Otec rodiny (2000)

V detstve sa mi tento film strašne páčil a Téa Leoni sa mi neskutočne páčila. Dnes s odstupom času sa na to všetko pozerám trochu inými očami a neskutočné vyzdvihovanie rodiny a negatívny postoj k snahe rozvinúť kariéru (myslím už v tej alternatívnej realite). Samozrejme som za rodinné hodnoty a film sa mi aj páčil, len niektoré veci boli trochu prehnané. Inak dobrý nápad, ale nedá mi, dnes je to za 3 hviezdy. 6/10

Hádej kdo? (2005)

Mal som jediný dôvod pozrieť si tento film...Zoe Saldana. Keďže je len pár mesiacov po Avatare, chcel som vidieť nejaký film so Zoe, After Sex jej moc priestoru neposkytol (a ani divákovi pôžitok z pozerania) tak som si vybral Hádaj, kto príde. Klasická komédia, dokonca remake, pôvodný film som nevidel, takže porovnať neviem, ale nebolo to až také zlé. Nič čo by nebolo klasickou ,,chorobou´´ romantických komédií, často prehnaných a ,,trhlých´´. Slabší odvar Fotr lotr, ale dívať sa nato dá. A Zoe je fakt nádherná. 6/10

2012 (2009)

Poslednou dobou katastrofické filmy postrádajú srdce. Je to prípad aj 2012, ktoré diváka nedojme. Toľko kritizovaný Armageddon dokáže v človeku vyvolať chvenie, smútok, strach a nakonci aj slzy. Tu je to bez emócií a tie dokážu spraviť aj z nízkorozpočtového filmu skvelý film. 2012 nemá žiadnu podstatnú chybu, vizuál skvelý, hviezda prítomná v podobe Cussaca, aj keď asi nie moc šťastná voľbá, aj námet celkom dobrý, ale nič to so mnou nerobí. Všetko pekné, vyumelkované, dokonca aj Danny Glover bol nejaký čudný, ponášal sa skôr na figurínu. Ešte Rusáci ako tak ušli. No nič, bude to za tri. 6/10

G. I. Joe (2009)

V podstate nič v peknom kabáte. Channing Tatum určite má nato byť teenagerským idolom, ale treba nato aj dobré filmy. Tento dobrý nebol. Dobrý nápad s nanooblekmi, ale na tie si skôr zahrajte Crysis (pc hra). Tam si ich viac vychutnáte a nemusíte strácať čas týmto B-éčkom. Priemer. Za efekty 5/10

Bratři (2009)

Čistý, jednoduchý film v podstate. Aspoň sa tak javí, pár hercov, malé mestečko, vojna, dvaja bratia, jedna žena a problémy spôsobené vojnov v životoch ľudí postihnutých ňou na diaľku. Nič zložité, nič nové, ale napriek tomu neskutočne silné. Herci hrajú skvelo, aj Tobey Maguire, aj keď ten mi až tak nesedel. Skvelý Jake Gyllenhaal, krásna Natalie Portman. Aj malé dievčatá dobre hrali. Vojnové scény veľmi silné, aj záver veľmi silný a neustále dojímavé. Nie je to žiaden skvost kinematografie, ale je to veľmi silný film a odporúčam ho zhliadnuť každému, kto znáša aj pomalšie filmy. 9/10

Smrt čeká všude (2008)

Asi najlepší film, čo som z Iraku videl (spolu s Mariňákom). Akcia, čakanie a ťažké následky na životoch vojakov tam slúžiacich. Hudba, kamera skvelá a záverečné východisko. Aj ženy vedia točiť vojnové filmy a dokonca vynikajúce. BRAVO 10/10.

Ip Man (2008)

Lepšie zápasy som ešte v žiadnom filme nevidel. Na druhej strane v tomto filme nejde len o ne, ako v mnohých iných filmoch o bojových umeniach. Atmosféra čínskej uličky v 30-tych rokoch je pekne zhmotnená, dej vás oboznámi trocha s históriou Číny a spoznáte učiteľa asi najznámejšieho majstra kung-fu. Každopádne ide o výborný film, ktorý nám priblíži aj mentalitu Číňanov a pre tých, ktorí nevedia poriadne rozlíšiť Číňana od Japonca (netvrdím, že ja to viem :-D ) zistia rozdiely, či už v duchu národa alebo v mentalite. Veľké prekvapenie. 10/10

Spiknutí (1997)

Som skôr odporca konšpiračných teórií, ale nepatrím zase k tým, ktorí sa nad nimi nezamyslia a hodia ich všetky hneď do jedného vreca. Tento film je práve o nich a o človeku, ktorý sa nimi zaoberá a dosť posadnuto. Časom na niečo narazí a film začne naberať grády. Akcia spojená s rozvíjaním vzťahu medzi Melom a Juliou. Sympatická dvojica hrá v rámci kvalitného štandardu, film nenudí, rýchlo plynie, neponúkne však nič zapamätateľné, ani nejde o žiadny skvost trillerov. 7/10

Milenci (2008)

Film dobre odzrkadľuje rôzne stránky života. Kľudne plynie a celkom upokojuje. Zobrazuje nerozhodnosť, lásku, sklamanie, to všetko s výbornými hercami na čele s Phoenixom. A najmä kompromisy, ktoré sa musia na ceste životom robiť. SPOILER: Jediné čo mi trochu vadilo, je ako sa Leonard rýchlo dostal zo sračiek a myslenia na samovraždu k dvom dievčinám, ktoré o neho stoja a on si môže vyberať, a zaradil sa bravúrne do spoločnosti. 7/10

Harry Brown (2009)

Michael Caine sa vie aj hnevať. Silný začiatok, ktorý nás uvedie do spôsobu života vymetených členov pouličných gangov v Británii a ich bezohľadného neuváženého konania. Harry, stará škola, poctivá, ktorá v sebe ukrýva tajomstvá z minulosti a z vojny, sa rozhodne s tým niečo robiť po zabití jeho priateľa. Film výborný, postupná gradácia a Michael Caine dokazuje, že je pán herec. 9/10