Kráska a zvíře (2014)

Krásne kostýmy, krásne (digitálne) kulisy, super Lion-O, ale príbeh trošku zaostáva. Bolo to chladné a neúplné. Kde je chémia? Veď "Zviera" neurobil nič také, čím by si mal zaslúžiť obdiv alebo lásku Belle. Vincent Cassel bola voľba úplne mimo. Celkovo to výpalilo dosť rozpačito.

Godzilla (2014)

Prečo plný počet? Lebo som nedostala to, čo som čakala. Okrem výrazného parfému kolegyne vedľa mňa ma ovanula aj nostalgia. Možno som to bola iba ja, ale pripomenulo mi to tie staré Godzilla filmy. Plus aj za soundtrack.

47 róninů (2013)

Keď som prvýkrát videla ukážku, odsúdila som tento film ako poslednú hlúposť. Možno to bolo tým, že som čakala historický film a nie fantasy. Priznávam svoju chybu. Bolo to oveľa lepšie ako som čakala. Solídny príbeh, nádherné kostýmy a pekný soundtrack.

Thor: Temný svět (2013)

Toto je oproti jednotke jasný popcorňák. Bolo to síce dynamickejšie, viac vtipu, viac akcie, ale chýbalo mi tam niečo, čo robilo jednotku tak odlišnou.

Elysium (2013)

Sloboda a rovnosť pre všetkých! Príjemná oddychovka.

Po zániku Země (2013)

Jediná myšlienka, čo mi behala po rozume pri sledovaní tohto filmu bola: "What the heck?!" Aj pri mojej priam božej trpezlivosti mi tie nezrovnalosti a logické kiksy udierali do hlavy. A to nehovorím, že to bola nuda! Nuda! Nuda! Neviem, čo som čakala. Stále som nejak verila Shyamalanovi, aj po "Stalo sa" aj po "Avatarovi" (ktorému som asi ako jediná na svete dala také vysoké hodnotenie), ale už to nejde. Prosím spamätaj sa!

Star Trek: Do temnoty (2013)

Môj komentár bude čisto subjektívny, ovplyvnený sentimentom a osobnými preferenciami. Neviem či by som sa označila za "true trekkie". Videla som seriály, videla som filmy ale žeby som vedela povedať v ktorej epizóde začal nosiť Kirk tú svoju zelenú tuniku, to rozhodne nie. Takže všetkým pravým trekkies sa ospravedlňujem za toto "rúhanie". Akcia bola nie celkom prehľadná a to 3D tomu moc nepomáhalo (alebo som sedela bližšie ako by som mala, nabudúce o rad vyššie). Inak bolo veľmi pekné a dobre použité. Toto je asi všetko negatívne čo môžem na tento film povedať. Áno, nechala som sa opiť rožkom, pretože to bolo FUCKINGTASTIC!!! Budúci týždeň idem na to znova! Ja to milujem! Milujem to najepickejšie vesmírne duo, milujem Benedicta ako ich najväčšiu nemesis, milujem tú posádku, tú loď, tú hudbu. Netrápia ma, že je to popcorn, že to nie je to pravé startrekovské, pretože nepotrebujem na tom hľadať chyby. P.S. Pri tej scéne veď-viete-ktorej mi padali slzy ako hrachy a nehanbím sa za to! Aj tomu chlapovi vedľa mňa padali slzy ako hrachy a funel ako keby utekal na vlak a tiež sa za to nehanbí.