Maraton lásky (2007)

Není to žádnej srandy kopec, ale koukatelná romantická komedie, s trošku absurdním vyvrcholením. Jelikož celkem chodím běhat a jsem asi stejný postavy jako hlavní hrdina a navíc jsem měl v minulosti zraněný kotník, vím, že s tímhle uběhnout maraton nejde, i kdyby na tom závisel život milované ženy. Jo a Thandie určitě víc sluší rovný vlasy. 50%

Pád Bílého domu (2013)

Co si budeme povídat, Fuqua má za sebou lepší kousky, ale určitou kvalitu Pád Bílého domu rozhodně má. V hlavní roli vynikající Butler, zejména první půlka filmu hodně kvalitní, pak už je to taková kopie Smrtonosné pasti, ale pořád slušná akce. Bohužel mi přijde scénář nedotažený, jakoby Fuqua přešlapoval na místě a nevěděl, jak příběh ukončit. Ještě bych pochválil casting, Butler, Eckhart, Freeman, všichni super, a zejména mě potěšilo obsazení Ricka Yuna, neokoukaná tvář a přitom vynikající padouch. 70%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Panebože, jak TOHLE můžou nazvat Smrtonosná past ??? To byl děs, totální trapárna. Kdyby se to nejmenovalo Die Hard, tak mě to nechá chladným a v půlce to vypnu, ale takhle mě to pěkně nas.... Už když jsem viděl, že se příběh odehrává v Rusku a Willisův syn tam hraje US špiona, který má potíže s tamní policíí a do toho se vloží John McClane na dovolené, měl jsem pocit, že tohle špatně dopadne. Ovšem výsledkem byl nejen tupý příběh, ale také nesmyslné akční scény, a co je nejhorší, totální absence ironických hlášek, na kterých Die Hard stojí. 20%

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Mě přišel Epilog asi stejně kvalitní jako jednička, ta byla možná o trošku zajímavější, ale celkově je to zhruba nastejno. Znovu se to točí vše okolo Mesrina, Cassel znovu vynikající, ostatní postavy znovu neviditelné a jen jako kompars. 80%

Diamant 13 (2009)

V poslední době mám nějaký záhadný ,,štěstí" na v lepším případě průměrný francouzský detektivky. Tohle byl ale ten horší případ, to mělo i k průměru pořádně daleko. Hlavně obsadit do poměrně akční role střílejícího a zejména běhajícícho detektiva tlustýho Depardieua, to je s prominutím totální kravina. Hodně špatnej film. 30%

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Tenhle film, jak první, tak druhý díl, stojí a padá s výkonem Cassela, na něm je vše závislé. A ten jeho výkon je povětšinou excelentní. Do své role se maximálně vžil, skoro bych řekl, že té roli obětoval vše, byla to pro něj životní výzva. Věřejný nepřítel je fantastický film, pořád se něco děje, není nouze o dramatické momenty, přestřelky, honičky, zajímavé dialogy, lásku, ten film má v podstatě vše. Až na jednu věc - ostatní role jsou pouze kompars, jsou odbyté, nedůležité. A jelikož jsem fanoušek, který dává přednost komplexnosti filmu před one man show, tak ty ostatní postavy mi tu prostě chybí. To samé se dá říci i o druhém dílu, vše se točí kolem Mesrina a lidé kolem něj se jen tak vyskytují, mizí a nahrazují je zase jiné nedůležité postavy. 80%

Templář (2011)

Pro mě absolutně neznámý film, ke kterému jsem se dostal jen díky doporučení kámoše, mě téměř nadchnul. Očekávání jsem neměl žádná, čekal jsem podprůměrnou řezničinu. No řezničina to teda byla, nutno říct, že tvůrci se s tím opravdu nepárali, takže dětem bych to na dobrou noc asi nepouštěl, ale Ironclad měl překvapivě i funkční a kvalitní příběh, byť konec byl trošku předvídatelný. Navíc skvěle zahraná hlavní postava pro mě v podstatě neznámým Jamesem Purefoyem, který strčil do kapsy i taková esa jako Giamatti nebo Cox. No a za shlédnutí jistě stojí i krásná Kate Mara. 80%

Ledová bouře (1997)

Mě se většinou rodinná dramata a obecně filmy o rodinách a životech moc nelíbí, proč mám koukat na něco, co denně vídám kolem sebe. Ale Ledová bouře není obyčejný film, postavy jsou skvěle napsané i zahrané, člověk se jednoduše vžije do situací jednotlivých postav a soucítí s nimi. Film má skvělé tempo, divák se nenudí, ale přitom to je pořád uvěřitelný reálný příběh. Co je navíc z dnešního pohledu velmi atraktivní, vidět nynější známé tváře jako Christina Ricci, Tobey Maguire nebo Elijah Wood v nezvyklích, mlaďoučkých rolích. 70%

Krev mojí krve (2009)

Dost chabá snaha o kmotrovský film. Jean Reno si sice odvede svojí práci kvalitně, ale když nemá co hrát... Jediné, co Krev trošku zachraňuje, je právě herecké obsazení, i Ulliel zahrál dobře, a sledovat vývoj vztahu mezi ambiciózním, ale zároveň svědomitým synem a mafiánským panovačným otcem je celkem zajímavé. Celkový příběh je ale bohužel místy až trapný, ostatní postavy odfláknuté, takhle se gangsterka opravdu natáčet nedá. 40%

Osudový kruh (1970)

Přijde mi to jako průměrná francouzská detektivka ze 70.let, ničím mě to nezaujalo. Postavy nemastné neslané, dokonce i ten Delon mi přišel nudný, jako by to ty herce ani nebavilo. Snad jen detektiv v podání Bourvila byl trošku zajímavý, jinak šeď a průměr. Film, který se dá v pohodě skouknout, ale za pár dní si ho už nepamatujete. 50%