Expendables: Postradatelní 2 (2012)

To, co povedená jednička začala, dotahuje dvojka téměř k dokonalosti. Setkání akčních hrdinů je naprosto ultimátní biják. Vůbec mě nezajímá, že děj je o ničem, že to je víceméně béčko atd. atd. Vždyť Expendables 2 mají navazovat na akční nářezy osmdesátých a devadesátých let, a dělají to tak, že všechny své vzory zadupávají do země. A k tomu si ze sebe umí udělat srandu. Není to dokonalý film, uvítal bych delší stopáž a možná trošku té epičnosti by neškodilo. Jenže ve chvíli, kdy nastoupil Chuck, jsem o 5* vůbec nepochyboval. A orgastické finále mě v tom jenom utvrdilo.

Temné stíny (2012)

Ačkoliv je Dark Shadows o upírech, film působí dost bezkrevně. Na Tima Burtona velice slabé. Tím nemyslím, že by film byl špatný, to v žádném případě. Jen není zdaleka tak zajímavý, jak by být mohl a spousta nápadů je v něm těžce nevyužita. Jako příjemná variace na Addamsovu rodinu je to fajn, ale do zapamatovatelného filmu má Burton tentokrát dost daleko. V hlavě mi zůstane jen ukrutně (ale neskutečně ukrutně!) sexy Eva Green, ale v tomhle případě bylo fackou natěšenému divákovi to, že v červených šatech se na scéně mihla jen na pár sekund ! :)

Xena (1995) (seriál)

Je to sice o stupínek slabší než u kolegy Hercula, ale stejně jsem Xenu jako malý nekutečně žral. Problém byl v tom, že poslední sezóny byly hodně vycucané z prstu a ani jako blbé nesvéprávné dítě jsem to nezkousnul. Každopádně díl s časovou smyčkou naprosto vede:)

Herkules a Minotaurovo bludiště (1994) (TV film)

Sice je většina filmu složena z opakování těch nejzajímavějších scén předchozích pilotů, ale možná proto jsem za něj byl v dětství tak rád. A Minotaur byl bad-ass jak se patří :)

Hercules v podsvětí (1994) (TV film)

Velice povedená čtvrtá část pilotních filmů o Herculovi. V rámci možností a z pohledu dětských očí samozřejmě. Když se objevil Kerberos, tak jsem ani nedýchal :)

Herkules a ohnivý kruh (1994) (TV film)

Ohnivý kruh jsem měl z Herculových dobrodružství asi nejradši. Nostalgie až to bolí :)

Hercules a Amazonky (1994) (TV film)

Hercules a amazonky je sice ze všech pěti pilotů asi nejslabší, ale bitva s Hydrou všechno vynahrazuje :)

Herkules a ztracené království (1994) (TV film)

Mohl bych odkázat na můj komentář k seriálu, protože pilotní filmy se vezou na stejné vlně. Přece jen ale Ztracené kralovství bylo první zjevením Hercula a na o se nazpomíná.