Serenity (2005)

Pro fanoušky Firefly neminutelná a vydupaná tečka za otevřenými osudy sympatické posádky jedné (ne)obyčejné pašerácké vesmírné lodi. Ztrácejíce komorní televizní atmosféru Serenity letí k širokému publiku a není to úplně ta stejná "stará dobrá" Serenity. Jakoby se snažila strhnout více pozornosti než nepozorovaně proplout teritoriem Plenitelů a vytrvale unikat zrakům Aliance. Serenity se snaží být viděna a jde jí to dobře, ale moje srdce přece jen zůstává seriálové.

Firefly (2002) (seriál)

Věčné patálie různorodých vesmírných pašeráků si jako první a zásadní úspěch mohou připsat získání a udržení mé pozornosti. Ač nevyhledávajíce vesmírné seriálové ságy, nedokázala jsem kouzlu Firefly překvapivě ani já odolat. Sympatickou posádku pod vedením ultracharismatického kapitána Malcolma Reynoldse si nejde neoblíbit. Kaylee musí milovat každý bez rozdílu pohlaví už od přírody. Medik Simon spolehlivě funguje jako rovnocenně sladký a nevinný protějšek sličné mechaničky. Pominu-li Pretty Woman, ještě nikdy jsem si tolik nepřála být děvkou (pardon Inaro, registrovanou společnicí). Hrdina Kantonu, muž zvaný Jayne, hromotlucký chrlič typických mužských hesel snad ani nepotřebuje komentář, citace postačí: „Nechápu, proč bysme jim měli pomáhat! Jsou to děvky, Jayne! JDU DO TOHO!!!! Zoye nejde Washe nezávidět. A kapitána Reynoldse, nejde nemilovat!!! Inu je to tak, po srdcových řadách Buffy a Angela z výrobní linky Joss Whedon sjel model Firefly, jenž je řízen špičkovými piloty. Přízeň uživatelů si Firefly získává zachováním whedonských standardů a přidáním neotřelého scifi-westernového tunningu. Proto se s rozsahem pouhopouhých čtrnácti jízd nejde spokojit.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

New York, New York I want to wake up in That city that never sleeps....nemůžu se ubránit srovnání s okouzlující francouzskou metropolí, a ty New Yorku, vycházíš z něj vítězně. Zkrouhnutí počtu povídek výrazně usnadňuje orientaci ve spletici osudů a umožňuje přilnutí k některému z nich. A ono se to daří u většiny - přibylo totiž humoru, aniž by tím utrpěla poetičnost, tajemno, krása dní všedních i nevšedních. Snaha o jemné propojejí newyorských osudů spojuje střípky v celek, ve kterém se člověk neztratí. Plejáda hollywoodských ikon spolehlivě funguje jako elementární lákadlo divákovy pozornosti - Shiu, Haydena a Bradleyho pohromadě v jednom úchvatném velkoměstě si prostě nejde neužít...New York, New York, New York...

Otčím (2009)

Předvídatelný a průměrný zástupce žánru, který ovšem určitě nepřehlídnou fanynky Penna Badgleyho.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Ani žhavý tělo Megan Fox nezmůže zvrátit ochablost Jennifer´s Body. Až na pár fakt kvalitních joků slečny posedlé jeden velkej trapas. Pekelně fajn soundtrack nejde přehlídnout a vysloužil téhle hovadince druhou hvězdu.

Gamer (2009)

Latexovej, barevňoučkej svět plnej obnažených koziček v režii oplzlých tlustoprdů versus krvavá řežba pod palcem zbohatlických teenagerů. Vyberte si, co se vám víc líbí/ hnusí. U mě suverénně vítězí požití ochlupené masité pavoučí nohy v přímém přenosu. Tak si říkám ...sorry, ale tenhle chod nejspíš vynechám. Když v tom do sebe začínají kolečka zapadat a tahač značky Butler mě vrhá mezi hltače Osudů dobrého vojáka Kabla. Coby dílky podobného ražení nepolíbená jsem si tuhle zvrácenou hru o to víc užila.

Duševní slepota (2002) (TV film)

Návod jak nesbalit chlapa a zůstat nadosmrti (ne)šťastně sama.

Fido (2006)

Kdo by to byl čekal, že k filmu o zombících padne přívlastek rozkošný. Inu je to tak. Retro stylizace je překrásná a ještě jednou překrásná!!! Bizardní humor je kousavý jako zombie s nefunčním obojkem a malej Timmy je k sežrání. Fido má jednoznačně všechny atributy k tomu, aby se stal mým nejoblíbenějším zombiem.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Mimořádně našláplej seriál s hvězdným obsazením a originální zápletkou, jehož největším mínusem je čtyřměsíční čekání na jedenáctou epizodu!