Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Až sa hanbím za to, že tento westernový skvost som videl až teraz. Vidím ako som o veľa prišiel, ale naštastie som to dohnal a lepšie neskoro ako nikdy. Westerny nie su mojím obľúbeným žánrom preto som ani nejak nespoznal Clinta Eastwooda. Nevedel som ako vyzeral !za mlada". Veru už v mladosti to bol vetrom ošľahaný chlap, ktorému to vydržalo doteraz. Western, ktorý má v sebe určitú vážnosť a pri tom je aj zábavný. Skvelé postavy a veľmi vhodné použitie neurčitých morálnych pravidiel (človek zaváha, či vôbec to čo robia, je zlé alebo dobré) ho robia skvelým adeptom na zaradenie do zbierky skvostov.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Čo dodať k tomuto seriálu. Všetko tu už bolo spomínané a aj kritizované. Mne sa pre to všetko tento seriál páči najviac zo všetkých a keby sme mali tú možnosť, že môžme dať jednej položke v databáze CSFD aj 6 hviezdičiek, tak u mňa to bude práve jedine Haló Haló. Tento seriál má toľko krásnych vecí, že t sa ani popísať nedá, má najkrajší záver, aký som kedy na seriály videl. Výsledok = slzy v očiach. Výborne sa tu vydaril aj český dabing, ktorý je zaručene možno lepší než originál :) Briti to ale jednoducho vedia s komédiami :)

REC (2007)

Tento film je dôkazom toho ako dokážu španiely robiť skvelé horory. Napätie a strach od začiatku až do konca. A ten záver, také mrazenie. Nechápal som, že na čo sa to pozerám. Tento hororový snímok má presne to čo má pravý hororový snímok aj mať. Musíte sa báť, byť v napätí, nie si oddychnúť. Tu je to všetko.

Král Artuš (2004)

Rozmýšľam a čudujem sa, že prečo má tento snímok také zlé hodnotenie. Podľa mňa je toto historický match aký sa len tak ľahko nevidí. Skvelé herecké prevedenie a je to jediný film kde sa mi Keira Knightley páči, inak ju vôbec nemusím. A ten Stellan ako bravúúúrne zahral saského kráľa a celkové vykreslenie Sasov je impozantné. Tá ošlahanosť,ich tváre, krutosť a chlad, ktorý z nich vyžaruje aj keď je na nich samá kožušina. Veď to je radosť sa pozerať a rev "Artooorius" hovorí sa všetko. Taký zážitok aký mám z toho snímku mávam málokedy a to som ho už videl nie raz. A na záver: dabing nestojí za nič, či už slovenský alebo český, tu sa im to veru nepodarilo a možno aj tie zlé hodnotenia sú zavinené tým, že to ľudia pozerajú dabované. Skúste si to pozrieť v originály a radšej sledujte titulky, aj tak ich moc nebude a bude to skvelý zážitok

Duna (1984)

Tak veru nič moc to nebolo. :( Som celkom aj sklamaný. Scénar je výborný, svet budúcnosti skvele vymyslený ale réžijná práca je biedna. Streidajú sa momenty kedy zomierate od nudy, za tým príde niečo pri čom sa zobudíte ale to netrvá dlho a potom znovu stagnácia. Vyzdvihnúť by sa dali dobré herecké výkony a občas fajn hudba ale inak asi nič. Ale aj tak som fanúšik sci-fi žánru takže hodnotím to priemerne.

Láska přes internet (1998)

Vynikajúca romantická komédia, kde sa Tom Hanks A Meg Ryan neskutočne k sebe hodia. Tento film patrí medzi také oddychovky, že sa to dá pozerať v akejkoľvek situácii a vždy to poteší. Ja vlastne ani nepoznám film, v ktrom hrá Tom Hanks a ktorý by nebol perfektný.

Já, padouch (2010)

Pri tomto animáku zvažujem, či nepridám aj 5. hviezdičku. Tak dlho som sa už veru nenasmial. Veľmi vtipné a trefné scény a do toho úžasní mimoni. Scéna, pri ktorej si jeden skenuje zadok alebo záverečná časť s vyžiadaním si pusiniek sú neopakovateľné. Aj ked možno mi tu niečo chýbalo ale ešte neviem čo. A nápad s tým, že zo zloducha sa stane otecko troch osirotených detí tu veru ešte nebol. Dojímavé, zábavné.

Duch doby - Stále kupředu (2011)

Zvláštne spracovaný snímok. Veľa veľa a veľmi veľa právd o dnešnom svete, ktoré by si mal pozrieť každý človek na planéte. Škoda, že sa k veľa ľuďom nedostane. Za to hociaká komerčná zlátanina druhu telenoviel a priblblá reality show si užije diváckej populárnosti až až.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Nemôžem si pomôcť ale tomuto filmu musím dať plný počet. Miestami na mňa film pôsobil nudne ale tá skvelá tématika, to spracovanie vízie budúcnosti kedy ľudia budú schpní vyrábať takého stroje je fascinujúca. A myslím si, že aj výkon Osmenta je perfektný. Do toho skvelé predvedenie Juda Lawa.