Gravitace (2013)

Naprostá vizuální dokonalost! Já nemám slov, opravdu. A ta hudba!

SuperStar 2013 (2013) (pořad)

Sledovala jsem každou řadu a pamatuji si všechny výherce. A tento ročník není výjimkou.

Velký Gatsby (2013)

TAK strašně moc jsem se na tento film těšila. Těšila jsem, že budu okouzlena třpytem 20. let, nádhernými kostýmy od Prada, leskem šperků od Tiffanyho a perfektními hereckými výkony. Pokud by mi vše tohle stačilo, bylo by to na deset hvězdiček. Ale já se těšila také na podmanivý příběh. Na love story, která mně zůstane dlouho v myšlenkách. Bohužel toho se mi nedostalo. Počáteční seznamování s příběhem bylo výborné, ale zkrátila bych jej na polovinu. Neustále jsem čekala, kdy konečně začne nějaká akce, kdy se film konečně rozjede, ale nestalo se tak až do závěrečných titulek. Je to velká škoda, především pro nevyužití tolika myšlenek. Film o povrchnosti, bohatství, lhostejnosti, pravém přátelství, držení se v minulosti a o tom, že ne vše je přesně podle našich plánů a představ.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tak tohle nebyla komedie? My jsme se totiž od prvního představení hlavních hrdinů až do poslední vteřiny neustále smáli. Bylo to zkrátka velmi vtipné a pár scén á la Saw s tarrantinovsky velkým množstvím krve na tom nic nezměnilo.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

... Ach ta nostalgie. Bylo to skvělé, opravdu. Ale kdybych dala plný počet, podpořila bych tak názor, že tento díl je lepší jak díl první, ne-li dokonce nejlepší z celé série. A to si určitě nemyslím. Přeci jenom Jednička byla originální s naprosto kultovními hláškami, které nám na Srazu rádi připomněli. Každopádně legrace to byla výtečná, asi se mi i bude po chlapcích stýskat :o) Mimochodem za měsíc maturuji, a tak doufám, že náš sraz po letech bude alespoň z poloviny tak skvělý, jako byl tento!

Milk (2008)

Seana mám zafixovaného jako sukničkáře. No a tady hrál gaye bojujícího za práva homosexuální menšiny. Role se však zhostil výtečně. Oscar je zde zcela na místě. Celý herecký ansámbl je však kvalitní - jedno zvučné jméno vedle druhého. V průběhu filmu jsem si uvědomila, jak jsem neskutečně ráda, že žiji ve světě, kde si (alespoň v demokratických státech) můžeme všichni dělat v podstatě, co chceme a chovat se, jak chceme. Závěr byl famózní!

LOL (2008)

Pár svých francouzský přátel jsem v hrdinech určitě našla :o)

Killer Movie (2008)

Pro seriálového fanouška, jako jsem já, to bylo při pohledu na herce něco jako pastva pro oči. Ovšem s dějem to bylo slabší. Mnohem slabší. Ale pokud je člověk nemocen a nic jiného dělat nemůže, tak se ke konci přece jenom prokouká.