Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Krásné a bombastické scény, úchvatná výprava, ale to je vše. Víceméně se nejedná o nic jiného než o celkem prázdnou akční bojůvku na pozadí fantasy.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Rozhodně to není špatný film, ale vzhledem k reklamní masáži a faktu, že jsem nečetl knihu, mě nijak zvlášť nezaujal. Charaktery postav z říše fantasy mě asi nikdy neohromí. Také si myslím, že takhle dlouhému filmu nesvědčí, že je součástí trilogie, takže nemá konec, čímž vás nepřímo nutí podívat se na další díl.

25. hodina (2002)

Skvělé psychologické drama. Nazapomenutelná je "fu.k you" scéna u zrcadla! Nebýt té trochy agitky za hrdiny New Yorku, dal bych pět hvězdiček.

Sex a Lucía (2001)

Nejen kvůli erotickým scénám se na tenhle film moc dobře dívalo. Další z emocionálně laděných filmů, u kterých se mi ježí vlasy, když slyším kritické výtky typu: "samoúčelné erotické scény". Co je samoúčelného na ztvárnění erotiky (která je sama o sobě nabita emocemi), ve filmu, jehož hlavním nástrojem, jak oslovit diváka, jsou emoce? Narozdíl od střílení a vraždění není na erotice a sexu nic závadného! Nehledě k tomu, že příběh samotný je skvělý.

Titanic (1997)

Po nechutné reklamní masáži jsem k obrazovce usedal s bytostným odporem, ale odpor se rozplynul jak mávnutím kouzelného proutku a film si mě naprosto získal. Úchvatný milostný příběh, který u mě na plné čáře přebil katastrofickou část, která byla perfektní (jakkoli zvráceně to zní).

Báječná léta (1988) (seriál)

Úžasný seriál, na ktrerý jsem se vždycky těšil jak malý kluk.

Superman (1993) (seriál)

I přesto, že tenhle seroš vyžaduje jen čtvrtinu mozkové aktivity, vždycky jsem se na něj rád podíval... už kvůli Teri Hatcher.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Sice je to typická americká akční ptákovina, ale vzhledem k tomu, že jsem nic jiného nečekal, tak to šlo.

Pravá blondýnka (2001)

Nečekejte, že tenhle film zaměstná víc než dvacet procent vaší inteligence, ale pokud si chce zbylých osmdesát procent odpočinout, je to celkem dobrá zábava a nikoho to neurazí.

xXx (2002)

Akční blbost s tupými dialogy a hodně nepřesvědčivým hereckým výkonem hlavního představitele. Nebýt to natočené v Praze, ještě bych ubral hvězdičku :-).