Skryté zlo

• USA Bad Samaritan (více)

Sean (Robert Sheehan) a Derek (Carlito Olivero) jsou dva zlodějíčci, kteří vykrádají domy, jejichž majitelé tou dobou večeří v restauraci. Sean se ale namočí do maléru – pro další krádež si vybere dům Calea Erendreicha (David Tennant), který u sebe vězní a týrá neznámou ženu. Sean by ženu rád vysvobodil, ale má kluk, jemuž nikdo nevěří, šanci v nerovném boji s bohatým psychopatem? (torture666)

herr_carter

Jak praví jedno moudré čínské přísloví - nevyplácí se vykrádat honosné baráky zazobaným pofidérním maníkům = jelikož se z nich mohou vyklubat vypočítaví úchylové, co mají ve sklepích spoutané ženské a dokážou Vám za pomoci nejmodernějších sledovacích a dálkově řízených aplikacích udělat ze života pomyslné peklo ! To se takhle jednou rozhodli Jarda s Vendou, že si vezmou ke své mizerně placené práci hotelových poslíčků a profi-parkovačů aut ještě bokovku. Co čert nechtěl, skřížil jim cestu úchyl největšího kalibru, který měl bohužel ještě vážně hodně peněz a s takovými se hra na schovku fakt nehraje (Jarda by mohl vyprávět, Venda už bohužel ne). Pro mě do téhle chvíle neznámý herec David Tennant se pro svojí roli uhlazeného úchyla fakt asi narodil, ještě teď mi stojí chlupy i v místech, kde bych přísahal, že žádné nemám, fuj !...........................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

heyda

Žádný horor, spíš kriminální drama s prvky thrilleru, což mi vůbec nevadí. Film začne velmi zajímavě, ale s postupujícím časem nabaluje jednu hloupost na druhou a konec rozhodl, že z toho nakonec bude spíše podprůměrná záležitost, i přes fajn obsazení Bartyho Skrka juniora a Misfits Sheehena. Málokdy se mi to stává, ale v tomto případě je hodnocení na csfd spíše nadhodnocené. 45% ()

Anderton

Prvá hodina v podstate nemala ani chybu. Zaujímavý, celkom originálny námet s množstvom celkom slušných zvratov, kde sa non-stop niečo deje. Lenže tvorcovia zrazu akoby po hodine zaradili spiatočku a použili smerom k záveru čoraz viac klišé, vrátane obligátneho vstávania z mŕtvych a nejakých tých zbytočných mega výbuchov. Čiže ako triler ide o slušný, mierny nadpriemer, zaujímavejšie je ale ono sociálne podhubie, kde imigrant a zároveň zlodejíček žije v skutočnosti prirodzenejší a šťastnejší život, než milionár s krásnymi milenkami. Určite potešil samotný záver a aj fakt, že divák po chvíli premýšľania začne uvažovať na tým, ako sa bude ďalej vyvíjať život hlavného hrdinu. No a David Tennant by mohol získať nejakú špeciálnu cenu za najlepšieho záporáka v komerčnom filme, ak niekoho napadne niečo podobné udeliť. 70% ()

*CARNIFEX*

Thriller áno, horor ani omylom, pričom až na "nápad" v podobe vyvolania konfliktu (ako, prečo, začo) medzi záporákom a dvojicou dementov, ktorí neodhadli svojho "zákazníka", nie je "Bad Samaritan" nijak excelentnou záležitosťou, ktorá by prekypovala originalitou, respektíve mala prekročiť tieň lepšieho priemeru. Nebanujem, celkom to ušlo, no udeliť 4-5 hviezd je čistá utopia .. ()

Arsenal83

Záporák výborne zahraný, ale inak tak trochu prehnaná zápletka a na konci chýba nejaké prekvapko. Samozrejmosťou je tu nelogickosť v konaní, taký zlodejíček by sa na to celé pekne vysral a nie že by stokrát urgoval u polície nahlásenie trestného činu a trikrát sa vlúpal do toho istého domu. Rozvinulo sa to celkom dobre, prvých 30 minút je naozaj dobrých, ten záver však už pokulhával, pretože sa celý nesie na vlne zbytočného nadmerného nadsadenia vecí, ktoré tam nechýbali, ako je napríklad tá vec s náložou, neskorá reakcia na lopatu, pretože nepočujem, ako niekto za mnou šliape do snehu, iný je zas lopate odolný atď. ()

• Natáčelo se v Portlandu ve státě Oregon (USA). (ČSFD)
  • Auto, které řídí obě dvě postavy, je značky Maserati Quattroporte, které bylo pro film upravené, hlavně jeho přední část. (Kudly4)