Šifra mistra Leonarda (2006)

Každopádne lepší film než Anjeli a Démoni. Tento film som pozeral s ako-takým zaujatím. Priestory ma tiež veľmi neohurovali a ani tá zápletka nebola nijak zaujímavá. Ale dalo sa to. Dám 3*, ale lepšie 3* ako pri Anjeloch a Démonoch. 6/10

Andělé a démoni (2009)

Toto je film, ktorý sa tak veľmi očakával a na ktorý sa ľudia tešia do kina? Toto je tá správna téma, ktorou zaujmete v 21. storočí? No nikdy som nečítal žiadnu knihu od Dana Browna, ale asi si žiadnu ani neprečítam. Film nie je spravený zle, ale pre mňa je to proste neatraktívne. Takisto ako DaVinciho kód. Hanks je stále dobrý, aj keď už stráca tie svoje typické črty z mladších rokov, film má aj dynamiku, ale napätie žiadne. Atraktívnosť zápletky, prostredia a náboženskej podfarbenosti celého príbehu je pre mňa takmer nulová. Dám 3* za kvalitu spracovania, Hanksa a McGregora. Inak iba slabý odvar, ktorý by bol pre mňa atraktívnejší, keby sa odohrával v minulosti (17.-18. storočie napríklad). 5/10

Hotel Rwanda (2004)

Film, ktorý núti zamyslieť sa nad problémami zaostalého sveta a existenciou zbytočnej nenávisti medzi ľuďmi. Dobre natočený film so skvelou tématikou, ktorým pôsobí lepšie ako dokument vďaka zobrazeniu osudov konkrétnych ľudí. Možno presvedčí aj mnoho odporcov podpory týchto krajín o potrebe tejto pomoci a možno...budú padať pečené holuby raz z neba... No, každopádne to treba neustále skúšať a otvárať oči pred realitou, ktorá sa denne deje. Film skvelý, Don Cheadle nám do tohto filmu priniesol punc známej tváre medzi černochmi, Nick Nolte a Joaquin Phoenix tiež príjemným spestrením. Film nenudí, má atmosféru, dobre zapadajúcu hudbu do africkej lokácie. Filmu nie je čo vytknúť a ja oceňujem každé kvalitné spracovanie nekomerčnej tématiky. 10/10

Osudový dotek (2004)

Tento film si plne zaslúži byť na vrchných priečkach rebríčka TOP 200 na csfd. Skvelo natočené, premyslené, dokonca aj zahrané, najlepší Kutcher a myslím celkovo skvelý film. Amy Smart vytvára dobrý dôvod ovplyvnenia reality :-) a efekty sú tiež výborné. A zmeny minulosti sú vždy zaujímavým námetom na film, a Butterfy effect tento námet využil naplno. Bravo 10/10. ....Po druhom zhliadnutí musím ubrať na jednej hviezdičke, pretože mi niektoré dialógy prišli príliš prvoplánové, logické diery v cestovaní a zmenách reality príliš okaté. Napriek tomu stále nadpriemer aj keď umiestenie v TOP 200 musím prehodnotiť. Na druhej strane nie je veľa takýchto kvalitných filmov a cestovaní a zmenách čase, takže ako fanúšik žánru (teda hlavne Návratu do budúcnosti) som rád za každý počin. P.S. Kuther sa mi zdá stále veľmi dobrý. 8/10

District 9 (2009)

Neskutočne dobre natočený film, pútavá kamera, špina a prach, dokumentárny štýľ zo začiatku pôsobí obmedzujúco, ale nakoniec tomu tak nie je, hudba je tiež výborná. Hlavný predstaviteľ na začiatku nie je ničím zaujímavý, avšak o trištvrte hodinu ste jeho najlepší priateľ, ba čo viac, vžijete sa do jeho pozície, ktorá vôbec nie je jednoduchá a pri jej predstave ma chytá zúfalstvo. Dokonca môžem povedať, že je to naozaj skvelý herec, akoby herci nepoznačený veľkou popularitou dokázali zahrať civilnejšie, ako veľké hviezdy. No, každopádne film ubehol ako voda, vkráčal som do neho a za 15-20 minút som už od neho nemohol odísť. -SPOILER- Mám tu jediné mínus (možno to mínus nie je), rád by som chcel vedieť ako to dopadne. Možno sa chystá druhá časť a ak áno, tak sa strašne teším. 10/10

Superman se vrací (2006)

Celkovo dosť chladné. Nezachraňuje to ani Kevin Spacey, ani skvelé efekty. Občas, pri lete supermana vo výške s príjemnou hudbou a slnkom však dostávam pocit nejakej hlabšej myšlienky a atmosféry. To je jediný dôvod, prečo dávam 4*, inak by to bol klasický priemer v žánri. 7/10

Duch (1990)

Tento komentár píšem deň po Patrickovej smrti a aj keď to nebol zrovna môj veľký obľúbenec, bude mi chýbať. Duch je skvelý romantický film s mnohými dojímavými scénami a krásnou mladou Demi Moore. Whoopi Goldberg nám do tohto dojáku vnáša trochu vtipu, ktorý ale nekazí celkovú atmosféru. V jednej relácii, ktorú som videl v Londýne tento film dokonca kraľoval rebríčku romantických filmov volených divákmi. Ja musím len súhlasiť a o to viac som tento film prežíval po skutočnej smrti Patricka Swayzeho. 10/10

Top Gun (1986)

No, čudujem sa tu trochu tým nízkym hodnoteniam a celkovej percentáži. Top Gun je dobrý film, klasické osemdesiate roky, niekedy trochu strijené, celkovo dosť americké, a čo? Celkovo bol film skvelý, oslavujúci americké letectvo a letcov a nejeden z nás by sa po ňom najradšej videl v lietadle a ľutuje, že si vybral iné povolanie. Skvelé kvádre, skvelé slnečné okuliare, dobrá hudba, mladý Cruise, lietadlá, modrá obloha a ženské, čo viac si priať...? Kelly McGills ma po ženskej stránke síce veľmi neočarila a niektoré letecké scény boli dosť neprehľadné, ale inak je tento film skvelý a patrí k nemu aj ten pátos a KUS Ameriky. 9/10

Rozsudek smrti (2007)

No, celkom obstojný film, čo mi však strašne vadilo boli nelogické momenty. SPOILER...Prístup policistky pri zistení, že Kevin je vlastne vrah. Absolútne jej nevadí, že ho má zatknúť a taktiež Kevinovi nevadí, že si behá po svojom dome a obzerá si zbrane vo vlastnej kôlničke, keď ho hľadá polícia. No neviem, cítil som sa ako magor pri tomto filme, lebo mi tá nelogišnosť strašne bila do očí. Druhá strana tohto filmu je ale o poznanie lepšia. Je tu zobrazený psychologický pohľad na rodinu, ktorá niekoho stratila a aj Kevin je spočiatku pri zabíjaní nesvoj. John Goodman bol oživením filmu :-) ...až na tie chyby 6/10.

Space Jam (1996)

Keď som bol na tomto v kine ako asi 7 ročný, tak sa mi to celkom páčilo. S odstupom času sa to pre mňa stáva iba nostalgickou spomienkou a milou propagáciou Michaela Jordana. Oceňujem skôr hrané scény ako tie kreslené a je škoda, že sa o Jordanovi nenatočil klasický hraný film, ktorý by dokumentoval jeho kariéru. Dal by som dve *, ale musím sa nato pozrieť trochu detskými očami... 6/10