Wall Street (1987)

Pre mňa jednoznačne symbol Ameriky ako krajiny neobmedzených možností. Douglas skvelý, dialógy jak by smäd a taktiež monológy. 10/10

Gangy New Yorku (2002)

Prvá polovica sa nesie v celku vážnom duchu, a celkom sympaticky rozpráva príbeh New Yorku, ukazuje ako to tam vtedy vyzeralo a nikam sa neponáhľa, v druhej polovici, hlavne ku koncu by človek už aj ocenil nejaké to vzrušenie alebo citovú zainteresovanosť, ktorej sa divákovi nedostáva ani pri finálnom boji, kde mám pocit, že je to celé len fraška a vlastne neviem, o čo sa tam bojovalo. Skôr som sa smial, ako tŕpol, ako to skončí, a bolo mi to vlastne jedno. Musím pochváliť ale hudbu, kulisy, aj keď pri nich by som chcel väčšiu perspektívu ako vidieť jedno námestie a pár budov pri ňom, herci podľa mňa tiež neboli zlí a ďalej rozprávač mi spríjemňoval čas a oboznamoval ma s faktami o New Yorku. Chcelo by to len skrátiť, zrýchliť, pridať viac akcie a pridať vedľajšiu dejovú líniu, ktorý by stála v popredí pred konfliktom, ktorý nie je extra zaujímavý pre diváka. 7/10

Repo Men (2010)

Veľmi dobré. Očividne sme sa vyžívali v otváraní ľudských tiel. Jude skvelý, hudba výborná, škoda tej záverečnej zbytočnej pointy (zvratu). No..takže ,,len´´ 8/10.

Zlatíčko (2004)

Prvá polovica filmu skvelá, pokým všetko ide tak ako má. Jude Law exceluje, jeho príhovory k divákovi sú veľmi sympatické a je mi ľúto, že film sa ku koncu mení na morálne ponaučenie. Inak veľmi dobré a vtipné. 8/10

Rocky III (1982)

Aj keď dvojka je podľa hodnotení lepšia, ja považujem trojku za oveľa lepšiu. Toto je presne ten Rocky, ako si pamätám celú sériu, jednotka sú začiatky, v dvojke sa pomaly ani neboxuje, štvorka Rusi...samozrejme výborní, päťka paškvil, ale toto je výborný diel, kde máme typický Rockyho skvelý tréning s Apollom, máme tu viacero zápasov, dokonca aj stopáž je kratšia ako v dvojke, no jednoducho bomba. Päť hviez nedám len preto, lebo štvorka je naozaj lepšia a jednotka už ani nevravím, ale ide o kvalitný film z 80. rokov, ktorý nenudí ani na chvíľu a servíruje nám obrovské odhodlanie hlavného hrdinu. 8/10

Rocky II (1979)

Po rokoch keď pozerám Rockyho I, je to neskutočne dobrý film, dvojka však jeho kúzlo absolútne postráda a k zápasu, ktorý je podľa môjho názoru menej premakaný ako v jednotke, sa prepracováva príliš sterilne, priehľadne a človek už len čaká, kým Adriana povie niečo ako: ,,Zabij toho parchanta.´´ Okrem toho tento diel spravil z Rockyho analfabeta a primitíva, ktorý akoby zmizol v ďalšom dieli a tam sa opäť pozeráme na inteligentného boxera. Pre mňa po rokoch sklamanie...keď som bol malý, tak som to žral, ale teraz toto neprehryznem.. 6/10

Rocky (1976)

Táto už klasika oplývajúca skvelou atmosférou, hudbou a odhodlaním hlavného hrdinu znamená pre mňa veľa. A podobne ako pre Rockyho vo filme, tak aj pre Stallona vstup do vyššej spoločnosti v oblasti filmov. Či už pamätné tréningové scény alebo zakaždým koncový zápas, prechádzky po tmavej Philadelphii, milostná zápletka atď. Proste klasika, ktorá nestarne a chytá za srdce už niekoľko generácií ľudí a motivuje k športu.. 10/10

Škola svádění (2006)

No, podpriemer, málo vtipné, téma zvádzania minimálne využitá, zase všetko smerujúce k romantike. Musím ale pochváliť začiatok fimu, Thorntona, Duncana a taktiež Bena Stillera, ktorý aspoň trocha vylepšil nudu. 4/10

Cemetery Junction (2010)

Veľa dobrých nápadov, mnoho životných právd, často smutných, satiricky servírovaných, avšak hlavne počas prvej polovice, potom sa film prepadne do priemeru a až ku koncu, konkrétne zápletka medzi otcom a synom chytá za srdce a film opäť dvíha z priemeru do nadpriemerného diela, ktoré je však stále skôr drámou ako komédiou, čo nie je na závadu. Keby mi aj uprostred filmu bolo servírovaného viac humoru, viac deja, viac dojímavých scén, išiel by som bez problémov do plného hodnotenia, takto za 4. 8/10

Já jsem tady (2010)

Príbeh pekný, všetko skvelé, ale nejak sa neviem preniesť cez to, že sú to roboty.. Nedokážem si k nim vybudovať dostatočný citový vzťah, aby som s nimi počas filmu súcítil, a preto ma to ani moc nedojalo. A normálne mi roboty nevadia, napríklad Wall-E ma úplne dostal, ale tu to bolo až príliš ľudské a to ma nejako znepokojuje. Napriek tomu je to o láske a tá takto často krát funguje.Takže za 3. 6/10