Světáci (1969)

Je to stejně tak zajimavé a úžasné jako to, že Marie Sklodowská Curie vypracovala metodu, kterou se jí podařilo roku 1910 v jáchymovském smolinsku teda z jáchymovského smolince získat radio No v úplně kovovém stavu !!!! :D:D

Milenec (1992)

Film pro romantiky, film pro mě :) Dusná erotická atmosféra v dusném horkém podnebí...Zapůsobil na mě silně poprvé a stejně tak silně o 10let později.

Společnice (2000) (TV film)

Úžasně napsaný, úžasně natočený příběh samoty, hrdosti a stáří,ale také o mládí a vzpupnosti a samozřejmě o vzrůstajícím přátelství. Zkrátka o životě.Jen tak dál..

Intimita (2001)

Vztah jen na sex s pevným pravidlem, který se postupně stává neunosným. Pro pocit samoty, pro pocit vlastnit, pro nám danou slabost porušovat jakákoliv předsevzetí a pravidla.

Pornografický vztah (1999)

Dlouho jsem tenhle film neviděla, ale ještě dnes si vybavím tu tíseň. Vztah dvou lidí, kteří nemají problémy sdělit a ukojit své erotické představy a ten samý pár, co si nedokáže otevřeně přiznat prohlubující vzájemné city . Bojí se odmítavé reakce toho druhého a raději spekulují nad tím, co asi chce ten druhý. Moc se mi líbil a dlouho mi někde zůstal.

Umírající zvíře (2008)

A opět téma žena - muž,ale také další dlouholetý milenecký poměr, otec a syn, přátelství ... Každy vztah by vydal na samotný film. Navrch opět úžasný Ben Kingsley, skvělá kamera...

Pokrevní bratři (1999)

Černý humor se vším všudy , nesoudí ani neospravedlňuje. Nechává to silné moralní téma na samotném divákovi. Otázka je , jací diváci by si na to měli dívat....

Červený balónek (1956)

Ze začátku to vypadá jako malé cvičeníčko na téma balónek, ale po chvilce má člověk pocit , že se toho provázku drží sám. Přišlo mi to jako milá, odlehčující a velmi příjemně prožitá půlhodinka.

Eliso, můj živote (1977)

Psychologický, od začátku velmi zajimavý film, ale později jsem se už utápěla mezi realitou a představami. Asociace smrti, v podobě jatek, mě už od poutavého sledování úplně odtrhla. Můj šálek to není, ale o tom ten život je :)

Zapomenuté světlo (1996)

Pokaždé když vstoupím do kostela citím pokoru, pokaždé když vidím tento film citím stejnou pokoru. Skláním se před "obyčejnými lidmi" , kteří sice nemají tu moc něco změnit, ale mají v sobě sílu se nevzdávat. Pěkný zážitek, děkuji.