Malý New York (2009)

Čekal jsem něco úplně jiného, popsal bych to jako dost stupidní komedii z mafiánského prostředí, kterou zachraňuje velmi dobrý herecký výkon Vincenta D´Onorfia. Naproti tomu můj oblíbenec Ethan Hawke tu byl slabej, stejně jako všichni ostatní. Propletení příběhů sice trochu okysličí zoufalý děj i chování některých postav, ale celkově je to dost bídné. 30%

V elektrizující mlze (2009)

Podprůměrný tv film, který sází na obsazení prověřených hollywoodských herců. Je to nepříliš povedená detektivka, která se snaží být trošku noir, se špatnou zápletkou a špatně vykreslenými postavami. 40%

Nevinnost (2011)

Zajímavý námět se zajímavou pointou, ale bohužel je to natočené nemastně neslaně i mizerně zahrané. Vetchého mám rád, dobrý herec, ale tahle role mu nějak nesedla, Anna Linhartová jako mladičká nymfa mě také nijak neokouzlila. Slušný výkon předvedli pouze Geislerová a nejlepší byl asi překvapivě Hynek Čermák, jinak mi tam scházely emoce, kterým bych uvěřil. Přirovnal bych to k seriálu Nevinné lži, jak námětem, tak kvalitou. 50%

Hitchcock (2012)

Mě se to moc líbilo, i když budu to muset ještě párkrát skouknout a pak uvidím, jestli svůj názor nepřehodnotím. Ale herecké výkony Hopkinse i Mirren pozoruhodné, líbil se mi ten pohled za oponu, to jak Hitch neustále okukuje ty svoje blondýny, jak je občas nechutný a nesnesitelný, jak společně s manželkou riskují vše pro vznik Psycha, protože oni tomu prostě věří. Kouzelná byla scéna při premiéře, kdy vyjde ven ze sálu a začne dirigovat hudbu při památné scéně (i když to nevymyslel on). Tam si to Anthony vyloženě užil, herecky impozantní. No a nakonec závěr s dravcem na rameni, vtipné a cool. 90%

Pevnost Alamo (2004)

Syriana, Krvavá volba a zejména Traffic - to jsou vynikající scénáristické počiny mistra Stephena Gaghana. Bohužel Alamo jim nesahá ani po kotníky, nevím jaký měl Gaghan vliv na scénář, když jsou zde uvedeni 3 scénáristé, ale právě příběhově je Alamo naprosto zoufalé. Akční scény jsou natočené svižně, ale je jich pomálu vzhledem k délce snímku a proto je výsledný dojem rozpačitý. Ani slušný herecký ansámbl to nezachrání, Quaid je vidět až na konci a z ostatních je zajímavá pouze postava Thorntona, ale on zase z té postavy udělal spíš takového podivína než legendárního ostrostřelce. 40%

Cooganův trik (1968)

Tuctová detektivka s drsňákem Clintem, nezaujala mě ani dějová linie, ani postavy, zkrátka taková standardní televizní zábava. Líbilo se mi, že Clint je tady taková civilnější, lidštější postava, i když tu svou tvrdou slupku si pořád ponechává. Ty jeho starší filmy mi přijdou jak přes kopírák, takže fandové Harryho jsou určitě spokojení, já ale čekám od detektivky trošku více invence a pestrosti. 60%

Lincoln (2012)

Velké zklamání. To první přišlo už v době, kdy z neustále se posouvajícího projektu odešel Liam Neeson, byť Day-Lewis je kvalitní náhrada a svou roli zvládl na výbornou. To je ovšem tak to jediné, co se na Lincolnovi dá označit jako výborné. Pomalounký rozplizlý děj, zbytečně natáhnutý na 150 minut, nezajímavé postavy (v podstatě všechny ostatní vyjma Lincolna), žádné dramatické scény. Lincoln měl nějvětší zádrhel právě v tom, že mě nedokázal zaujmout, a to mě toto téma opravdu hodně zajímá. Čekal jsem velkolepou autobiografii největšího amerického prezidenta v historii, ale vznikl pouze politický guláš o ničem. Zajímavostí je, že už tehdy byla korupce běžnou součástí politiky, český divák tedy vidí Lincolna i jako odraz současné české politické scény. Jen s tím rozdílem, že Lincoln bojoval za správnou věc a tam je tedy ta korupce obhajitelná, zatímco naši současní hrdinové bojují za své nadité peněženky. 40%

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Dost lidí to srovnává s L.A. - Confidential, mě to dějově spíš připomíná Untouchables, ale oproti oběma těmto superfilmům Gangster Squad dost zaostává. Ve druhé půlce už se děj trošku rozjede a rychlé tempo hodně pozvedává úroveň, ovšem úvodní polovina mi přijde místy až nudná. Navíc v Neúplatních byla ta jednotka více profi, šel z nich strach, tady ti jsou spíše amatéři, to jak se nechali chytit hned při první akci bylo až komické. A i když herecké obsazení není špatné, zejména účast Goslinga mě potěšila, tak v pomyslném souboji s Connerym, Garciou, Costnerem nebo De Nirem jsou totálně bez šance. Takže film to špatný není, lepší průměr, ale k legendám má daleko. 60%

M*A*S*H (1970)

Asi tak jako každý jsem tento film srovnával s legendárním seriálem a ten to na plné čáře vyhrál. Sutherland se mi jako Hawkeye celkem líbil, ale Alda je prostě ten pravý Hawkeye, v seriálu je ten humor lepší, štiplavější. Vynikající byl Gould jako Trapper, naopak Skerritt alias Duke mi přišel zoufale nezajímavý, plukovník Blake byl strašně odfláknutý, šťabajzna je v seriálu taky zábavnější, ale nejhůř dopadl Frank Barnes, jehož hrál podle mě nesmyslně obsazený, jinak vynikající herec, Robert Duvall. Alespoň v porovnání s jeho rolí v seriálu mi prostě ten Barnes ve filmu strašně pil krev, ale ne tím způsobem, jakým by měl. Vždyť na tom je vystavěna podstata seriálu, jak si Hawkeye neustále dobírá a zesměšňuje Barnese a šťabajznu. Na druhou stranu úplně špatný to není, a taky bysme měli být tomuto filmu vděční, že stál u zrodu fantastické kultovního seriálu, na který se, na rozdíl od filmu, dá koukat pořád dokola. 60%

Červená světla (2012)

I přes zajímavé herecké obsazení i atraktivní námět se na můj vkus na plátně odehrává neskutečně nudná podívaná. Červená světla mi převážně přišly zoufale pomalé, ukecané a příliš dlouhé, nicméně i tak se sem tam našla pěkná scéna, atmosféra byla vybudovaná celkem solidně a jakž takž se na to dalo koukat aniž bych u toho usínal. Že bude kvalita tohoto snímku dost závislá na kvalitě závěrečné pointy se dalo čekat už před začátkem, no a právě ta pointa je naprosto zoufalá. 40%