednu hviezdičku, ktorú by som v svojich 9 rokoch určite dal. Jim Carrey opäť predvádza to, čo ho preslávilo a za čo je aj mnohými zatracovaný. Robí to skvelo a ja nemôžem inak, ako za 4 hviezdičky. Jedná sa totiž o mimoriadne dobrý rodinný film. 7/10

Blafuj jako Beckham (2002)

Pohodová komédia o futbale odohrávajúca sa v Londýne zabŕdajúc do Indovskej komunity a ich zvykov s vtedy ešte málo známou Keirou s krátkymi vlasmi a istou dávkou anorektického sexepílu. Film som dlho ignoroval kvôli názvu, ale prekonal som sa, pozrel si ho a neľutujem. Myslím, že by sa dal prirovnať k filmu Důvěrnosti, aj keď tam nešlo o futbal a ani tam neboli Indovia, ale pripomenulo mi to prísny režim v rodinách pochádzajúcich z exotických kultúr. Na rozdiel od neho ide však o komédiu, ktorá pobaví a možno aj poučí neústupnych rodičov. 8/10

Terminator Salvation (2009)

No, začiatok celkom sľubný. Akčným scénam toho nie je zas tak moc, čo vytknúť. Ale ja som chcel vidieť Terminátora. Pre mňa séria Terminátorov skončila druhým dielom, pretože to nie je len o efektoch a akčných scénach. Pre mňa je Terminátor stelesnením atmosféry, ktorá prináša tuhnutie krvi v žilách. To sa mi dostavilo pri jednoke, vyvrcholilo v dvojke, v trojke...no, dajme tomu, aspoň tam bol Schwarzi, ale toto už nie je Terminátor. Ako samostatný film, ktorý začína úplne novú trilógiu, by som to celkom bral, ale názov Terminátor to kazí. A keď už by som sa mal vyjadriť trochu k filmu, Christian Bale si teda veľmi nezahral. Hviezdou tohto filmu bol suverénne Sam Worthington, ktorý si zobral aj viac priestoru na plátne, aj si získal srdcia divákov, veľmi dobre sa dívalo na Moon Bloodgood, ale John Connor mi tam akosi chýbal. Neviem, proste...už to nie je ono a nikdy asi ani nebude. 6/10

Hanebný pancharti (2009)

Tešil som sa a dočkal som sa. Ozaj skvelý film, dobre obsadený, zrežírovaný a aj predaný. Trochu ma mrzí, že samotný Brad Pitt, ktorý tento film výborne predal, nemal dosť priestoru, určite by ho mnohí radi videli vo viacerých scénach, ale to nie je zase taký veľký problém. Na druhej strane sa mi vo filme páčil Eli Roth, ktorého démonický pohľad v jednej zo záverečných scén bol úchvatný. Filmu sa v podstate nedá toho veľa vytknúť, kamera bola skvelá, aj efekty, spomalené zábery, tá správna odhodlanosť a motivácia bastardov, ktorým sú odpustené aj tie najväčšie hriechy, pretože predsa ide o vraždenie nacistov. Tarantino sa opäť predviedol v skvelom svetle a záver tohto filmu... odporúčam pozrieť. 10/10

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

No, zatiaľ som nevideľ druhú časť, ale ako samostatnému filmu nemám Verejnému nepriateľovi č. 1 čo vytknúť. V duchu klasických krimináliek francúzskeho pôvodu má film náboj a tempo. Jacques Mesrine je vykreslený z oboch strán, nielen z tej kladnej, ako by to asi spravili amíci. Niekedy je problém stotožniť sa s ním a jeho výbušnou povahou, občas dokonca držíte palce druhej strane (chomý starý boháč). Skvelá réžia, neustále skoky v čase a nápaditá kamera - rozdeľovanie obrazovky na viac častí. Vincent Cassel ani nehovorím, proste Pán herec. Ak toto má byť slabšia časť, potom sa strašne teším na dvojku. 10/10

Obvyklí podezřelí (1995)

Chcel som začať komentár citátom z konca filmu, ale všimol som si, že už tak učinil golfista, takže len napíšem, že tento film je kriminálka so všetkým, čo k tomu patrí a ešte dotiahnutá k dokonalosti. Dobre vystavaný a zamotaný príbeh, tempo, skvelí herci, napätie, prekvapivý záver (aj keď sa musím priznať, že ma to počas filmu napadlo), scenár, režia a v mnohých scénach aj hudba (pristávanie lietadla na mňa zapôsobilo napriek chybičke na kráse, že z predu je lietadlo 4-motorové a zozadu 2-motorové...nevadí), ktorá niekedy až mrazí. Ako to tak vidím, 95. rok bol ako stvorený pre thrillery a kriminálky, a taktiež Kevina Spaceyho. Či už to bolo SEDEM alebo Obvyklí Podozrivý, oba tieto filmy vzdali hold svojmu žánru. 10/10

Spalovač mrtvol (1968)

Dosť zrúdny film o jednej rodinke v ,,predvečer´´ Holokaustu. Človek má z tohto filmu celkovo dosť zlý pocit a to bolo aj cieľom tohto psychologického hororu. Perfektná kamera, ktorá skáče medzi obrazmi a doslova mrazí. V záverečných scénach sa mi napätie z tela vytratilo a aj keď scény boli pôsobivé, očakával som takýto záver . Film je každopádne klasikou nielen československého filmu a Hrušinský hrá naozaj skvelo už od začiatku. 8/10

Push (2009)

Priemerné akčné sci-fi s celkom dobrým nápadom, ale nedotiahnutým dokonca. 5/10