Princezna Duše (1991) (TV film)

Příběh těžký jak nositel ovaru a čekání na konec delší než na příjezd autobusu. Celé to navíc provází příšerná psychedelická hudba. Dávám 1 hvězdu za kostýmy a říkám - dětem to určitě nepouštějte.

Kulový blesk (1978)

Nadprůměrná komedie s podprůměrnými momenty. Takže celkově za 3 hvězdy. Ochranná známka Svěrák/Smoljak se tady tak nějak úplně nenašla. Ale neberte to zle, mnoho jiných komedií od jiných režisérů a jiných scénáristů by této nesahalo ani po kotníky. Taky jsem byl takový velký chlapec, vlastně takový malý chlapec. No nic, jdu si dát dobrou brazilskou kávu.

Jádro (2003)

Takový podzemní armagedon. Složí se klasický záchranný tým, který se pak během mise postupně vybije. Trochu by to chtělo zkrátit, některé pasáže byly nudné až trapné. Dávám 2 hvězdy.

Vrána (1994)

Legendární film s legendárním Brandonem Lee. Spíš než o příběh tady jde o způsob zpracování a temné prostředí ve kterém se po celou dobu pohybujeme. Ze samotného filmu přímo čiší strašný smutek. A dále všichni víme, Brandon Lee se tímto filmem předčasně rozloučil. V úctě k němu dávám 3 hvězdy.

Ip Man 2 (2010)

Přesvědčivé, jak pěsti Ip Mana. Historie, to je oč tu běží. Člověk sice tušil, jak to dopadne, ale přesto se bál o hlavního hrdinu. A tak se Ip Man stal legendou. Dávám 3 hvězdy. P.S. Klidně natočte i trojku - třeba jak se u něj učil Bruce Lee.

Pot a krev (2013)

Nejlepší historky jsou ze života. Ani se mi nechce věřit, že se to stalo, ale nejspíš je to tak. Michael Bay to fakt napumpoval. Dávám 4 hvězdy. Do padesáti amerických hvězd tomu cosi chybí - asi by to chtělo trochu prostříhat, pár drsných scén jsem takhle in natura vidět nechtěl. Ovšem slova "my name is daniel lugo and i believe in fitness" jsou pro mne kultovní...

Iron Man 3 (2013)

Slušná trojka. V podstatě jedna z nejlepších trojek co pamatuji. Dávám 4 hvězdy. Mělo to příběh, mělo to nápad. Odpustil bych si několikanásobný konec a přál bych si o kapánek více zajímavějšího záporáka. Jinak kvituji, že Robert Downey Jr. konečně vylezl z brnění a spoustu věcí si vyřešil i mimo oblek a taky hrátky s DNA byly myslím fajn.

Iron Man 2 (2010)

Slušné pokračování jedničky s dalšími dobrými a zajímavými herci (zvlášť Rourke a Rockwell potěšili). Trochu zbytečná mi přišla role pro Scarlett Johansson a na můj vkus to bylo moc ukecané, dávám 3 hvězdy. Jinak spousta hlášek - dostal mne Rourke jak zrušil firewall Rockwellovi a prohlásil "software na govno" a ještě více Rockwell když popisoval zbraně ze svého denního menu - "Bič boží, čaroděj Všechnofuč, Vymozkovač nebo prostě M134 :-D"

Iron Man (2008)

Tak tahle role sedí na herce Robert Downey Jr. lépe než jistá sedací část těla na to kam se sedá tam, kde i pan král chodí sám. Nebo tak nějak. Příjemný převod komixu do reálu, napínalo, nenudilo, bavilo. Technické vychytávky, to je moje. Dávám 4 hvězdy.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Inu proč ne. Princ je mladý pohledný, princezna dtto. Příjemná oddychovka ve stylu Pirátů z Karibiku nebo Mumie. Na nic si nehraje a plní svůj účel - příjemně zabaví. Dávám 3 hvězdy. Mám slabost pro herce jménem Jake Gyllenhaal,