Bídníci (2012)

Od návštevy kina ubehol už ten nejaký čas a ja stále neviem čo si mám o tomto myslieť. Takže sa idem skúsiť vyjadriť teraz. Knihu ako takú nemám rada. To, že existuje jej broadwayoská verzia som sa dozvedela iba nedávno a bum! Je tu film so spievajúcim Gladiátorom a Wolverinom, do toho im sekunduje Catwoman a Borat, navyše celá tá depresívna téma je podaná tak disneyovsky - spevom. Na jednej strane mi to liezlo neuveriteľne na nervy a na druhej som sa od toho nevedela odtrhnúť, pričom ma ich výkony dostávali do obrazných kolien. Toto je na čistý odpad alebo 5 hviezdičiek. Rozhodla som sa pre tú druhú variantu, lebo som z toho mala husiu kožu a to je jedno z akého dôvodu. My guilty pleasure.

Černobylské deníky (2012)

Celý čas sa tam nič nedeje. Nikoho nie je poriadne vidieť. Postavy sa chovajú debilne. Prečo sú vždy všetci zmutovaní, zdegenerovaní alebo inak postihnutí kanibali. Veď je to už nuda. A hlavne, ako mohli zmutovať do takejto formy, za necelých 30 rokov. A koniec? Tento film je čistý výplach.

Upírky (2012)

Pôsobí to dosť..lacne. Navyše Alicia vyzerá tak staro. No napriek tomu je to celkom pohodová oddychovka.

Btooom! (2012) (seriál)

Nuž povedzme si, že predloha tohto anime nestojí na pevných nohách. Aj keď sa to zdá originálne, vždy som mala pocit, že som to už niekde videla, postavy, ich osobnosti, dokonca aj príbeh ako taký. Naozaj som bola zvedavá, že ako toto dopadne, hlavne po tom fiasku s Code: Breaker, ale musím povedať, že to nie je sklamanie. Vedela som čo čakať a to som aj dostala. Je to dynamické a dokáže to udržať pozornosť diváka. Splnený sen každého gamera, ktorý vstane od compu alebo konzoly a ide zachrániť..prinajmenšom samého seba.

Jak prosté (2012) (seriál)

Nemôžme sa na to dívať ako na remake bbc seriálu s prímesou americkej šťavy. Toto je úplne o niečo inom. Sama som si to musela uvedomiť ešte predtým, ako som začala pozerať pilot. Lucy Liu mi nevadí, vlastne je prvotnou príčinou, prečo som si túto verziu po tom otrasnom trailery pozrela. Hlavný problém tohto seriálu je, že neprišiel ako prvý. Keby tam fungovala chémia medzi hlavnými predstaviteľmi, keby to nebolo také nedotiahnuté, keby sa to tak veľmi nesnažilo, keby, keby, keby....tak by ani nevadilo, že s týmto nápadom neprišli prví, ale takto to nemá čo alebo kto zachrániť. Porovnávaniu sa to nevyhne a mám taký pocit, že v každom aspekte vyjde táto verzia o niečo horšie.

Resident Evil: Odveta (2012)

Keď vyšiel trailer, bola som zmätená, že čo z toho nakoniec bude. Nuž, film som videla a žeby dával väčší zmysel nemôžem povedať. Celý film je nabúchanou a efektívne prevedenou prázdnotou, ktorá okrem miestami dobrej hudby a výborných efektov neponúka nič iné. K logickým kiksom sa vyjadrovať nechcem, predsa len boli skoro v každom zábere. Dúfam, že toto je posledný počin veľmajstra Andersona na túto tému, radšej nech ide przniť ďalší klenot svetovej literatúry.

Arangsaddojeon (2012) (seriál)

Na to, že je to iba "tv seriál" to má vynikajúce efekty. Naozaj posunuli hranice a bolo by to ešte výraznejšie, ak by tú istú techniku nepoužívali aj napríklad v Faith.

Dasutsongarak (2012) (seriál)

Nezvyknem vyhľadávať takéto žánre. Mám rada jednoduchšie (rozumej nekomplikované love comedies) veci, ale raz za čas si pozriem aj niečo "ťažšie", plné žiarlivosti a súperenia, krívd z detstva a iných temných pocitov. Zatiaľ je moje hodnotenie takéto, uvidíme čo sa z toho vyvinie.