Společnost mrtvých básníků (1989)

Silný příběh. Pro mne nejlepší role Robina Williamse. Takového učitele, jakého ve filmu hraje, bych moc přál nám všem. Závěr je opravdu na slzy dojetí - budete si jej pamatovat na celý život. Dávám 5 hvězd.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Začnu asi tímto - je to příliš dlouhé. Víc jak dvě hodiny sledovat změť kovových potvor, které se přeměňují mezi autem a robotem tak rychle, že to ani nejde sledovat. Pořád někdo s někým bojuje a vůbec nevíte kdo je kdo. Postavy se objevují a mizejí zcela nelogicky. Nejhorší jsou rodiče hlavního hrdiny. Jsou trapní a jejich zjevování se na plátně je snad úplně náhodné. Nemám nic proti Transformerům, jako hračky je máme i doma. Ale tento námět měl rozhodně větší potenciál, než se z toho podařilo dostat. Nejsem nějaký anglofil, ale překlad názvu Revenge of the Fallen jako Pomsta poražených mi taky moc nesedí. (Fallen=jeden z hlavních "zloduchů"). Dávám jednu hvězdičku jen ze soucitu.

Tři veteráni (1983)

Skvělá předloha pana Wericha, které se chopil skvělý pan Svěrak a tak vznikl tento film obsazený skvělými herci v režii skvělého pana O. Lipského. Prostě kvalitní materiál, kvalitní práce. Dávám 5 hvězd.

Gauneři (1992)

Film božského Quentina stojící neprávem ve stínu Pulp Fiction. Stačí jedna garáž, dobrý scénář, super režie a úspěch je na světe. Jak prosté, milý Watsone. Jak jinak, dávám 5 hvězd, mrkněte na to, stojí to za to....To jsem psal před 10 lety, nyní po opakované projekci dávám 4 hvězdy, film je fajn, příběh dobrý i když krvavý, ale to věčné prázdné fuckovaní mi po letech už vadilo, holt stárneme.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovní film kultovního režiséra. Prostě zážitek na celý život. Každý to několikrát viděl a kdo říká že ne, ten to sleduje dodnes. Nemohu jinak, než 5 hvězdiček.

Velký bazar (1973)

Pro mne nejlepší film Les Charlots. Jako malý jsem to hltal. No bylo to v době, kdy u nás obchoďáky nebyly a já obdivoval jejich záškodnické akce v supermarketu a další úleťárny. Dávám 5 hvězd.

Četník ze Saint Tropez (1964)

První a nejlepší ze všech četníků. Ostatní díly již jen paběrkovaly (snad kromě dílu Četník a mimozemšťané) a vykrádaly samy sebe. Užijte si umění pána jménem Louis de Funès v plné formě. Dávám 5 hvězd.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

To byl teda "masakr". Jó, bál jsem se a do toho domu bych nevlez ani za prase. No a ten konec, ten tomu dal "tečku" - chudák pan policajt. A když se dozvíte, že je to podle skutečné události a případ nebyl nikdy uzavřen, tak Vám to taky trochu té hrůzy přidá. Prostě solidní horor jak má být. Poctivé tři hvězdy.

Záhada Blair Witch (1999)

Za málo peněz hodně dobré muziky. Zajímavý "projekt", který se snaží vymykat konvencím. Strach zůstává a otázka jestli se to mohlo stát taky. Dávám 5 hvězd za nápad.

Vzhůru do oblak (2009)

Náměť je určitě zajímavý. Ale něco tomu chybí. Stačilo mi to vidět jen jednou a víckrát to nemusím. Pixar se u mne dobře zapsal tituly Cars a Ratatouille. V Cars mě to dostal návrat Bleska pro rozbitého pana Kinga na dráze v posledním závodu. V Ratatouille zase návrat do kritikova dětství při ochutnání sousta "ratatouille". Vzhůru do oblak je pěkné, ale u mne to nezabodovalo, protože trpí absencí těchto "silných" momentů.