Aeon Flux (2005)

Mě se to líbilo. Zajímavé sci-fi z budoucnosti, sexy kostýmky, parádní akrobatické kousky. Navíc to netrvá ani hodinu a půl, takže se divák nestačí nudit. Ve svém žánru OK.

Špión (2015)

Vysokorozpočtová ptákovina s dobrými herci, pár povedenými fóry a spoustou trapně "humorných" pasáží. Ty vynechat, zkrátit to na hodinu a půl a dal bych 4*

Proud času (2003)

Film o cestování v čase. Ale za mě zklamání. Nedořešené časové paradoxy, spousta ohraných klišé, mizerné dialogy. Aspoň že ta výprava byla tak bohatá, že bylo na co koukat

Vražda na úrovni (1979)

Hodně oldschoolový Sherlock Holmes. Vyšetřují se vraždy Jacka Rozparovače a film má občas rádoby strašidelné scény v mlhou pokrytých londýnských ulicích. Celkově to ale na dnešní vkus působí trochu strojeně a hodně zastarale.

Velká šestka (2014)

Nečekaně překvapivý objev. Super animovaná akce se sympatickým nafukovacím robotem a týmem superhrdinných nerdů. Děsná švanda, skvělé zpracování, výborný příběh a akce od začátku do konce. První minuty vás vtáhnou do děje a nespustíte z filmu oči ani na chvíli.

Ztráta paměti (2004)

Kdyby to nekončilo tak zmateně, málem jsem dal 4*. Je to film tak trochu o paradoxech v čase, a to mám rád. Ale finále jsem ne úplně pochopil, takže za 4 to nebude. A je fakt, že občas divák neví, ve které realitě se vlastně nachází. Vzpomněl jsem si na Cimrmana a jeho retrospektivu v retrospektivě, kdy se divák tak trochu ztrácí

Dej si pohov, kámoši (1993)

Docela švanda. Dva postarší sousedi si mezi sebou dělaj naschvály, až se mezi nimi objeví nová sousedka. Ta zapříčiní pěkné pozdvižení a zavdá důvod k nejedné legrační situaci.

Roztržená opona (1966)

To bylo tak slabý, že to nemůžu nechat bez komentáře. Bych si nepomyslel, Hitchcock+Newman, že to bude taková bída. Především je ten film děsně dlouhý. Za druhé je šíleně nedomakaný, co se reálií týká. Děj se odehrává v NDR a evidentně se tam nikdo ze štábu nejel ani podívat. Jezdí tu například nejnovější západoněmecká auta. Vůbec si nepohráli s detaily. A pak celkově, děsně nedotažené, ani co se kostýmů týká. Spousta lidí mluví špatnou němčinou, nebo mezi sebou anglicky. A mimochodem, na polorozpadlé farmě mají v kuchyni plynový sporák? To je tak, když o životě v Evropě točej filmy Američani. Pak je to podobná fraška, jak by asi připadaly Číňanům některé starší české příběhy ze staré Číny.

Muž z Londýna (1974)

Škoda, hodně mizerná detektivka. Prosáklá normalizační zoufalostí, kdy ani elegantní londýnský zloděj nemá šanci proti pokrouceným hodnotám a pohledu na svět jednak české galérky a taky policie. Hrdinové vesměs žádní, policie sice vše vyřeši, ale spíš náhodou a určitě ji při tom nelze fandit. Brrr, ještě že ta doba je dávno pryč. Jinak točilo se to ve velice zajímavých kubistických interiérech jedné vily, která dle filmu měla být zatopena novou přehradou. Stavební unikát a nikdo jeho demolici vůbec neprožíval.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

No, 15% a 45. nejhorší film, to asi ne. Spíš v porovnání s původní Saxanou velké zklamání, obzvlášť když scénář a režii mají na svědomí Macourek a Vorlíček. To by člověk asi čekal víc. Ale na obranu filmu musím vyzdvihnout několik docela dobrých vtípků a atraktivní prostředí. Scénář už tak slavný není, i když katastrofa taky ne. Co mi vadilo, byly na rok 2011 dost bídné triky. Pak mi přišel nějak divný postsynchron, řeč hercům nějak divně neseděla na pusu. A vůbec, přestože herecké obsazení je bohaté na známá jména, některé výkony jsou dost ochotnické. Konkrétně dialogy Petry Černocké (mimochodem, vypadá bezvadně) nebo Jana Hrušínského jsou občas děsné. Na závěr bych ještě chtěl zmínit jednu myšlenku. Saxána, alespoň v našem prostředí, držela prvenství jako pohádka z prostředí čarodějné školy. Dlouho po tom přišel Harry Potter. A na jeho popularitě se asi svezl tento druhý díl. Vykradl z něj některé nápady, např. knihy s pohyblivými obrázky nebo vzhled některých postav. Ale jak již bylo řečeno, provedení hodně kulhá.