Shrek: Zvonec a konec (2010)

Konečně Shrek, který příjemně navazuje a odkazuje na geniální první díl. Rozhodně to není na čisté 4*, ale za tu upřímnou snahu tu jednu přihodím. Za snahu vymanit se z trapné trojky a přepálené dvojky. Shrek se vrací tam, kde to umí nejlíp. Děj se točí jen kolem několika ústředních postav, a ne hromady vykonstruovaných rádoby-cool charakterů (Shrek 2) a nabízí jednoduchý, ale chytlavý příběh prošpikovaný příjemnými vtípky, a ne kvantem trapných gagů (Shrek 3). Takhle si představuju důstojné zakončení série.

Láska a jiné závislosti (2010)

Milá komedie, a k tomu i inteligentní, takových v poslední době moc není. Jakeovi a Anničce to spolu jde, jen je to celé zbytečně roztahané a ke konci se až moc tlačí na pilu.

Machete (2010)

Označit Machete za zklamání by bylo hodně silné tvrzení, přece jen se nemůžu ubránit pocitu, že jsem čekal trošku víc. Je to stylové, ale ne TAK stylové, je to akční, ale ne TAK akční, a tak bych mohl pokračovat. Asi jsem byl natěšený až moc. Každopádně Rodriguez přivedl do kin zvrhlost, kterou se tam odváží nasadit málokdo, a za to musí být body k dobru. Všichni herci si svoje role užívají (Seagal rulez), postavy hlaškujou jako o život (Machete don´t text. Machete improvise), střílejí se do hlavy, a vůbec dělají samé sexy věci. Takže 65%, ale s odřenýma ušima.

Město Ember (2008)

Ničím neoslňující rodinný filmek, ale jako jednohubka funguje. Mladičká Saoirse Ronan září, její starší herečtí kolegové (Bill Murray a Tim Robbins) se však dost nudí. Celkově je City of Ember průměr se vším všudy. 50%.

Mumie (1999)

Dávám za 5* a bez debat. Mumie je dobrodružná jízda od začátku do konce, je akční, vtipná, skvěle naefektovaná... co víc chtít? Bez problému přehlídnu i pár scénáristických kiksů. Letní biják jaksepatří.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Scénář nedává smysl (vědec vezme bandu svých děcek zachraňovat lidstvo?), efekty na svou dobu nebyly marné a herci film drží nad vodou. Celkově je to ale takové pitomé. Jako rodinný film to není špatné, jako sci-fi už to tak slavné není.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Tady se nehodí nic říkat. Viděl jsem asi půlku a nebylo mi z toho dobře.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Ještě o úroveň horší než první díl. A to už je co říct. Troška je tak konzumní režisér, až to bolí, a neštítí se do už tak blbého filmu nacpat české rádoby-celebrity, aby mu na to lidi chodili. Jednou stačilo.

Kameňák (2003)

Trapnost nad trapnost. Humor naskládaný z anekdot jednoduše nevyzní, protože je naroubovaný dost násilně a bezúčelně. To, že je špatné všechno ostatní, v čele se scénářem, Troškovou režií a "hereckými" výkony, není třeba zmiňovat. Jediní se ctí to uhráli Josef Laufer a Marek Vašut, kteří si drželi nezbytný nadhled. Korunu všemu nasazují naprosto příšerné postsynchrony. Jednu hvězdičku dávám proto, že další dvě pokračování ukázaly, kam hlouběji se dá ještě klesnout.

Iluzionista (2010)

Úžasná animace á la Broken Sword, stejně tak hudba a atmosféra. Příběh není natolik silný, aby táhl celý film, ale ta poetika ano. Proto 4*.