Florenc 13,30 (1957)

Jednu hvězdičku dávám za hudbu. Druhou za zajímavé historické reálie (úzké silničky, stará auta, Praha a Vary 50. let). A třetí za ten krásný autobus. Jinak bych to asi do konce nevydržel, i když v poslední třetině to začalo být zajímavější.

Aristokočky (1970)

Příjemná ručně animovaná disneyovka, sice ne tak úchvatná jako jiné celovečerní disneyho filmy, ale i tak moc milá. Pokud máte doma kočku, nenechte si film ujít :-)

Mrkáček Čiko (1982)

Nesmrtelná hláška: Večer brejlovec, ráno slepejš. Po čase příjemné připomenutí, ale nic světaborného ten film není.

Únos aut (1980)

Bomba film, samozřejmě hlavně kvůli autům. Čtyřicet porschat projíždějících ranní Paříží, to je obrázek, který se ani za dvacel let nezapomene. "Co se to dějě?" "Asi nějaká rallye..." "Ale neni hlášená!" "To je vždycky tak, nikdo nám nic neřekne."

Tajný závod (1976)

Docela příjemný film. Děj samozřejmě dohromady žádný, ale to se u podobného filmu ani nečeká. Nicméně jsem se hodinu a tři čtvrtě příjeně bavil. Pěkná auta, pěkné pokoukání. Ty holky v porscheti jely celou dobu s nedovřeným kufrem, všimli jste si toho? A nejsympatičtější posádka byli ti dva starší pánové v MB 300 SL. ("Víš kolikrát žena chtěla abych tuhle káru prodal? Vždyť je to nádherné německé autíčko. A nakonec ji přežilo...)" :-) A všimli jste si unikátního Silver Arrow ve stáji toho boháče?

23 (2007)

Po vizuální, herecké i režisérské stránce pěkné, obzvlášť kamera se mi líbila, ale námět a scénář, no nevim nevim. Když se budu snažit, tak si jakékoliv číslo najdu ve spoustě souvislostí a tady mi to přišlo trochu moc vyumělkované a přitažené za vlasy. Jo a mimochodem, Virginii Madsen to jako černovlásce sluší o mnoho víc :-)

Vražda v Orient expresu (1974)

Moc hezky udělané, výborná atmosféra, i když pointu jsem znal už předem. Poirot v podání Davida Sucheta se mi ale líbí víc.

The Image (1975)

May I take your order? I am full! Velice vkusně natočený erotický snímek v nádherném prostředí Paříže a luxusních apartmánů. Některé sexuální praktiky byly trošku nad mou míru vkusu, nicméne přesto nadprůměrný počin svého žánru.

Podraz (1973)

Po čase jsem si pustil film na DVD ze socedice. Hned na začátku jsem zjistil, že film je s dabingem a nelze přepnout na originální zvuk. NAvíc dabing nebyl původní, z Barrandova, ale nějaký novější a samozřejmě neměl tu kvalitu. Užuž jsem to chtěl vypnout, ale pak jsem zjistil, že jazyk se dá přepnout do angličtiny v hlavním neu. Proč někdo vyrábí DVD tímto způsobem? Proč prostě nejde jazyk měnit za pochodu? K filmu samotnému: Samozřejmě výborní herci, vtipná zápletka a hlavně SKVĚLÁ atmosféra. Celá nálada filmu je nejspíš důvodem, proč všichni dávají vysoké hodnocení a proč se k filmu vracejí.

Na břehu (2000) (TV film)

Tenhle australský televizní film patří k jedněm z nejlepších apokaliptických snímků, co jsem kdy viděl. Nechápu, že šel jen někde na Hallmarku nebo na jakém druhořadém kanále a ne v hlavních kinech. Některé záběry z filmu jsou naprosto nezapomenutelné, třeba jak šedivou ztichlou ulicí, ve které stojí lidé frontu na sebevražedné pililky, projíždí to červené ferrari. Nebo scéna, jak hlavní hrdinka dostane originál obrazu z galerie. Anebo způsob, jak si každý vybere způsob, kde a jak zemře. Prostě nářez.