Radius (2017)

Filmy se zvratem mám rád. Záhady také. Začátek se vyvíjel slibně, prostředek byl trochu pomalejší a konec se dal odhadnout.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Asi jsem si to pamatoval trochu zkresleně. Jako dítě se mi film samozřejmě strašně líbil. Ale když jsem si to pustil teď jako dospělý, tak je to fakt pitomost. Ideální pro děti, které vyrůstaly v 70. letech. Z dnešního pohledu jen jako studijní materiál.

Vražda v Ostrovní ulici (1933)

Asi není spravedlivé film z roku 33, 3 roky po uvedeni prvního čs. zvukového filmu, hodnotit optikou dnešního diváka. Ale je to fakt hodně velké retro. Je poznat, že éra němého filmu ještě trochu doznívá, přednes herců je ochotnický a vůbec ne přirozený. Zápletka je klasicky detektivní, ale nijak zvlášť poutavá. Takže vlastně největším lákadlem byly dobové interiéry pražských bytů a záběry zimní Prahy 30. let.

Zakletý v čase (2009)

Musím uznat, že přes počáteční zmatečnost ten film svou logiku a řád má a skoky časem dávají smysl. I když celé je to fakt hodně fantaskní a ideový základ musel vzniknout po hodně silném matroši. Ale protože mám filmy o cestování v čase rád, docela mě to bavilo. 3,5 hvězdičky.

Duch ve stroji (2017)

Perfektní. Skvělý sci-fi film. 4,5 hvězdičky, 5 má u mě Blade Runner. A animovaný japonský originál. Nicméně tohle se fakt povedlo, super atmoška, zajímavý děj a akce.

105% alibi (1959)

Na svou dobu docela obstojná detektivka. Blonďatý Menšík hraje pěkného podvodníčka.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Veskrze pozitivní a veselý film o třech stařících, kteří se rozhodnou vyloupit banku.

Hardcore Henry (2015)

Film, který je originální hlavně tím, že je celý z pohledu hlavního hrdiny. Taková gamesa, FPS střílečka. To je snad poprvé, kdy jsem něco podobného viděl. Teda ve filmu. Funguje to docela dobře, i když chvílema z toho přechází zrak. Děj je dost dynamický, furt se střílí, skáče, leze po střechách a podobně. Jenom ve finále je to vlastně o ničem. Hlavní pointu jsem buď nepobral, nebo neexistuje.

Dvojníci (2016)

Trošku ptákovina, ale veselá. Po čase příjemná ztřeštěná česká komedie, která si nehraje na intelektuální humor, ale vyznává spíš gagy jak v italské nebo francouzské komedii z 60-70. Let.

Krotitelé duchů (2016)

Pěkná slabota. Na původní Krotitele to nemá ani náhodou. Jediné, co na tom baví, jsou vykrádačky originálu. Dobrých vtipů pomálu, ústřední ženská sestava protivná, pomocník Kevin j tak nepřirozeně blbej, až je pitomej. Váhal jsem mezi 1 a 2 hvězdami, ale dám 2 za barevné efekty a snad za tu sbírku prvotřídních hollywoodských herců ve vedlejších rolích. Když už máme koupenou licenci, tak k tomu přidáme pár zvučných jmen a snad se pár diváků nachytá. Co na tom, že scénář je o ničem.