Max Payne (2008)

Další nepovedená adaptace počítačové hry. Trailery slibovaly hodně, předloha taky. Výsledek nic moc. V prvních několika minutách jsem byl nadšený, cítil jsem přesně tu temnou atmosféru jako při hraní hry. Ale opravdu jen několik minut. Dál už nic. Scénaristický zmatek, fajn Mila Kunis, pořád žádná akce, totální ztráta atmosféry, pak nějaká akce, divný závěr a konec. Nuda.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Naprosto dokonale a uhlazeně zrežirovaný snímek. Nikam se nežene a pozvolným tempem odvykládá svůj příběh, který ani chvíli v těch 160 minutách nenudí. Možná by filmu neuškodila nějaká výraznější dějová gradace (nechci říct přímo zvrat), ale to už je jen hnidopišství. Brad Pitt, Cate Blanchett i ostatní herci (včetně skvělé Tildy Swinton) ukazují, že opravdu umí a Davidu Fincherovi bych sošku za režii opravdu přál.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Takový průšvih jsem nečekal. Po zpackané dvojce (kterou jsem však tak nějak přetrpěl) přišlo TOHLE! **Místy SPOILER** Před odpadem Maraudera zachraňuje pár, slovy - pár scén : úvodní bitva nebyla špatná a cestování na pouštní planetě mělo kus atmosféry, a Jolene Blalock mi přišla hodně sexy, ale jen do chvíle, než přišlo to modlení. Co to má být? Z brutálního sci-fi se vyklubala náboženská agitka? Celou dobu jsem si myslel, že to je nadsázka, jakýsi vtip, ale závěr mě nadzvedl ze židle. V negativním slova smyslu. I dalších záporů by se našlo požehnaně: trapná animace (mechové), nepřesvědčivý Casper Van Dien atd atd, A já se tak těšil.

Hvězdná pěchota (1997)

Brutální akční sci-fi s kopou parodie navrch. Děj je sice jednoduchý, nebo spíš úplně bezduchý, ale když se na vás valí hlášky, super triky (i po letech!), hromada akce, výborná hudba, jednoznačný borec Casper Van Dien, dvě sexy holky a dokonalý Michael Ironside, nemůžu jinak : tohle je za 5* se vším všudy.

Milionář z chatrče (2008)

Nápad zfilmovat Chcete být milionářem mi přišel, když nic jiného, vtipný, snad i naivní. Když jsem četl, kolik sbírá ocenění a hlavně bombardování nominací na oscara, myslel jsem, že někomu přeskočilo. A pak jsem to viděl. Slumdog millionaire je naprosto strhující, odzbrojující film, který z hlavy snad nikdy nedostanu. Perfetkně natočené záběry zubožené Indie a hrůz, které se tam děly a dějí, a které zažívají 3 hlavní postavy filmu, se střídají z chvilkami pozitivními a úsměvnými. Úžasné herecké výkony (děti ! ), scénář, špičkový střih, kamera, hudba (soundtrack jsem poslouchal už x-krát), krásná a sexy Freida Pinto, neuvěřitelně vypjatý závěr (u reálného milionáře jsem nikdy nebyl ani zdaleka tak nervózní) a to vše pod výbornou režií Dannyho Boylea. Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob.

Duel Frost/Nixon (2008)

Když jsem o tomto filmu slyšel poprvé, ničím mě nezaujal. Politicko-konverzační drama nebude nic pro mě. Jak šeredný to byl omyl jsem zjistil, když se na plátně rozehrál herecký koncert Franka Langelly a Michaela Sheena (netušil jsem, že právě Sheen dokáže být herec takového kalibru). Ze začatku mi vadila absolutní ne-podoba Nixona a Langelly, jeho strhující výkon mě však nenechal nad tím přemýšlet moc dlouho. O svých favoritech na Oscara jsem měl jasno, ale Frost/Nixon mi v tom udělal neskutečný bordel.

Rachel se vdává (2008)

Obyčejný film o obyčejných lidských problémech, viděných na plátně nesčetněkrát. Vyzdvihnout však musím výkon Anne Hathaway, ze které se pomalu ale jistě stává velká herečka. Její nominace na oscara je zasloužená.