• Krátkometrážní

Stroje a myšlení (1963)

Retro dokument o kybernetice, vysvětlující základní pojmy této vědy a osvětlující je na úkonech z reálného života, pro snazší pochopení.

Vražedná pole (1984)

Na The Killing Fields jsem se velice těšil a to ze dvou důvodů, prvním bylo zdejší vysoké hodnocení, jak již napsal Enšpígl "Pětihvězdičková palba", která by na pochybách nenechala snad nikoho a za druhé také to, že hudbu zkomponoval Mike Oldfield. Co se hudební kulisy týče určitě jsem nebyl zklamán, co se filmu samotného týče, byla první hodina celkem zdlouhavá, zobrazující období nepokojů v Kambodži (1973), které byly částečně zaviněny i díky kobercovému bombardování ze strany USA, které zabilo mnoho nevinných kambodžanů. Druhá polovina filmu ukazuje tvrdé podmínky v zajetí a snahou přežít, nesmyslnost i hrůzy války, ale hlavně sílu přátelství a naději, kterou přátelství přináší. 70%

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

3096 Days je silným depresivním dramatem o dívce Natasche Marii Kampusch, která byla uvězněna více než 8 let v jedná podzemní místnosti. Jeden z mála filmů, který mě svým tématem dokázal znechutit, až mě z toho zamrazilo. Jak hluboce dokáže někdo ponížit a ublížit druhým je až neskutečné. Film s dobrým zpracováním a drsným příběhem, podle skutečné události. 70%

Pygmejové, děti džungle (2011)

Další z myšlenkově i dokumentárně skvělých filmů mistra Barabáše, který mi každým svým filmem otevřel nový obzor do tajů skrytých krás naší planety Země. Je zajímavé, že lidé bez ničeho, jsou lidmi šťastnými a ve svém rodném jazyku nemají slovo jako je válka, ale také nemají potřebu po zisku ať již v jakékoliv formě. Další z úžasných dokumentů tentokrát na hranici Konga a Středoafrické Republiky, kde v husté džungli přežívají jedni z posledních Pygmejů, svým vzrůstem nejmenší lidé na světě. 85%

Fuck For Forest (2012)

Skupina rádoby naivních environmentálních aktivistů z Berlína s názvem Fuck for Forest, snažící se natáčením a následnou distribucí pornografického materiálu pod názvem "EKO porno" vydělat peníze na záchranu deštných pralesů ze svých internetových stránek. Bohužel svou naivní "důležitost a nepostradatelnost" pochopí po návštěvě Amazonského deštného pralesa, přesto právě díky svým stránkám dokázali vydělat slušné peníze, které věnovali spoustě organizacím, které ochraňují přírodu. Dokument jako takový mi nevadil, ale styl kterým vydělávají peníze a především jejich vystupování ano, přesto jak již napsal whack, každá ať již sebemenší snaha se cenní. 40%

Jako za starejch časů (2012)

Tři staří přátelé a bývalí gangsteři, se starými zvyky a vzpomínkami v nové době, jedna pomsta a stylová divoká noc plná akce. 75 %

Rozpačitý příběh záchodu (2011) (TV film)

Svým tématem zábavný, ale i poučný dokument o historii záchodů a jejich používání, už jen za ten nápad dám 5* - 85 %

Signum laudis (1980)

Absurdita války jako takové a hlavně jejího velení, ve vrcholové formě psychologického válečného dramatu o První světové válce v režii Martina Hollého. 85 %

Lovci pokladů (1999) (seriál)

I přes svou jednotvárnost a šablonovitost dílů, byl pro mě seriál Relic Hunter(Lovci pokladů) jedním z mála, který mě opravdu zaujal, seriál plný záhad, akce a pokladů dávných světů. 55%