Noční zvířata (2016)

U mna 3*. Tak silne pokazeny koniec filmu s megaBeckovou scenou pred koncom toto kombo prislo tak necakane ze sa cely film jednoducho stiahol do pocitu ktory neviem opisat nijak inaksie ako vetou: Toto mohol byt tak dobry film. Uvaha :) premyslam kde scenaristi/rezireri beru tu vlastnost mat 75% filmu jasno v tom co sa deje a co funguje ako uzasna gradacia deja...a preco 25% potom vyzera ako keby scenar dopisal zmrzlinar od vedla a reziu uchopil youtuber jozko z malebnej dedinky.. velka skoda... fakt velka skoda..

Strom života (2011)

Premyšlam koľko rokov mi tento strom života ubral.. neviem, ale viem, že mi ubral 139 minút..

Tenet (2020)

Už tu to bolo. Tu však nie je nič. Začínam si myslieť, že Nolan podceňuje základy filmariny a zabúda na to, že vo filme sú aj nejaké postavy, divák s nimi musí na základe niečoho súcitiť a ak sa vo filme silou mocou riesi veeeeeľka hroziaca katastrofa, tak sa takýto pocit predsa buduje nejakym dejom a hereckými výkonmi a nie plochým povedaním, že "ide o niečo veľké". To proste nestačí. Technicky samozrejme super (za prachy natocis skoro cokolvek), ale filmovo veľmi ploché a mdlé.. Ono to proste nemalo atmosféru.. takmer žiadnu.

Chata (2019)

Na tomto filme by som chcel vyzdvihnut 2 pozitiva a 2 negativa. Zacnem negativami.. 1. negativum je, ze film ma tolko logickych dier, ze to vadi aj pri filme kde by mi postacilo sa len "bat". 2. negativum je ze to prve negativum je tam viackrat. Ak prejdem k pozitivam tak su to tieto dve. 1. pozitivum tohto filmu je ze sa da dopozerat. 2. Pozitivum je ze sa nabuduce uz nenechate nachytat vysokym hodnotenim..Az sa zamyslam ani nie tak na filmom, ale tym, ako tu vznikaju takzvane 75-80%hodnotenia, ktore potom rapidne klesajú -akonahle film hodnotia ludia.. Kto to tu hodnotil pred tym ? Blizka rodina rezisera?

Vyproštění (2020)

Ak akčný film dokáže opäť priniesť neokukané scény, skvelé nápady a ešte si to nadrzovku pohráva s kostrou starých béčkových akčných filmov, ale s hrdosťou a prehľadom, presne vie kedy skončiť a presne vie kedy pridať. Úplna šleha s najepickejšou poslednou sekundou filmu aká tu kedy bola..

P.K. (2014)

ked indovia spoja forresta gumpa a e.t. dostanete p.k. Fakt velky film...a nevsedny. a to sa ceni.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Citit tarantinov rukopis, citit aj ze vykrada sam seba.. drobunke spoileriky (opat si robia srandu z niekoho mena, opat zosmiesnenie niekoho znameho -bruce lee, opat zmena reality v zavere, opat podkopavanie mexikancov, skratka vsetko to tu uz bolo a myslim si ze v hutnejsom skupenstve). takto je to len dalsi snimok kvalitneho rezisera, urcite sa oplati pozriet presne 1 krát.

Skryté zlo (2018)

tam bolo tolko klise ze zaporakovi uz chybala len cierna vrana na pleci. u smolkov taku symboliku clovek odpusti :) tu to ale vyznelo smiesne..az moc smiesne.. ALE! pozriet sa to da.. kludne si to dajte.. urcite lepsie ako spravy z archivu..

Požáry (2010)

ok: vopred upozornujem ze hodntim len prvych 45 minut. Dlhsie som nevydrzal..Toto sa mi stalo zatial asi iba pri 2 filmoch v zivote. Po hľadaní dobrej drámy som si po prečítaní mega-chválnych recenzii pozrel tento starsi snimok.. Neviem ako sa taketo filmy pozeraju do konca. Nenasiel som recept na to ako prekrocit 45 minut (cas kedy som to vypol). Hudba Grégoire Hetzel? A to on mal dovolenku vtedy? Ved v tom filme ziadna nie je. Neviem co za pointa je na konci, ktoru tu tak ospevuje vela ludi, respektujem ak ste to dopozerali, asi tam nieco bude:) ale.. 45 minut NICOHO neospravedlni ani koniec typu "siesty zmysel". Toto je smrt pozerat. neviem sa inak vyjadrit, to sa proste nedalo pozerat.. brutalna megalomanska nuda s kopou pretahovanych zaberov..vypnute po 45 min..resp. ani neviem, cca v casti ked spoilerik (ked tam odbachli malu dievcinku, co bolo vlastne jasne znamenie vypnut tuto pakaren). Kde prva emocia ktora vznikla bola tak odporna, a prisla az pomalicky v strede filmu. ja neviem ludia, ale pomale tempo neznamena nuda.. nemylme si tieto diametralne odlisne hodnoty.

Thelma (2017)

v podstate nic. a nic natiahnut na 116 min je celkom umenie, takze 2* zasluzene. mieeeerny spoiler: (kusok to vysvetlim: vo filme sa deju nadprirodzene haluze a potom sa v zavere filmu zisti , ze sa deju nadprirodzene haluze.) a malo to 116 min. cize nieco je divne, poviete si, co sa to deje? a zaverecna pointa je ze sa proste nieco deje. cize len skonstatujete, ok nieco sa deje. konec, zaverecny titulky. :) co chcel basnik povedat?