Looper: Nájemný zabiják (2012)

Film, který měl rozhodně navíc. Když to srovnám třeba s Počátkem nebo Minority Report, což jsou dějově trošku příbuzné filmy, tak ty hrají úplně jinou ligu. Looper mě baví paradoxně do té chvíle, než se na scéně objeví Willis. Toto není jeho kritika, akční herec je i ve svém věku vynikající, ale od té doby šel děj do kopru, jakoby režisér rozjel příliš vysokou hru, na kterou nestačí. Bohužel už se nedozvíme, co by se z Looperu stalo, kdyby ho režíroval třeba Nolan, takhle je to do jisté míry zajímavá podívaná, ale do jisté míry také velké zklamání. A to zejména proto, že místo aby v druhé půlce film vygradoval, totálně se rozpliznul a zbyla jen hořká pachuť. 50%

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Taková standardní detektivka, ale samozřejmě, že člověk od něčeho s názvem Akta X čeká mnohem více. Nejsem žádný náruživý fanoušek seriálu, ale pár dílů jsem viděl, uchvátily mě fascinující, hustou a temnou atmosférou a naprosto nepředvídatelným dějem s různými paranormálními jevy či postavami. A to zde absolutně chybělo ! Navíc se nekonalo ani nějaké extra rozuzlení ať už případu nebo vztahu mezi Scullyovou a Mulderem. Je to zkrátka takové nemastné, neslané, zbytečné, ale ani to neurazí ani nepoškodí pověst Akta X. 50%

Policajti z centra (2012) (seriál)

Mě to ze začátku nepřišlo tak špatný, byť pátrací stanice vypadala jak vystřižená z Redakce, ale od té doby, co zemřel Matásek, tak to šlo od desíti k pěti. Jakoby se snad scénář předělával vždy mezi jednotlivými díly, pokud teda nějaký vůbec existoval. Ten konec už byl úplně trapnej, ještě 3 díly a dal bych tam taky odpad. I když jsem se zezačátku tohoto seriálu spíše zastával a na další díly se opravdu těšil, postupem času jsem se naopak těšil, až to všechno skončí. 20%

Nevinné lži (2013) (seriál)

Jak to hezky začalo, tak celkově to byl lehčí podprůměr, čekal jsem rozhodně více. Jednička se mi líbila, pak ještě i ten díl s Langošem, ale ostatní buď nic moc, nebo maximálně solidní průměr. Navíc ve druhé polovině už se lži dost často opakovaly, jednotlivé díly nebyly nijak zvlášť originální, byly bez překvapivých momentů. Kdyby to natočila Nova, tak bych byl snad i spokojen, ale na čétéčko nic moc. 40%

Brutální Nikita (1990)

Je to úplně jiné než ten známý americký seriál, co se týče filmařiny určitě kvalitnější, na druhou stranu ty postavy si mě jaksi nezískaly. Všechno se točí okolo Nikity, přitom třeba postava Viktora Čističe by si zasloužila rozhodně větší prostor, stejně tak třeba šéf sekce či její trenér, ten děj a vykreslení postav mi prostě přijde takové odfláknuté. 60%

Argo (2012)

Velice zajímavý a dobře natočený film, ale ve srovnání s dřívějšími počiny Afflecka coby režiséra mě to tolik nezaujalo. Nicméně atmosféru dokázal zahustit pěkně, tempo slušné, hudba vynikající, jen ten příběh by chtěl trošku okysličit, očekával jsem něco neočekávaného, nějaký zásadní zvrat, na který budu koukat s otevřenou tlamou, ale nekonal se. 70%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Ve srovnání s legendární trilogií je to slabé jak čaj, ale když to zhodnotím obecně, tak je to celkem zábava. Kdyby se první hodina zcvrkla na maximálně 20 minut, Hobitovi by to jen pomohlo. Poté, co se konečně vyrazilo na cestu, už mě Hobit bavil a nelze proti němu říct půl slova, ale ten roztahaný začátek mě opravdu prudil. Také je zde vidět, že McKellen není čaroděj času a jeho Gandalf zde vypadá trošku sešle, i ostatní postavy ve srovnání s Pánem prstenů jsou takové nijaké. No a chybí mi tam Saruman, tak snad příště. 80%

Bastardi 3 (2012)

Kvalita jde ještě dolů, teď už se na to skoro ani nedá koukat. Docela by mě zajímalo, jak dlouho vymýšlel Magnusek takhle stupidní scénář, odpad jsem nedal jen proto, že na světě pořád ještě existují hrůznější počiny, na tohle se pořád ještě dá jakžtakž koukat, ale do čtveřice už bych osud nepokoušel. 10%

Bastardi 2 (2011)

V podstatě to samé co jednička, děj se posunul trošku do jiné sféry, ale posun ani pokles jsem zde neviděl. Film trošku okysličil svérázný učitel Županiče, nic víc. 20%

Bastardi (2010)

Celkem zajímavý a odvážný počin od pro mě naprosto neznámého člověka, bohužel zoufale natočený. Dodnes je mi záhadou, jak mohl Magnusek sehnat takové excelentní herecké obsazení, navíc hned do 3 dílů, ale moc mu to nepomohlo. I když děj je zajímavý a člověk je v napínavém očekávání, výsledek je něco jako trošku drsnější Gympl. 20%