Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Niečo tak pomalé, uťahané a patetické som už dávno nevidela. Výpovedná hodnota nulová, herci ešte nesympatickejší ako v predchádzajúcich dieloch. Tú ich "lásku storočia" som im neverila. Uprostred tej nekonečne pomaly tečúcej temnej rieky menom Breaking Dawn som podvedome hľadala tlačítko fast forward na operadle sedačky, lebo to bolo neúnosné. Čo ma však prekvapilo bolo posledných asi 20 minút filmu, kde som mala dokonca zimomriavky a nebolo mi práve najpríjemnejšie. Veľmi mi to pripomínalo Rosemary's Baby a The Exorcist (nie doslova, ale bol moment, keď Bella vyzerala ako posadnutá diablom). Ďalší klad filmu je Bellin výzor počas tehotenstva. Rozdelenie knihy na dva filmy vypálilo naozaj zle. Odpad si to naozaj nezaslúži, lebo tam boli svetlé momenty a musím priznať, že tento rok som videla aj horšie filmy.

Choegoui sarang (2011) (seriál)

Ten, kto vymyslel postavu Dokko Jina, musí byť génius. Dlho som sa tak nezasmiala. Avšak plný počet hviezdičiek nedám, lebo ku koncu to už strácalo dych.

Paranormal Activity 3 (2011)

Bavilo ma to, možno to bolo spôsobené kinom a vreštiacimi puberťákmi, ktorí dotvárali atmoséru filmu, ale páčilo sa mi to viac ako prechádzajúce dva diely.

Tři mušketýři (2011)

Všimla som si, že v spojení s týmto filmom sa vyskytujú pripomienky ako "Treba vypnúť mozog a vychutnať si film". Ani s práve vykonanou lobotómiou by sa to nedalo! Táto škvrna na tvári Boha, táto odpornosť z hĺbky pekla, tento výsmech knižným adaptáciám prekonala moje očakávania toho najhoršieho. Čo to malo znamenať? Pokus o inováciu? Nazvala by som to výsmechom, ani nie tak Dumasovi ako mne - divákovi. Čo sa filmov týka, nie som náročná, naozaj, ale táto vec, ktorá sa nedá nazvať ani filmom je už na mňa naozaj priveľa. Milady, ktorá nevedela vôbec hrať, komická vsuvka v podobe Plancheta, neviditeľný - nevýrazný a amatérsky d'Artagnan, ktorý určite niečo odkukal od Spider-mana, odporná postava kráľa, vzducholode, potápač, miesta, kde Anderson zabudol na to, že toto nie je RE a Mila už nie je infikovaná T-virusom, "predstavovanie" hrdinov (zabudol na d'Artagnana), ten diletantsky pospájaný príbeh (miestami jeho absencia), násilný a vtieravý humor a záver filmu si zaslúžia odpad veľký ako svet. Avšak, A.P.A. neboli až tak zlí, až na pár vecí, páčili sa mi kostýmy a kancelária Richelieua, miestami som sa dokonca usmiala, takže to nepotopím až tak.

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

O chlp lepšie ako The Vampire Diaries, ale úprimne, vymeniť upírov za čarodejnice jednoducho nestačí. To, že nemám potrebu alebo túžbu vidieť to až do konca, zistiť súvislosti a "ako to skončí" svedčí o (ne)kvalite seriálu. Posledná videná časť no. 3 (chcela som tomu dať šancu kvôli Brittany, no nedá sa).

49il (2011) (seriál)

Som odchovaná na tvorbe Hwang Mi Ri, u ktorej sa podobná tématika vyskytuje dosť často a keď som objavila toto dielko, tak som sa potešila. Možno aj kvôli Jo Hyun Jae, ktorý tam hrá hlavnú postavu. Zo začiatku sa to vyvíja sľubne, ale postupne seriál skĺza do patetickej roviny, z ktorej sa už nedostane. Hlavná hrdinka je slabá a mne osobne dosť liezla na nervy. Druhá hlavná hrdinka je ešte horšia. V momentoch, keď nie je "posadnutá", je to s ňou na nevydržanie. Tak nesympatickú postavu som už dávno nevidela. Je to príliš prekombinované, ako keby nestačil ten fantasy nádych, museli z toho urobiť 6-uhoľník vzťahov, ktorý ani jeden nestál za nič. Jediné pozitíva sú Jo Hyun Jae :) a mladý "schedulder". Priznám sa, že nevydržala som pozerať všetkých 20 dielov. Videla som 11 a posledný, v ktorom ma dorazil ten koniec.

Naege geojitmaleul haebwa (2011) (seriál)

Šialená zápletka aj na tento druh seriálu. Plno slepých uličiek a ošúchaných klišé a navyše už v prvom dieli je všetko jasné. Jediné pozitívum je, že odhalenie "komplotu" sa neťahalo až do konca, ale šikovne to vyriešili už v prvej polovici seriálu a tak nechali priestor na riešenie ostatných vecí. Hlavní hrdinovia sami o sebe boli zaujímaví, ale ako pár? Žiadne iskrenie a chémia. Oveľa slabšie ako podobný seriál, ktorý štartoval zhruba v rovnakom čase - Choegoui Sarang/The Greatest love. Slabé 3*.

Tohle je Sparta! (2008)

Malo to pár humorných okamihov, ale fekálny humor mi nie je moc blízky, tak som sa väčšinu času nudila. Jedna hviezda za Kevina Sorba.