• Krátkometrážní

First Ascent (2006)

Od historie lezení a jeho odnoží, po ukázku lezeckých technik, až k samotným lezeckým scénám z různých míst naší planety - to je parádní video film First Ascent, které toho v 90 minutách nabídne opravdu hodně. Výborná hudba. 80 %

Máte slovo (2008) (pořad)

Šišlavá paní Jílková spolu s bandou nesourodých hostů (př: kněz vs. politik vs. gynekolog apod:.), kteří si občas se svou inteligencí nebo výroky nezadají s IQ banánové šlupky, diskutují na choulostivá témata, která vyústí vždy jen v dohady a nadávky. Pořad Máte slovo je diskuzí o ničem, která je asi stejně přínosná a efektivní jako trhat fialky dynamitem. Za některé "lepší" díly - 20 %

Neviditelné rány války 1861-2010 (2010) (TV film)

Konečně dokument, který neukazuje jen boje, hrdiny a vlastenectví, ale pojednává o následcích války(post-traumatická stresová porucha), jejich hrůzách, krutostech a hlavně dopadech jak na vojáky, tak i jejich rodiny. O tom jak jednoduché je se zbláznit. Dojemné příběhy rodin a přátel, kteří přišli kvůli válce o ty nejdražší a nejbližší. Od začátku americké občanské války mezi Severem a Jihem, až po válku v Afghánistánu. 75%

Mise Antarktida: Varování světa (2009)

Průměrný Antarktický dokument, který prezentuje současný stav ledovců a jejich obyvatel (převážně tučňáků a hmyzu), společně se spoustou statistik, které jsou ovlivněny oteplováním prostředí(ozonová díra) s nadměrným tání ledovců a tím pádem i jejich ústupu a otevírání krajiny novým organismům. Další z dokumentů, kde se jen okrajově zmíní o cyklech doby ledové, kterou zastiňuje globální oteplování způsobené člověkem. Lepší 3 *.

Dr. House: Houseova labutí píseň (2012) (TV film)

Taková třešnička na dortu k zakončení seriálu Dr.House v podobě posledního dne natáčení, v které je představen celý tým, který se podílel na výrobě tohoto seriálu.

Loď duchů: vzkříšení (2011) (TV film)

Ukázka postupu pátrání, rekonstrukce a vyzvednutí (pouze malých fragmentů) potopené dopravní lodi v ledových vodách Baltského moře, těmi nejmodernějšími technologiemi. kterými nyní podvodní archeologové disponují. Trošku mě mrzí, že celou loď nevyzvedli jako tomu bylo například u Švédské královské válečné lodi Vasa.

Měsíc na prodej (2006) (TV film)

Aneb plán jak těžit nerostné bohatství a prodávat pozemky na Měsíci na kterém někdo hodně zbohatne, dokument který spekuluje nad myšlenou těžby Helia 3 na Měsíci (Na Zemi se helium-3 vyskytuje velmi vzácně), které bylo i zfilmováno o 3 roky později ve filmu Moon. Zajímavá myšlenka, která se zvrtla v boj kapitalistických mocností a to nikdy nedopadá dobře. 65%

Namibijský pes ušatý (2006) (TV film)

Namibijská poušť je jednou z nejstarších pouští na Zemi a právě zde žijí psi ušatí, které se snaží veterinářka Margit du Toitová představit široké veřejnosti. Příběh "Fanty" - samice psa ušatého, doplněný o záběry dalších obyvatel této nepříliš hostinné krajiny. 80%

Supersmečka (2007) (TV film)

Krásné záběry "Nekonečných plání", tak zní původní název pro největší národní park Tanzánie - Serengeti, který je domovem největší africké kočkovité šelmy lva. 80%

Žigulik - ikona socialismu (2009) (TV film)

Dokument, který je více o životě a cestování "soudruhů" a prvních automobilech v Rusku, než o Automobilu Žigul, kterému se věnuje až druhá půlka dokumentu a to nepříliš podrobně.