Ostře sledované vlaky (1966)

Česká oscarová klasika a rozhodně jeden z nejlepších českých filmů. Byl jsem docela překvapený, že hlavním tématem je, proč si to nepřiznat, sex a vztahy s ním spojené. Což vůbec nebylo na škodu, na pozadí válečné atmosféry jde o úžasný kontrast. Ve spojení s mírnou nadsázkou, hereckými výkony (Neckář hrál snad sám sebe v těch letech) a Menzelovou režií jednoznačný must-see.

Requiem za sen (2000)

Requiem za sen se z počátku tváří poměrně nenápadně a říkal jsem si, co na něm všichni vidí. A pozvolná gradace vyustí v brutální a zdrcující finále, plné scén, které diváka rozsekají na kusy. A přesně tak jsem si připadal i já. A to se povede málokterému filmu.

Do morku kosti (2010)

Americký sen trochu jinak, aneb průměrné drama, které ke třetí hvězdě žene jedna velice naturalisticky podaná scéna a herecké výkony.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

A já tomu těch 5* dám. V dnešní době všichni řvou, že akční žánr upadá, a John McClane nám tu hláškuje jako o život, skáče po stíhačce, zabíjí padouchy a vede svůj boj s moderním kybersvětem aniž by ztratil cokoliv ze svého kouzla. Jistěže kvalit jedničky poslední díl nedosahuje a ani nemůže, ale na celou sérii Die Hard hrdě navazuje a nemá se za co stydět.

Muž, který nebyl (2001)

No, upřímně, po nadšených zdejších komentářích jsem čekal víc. Ale zklamaný jsem nebyl. Stále tady máme atmosférické noirové kriminální drama s perfektním B.B. Thortonem, ostatní herecké výkony také stojí za to (mladá Scarlett a především Tony Shalhoub!). Vlastně je všechno tak, jak být má, jen moje očekávání byla asi příliš vysoká. Muž, který nebyl jednoznačně patří mezi lepší kousky Coenovic bratrů, ale nejlepší určitě není.

Bourání zdi (1896)

Chlapi boří zeď. Jedna z moha činností, kterou Lumiérovi natočili.

Východ z továrny (1895)

Konec šichty a všichni jsou domů. Nic víc. Jeden z prvních filmů.

Dollina dobrodružství (1908)

Filmek o únosu a následném nalezení malé dcery. A debut režiséra Griffitha.

V jako Vendeta (2005)

Hodně zajímavé vyobrazení totalitní Anglie a boji proti ní. Skvělí herci, hluboká myšlenka a parádní závěr. Plné hodnocení nedám, přece jen neskutečně dlouhých 132 minut bylo až příliš, ale jde o výborný film i tak.