Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Opat som sa nechal opit rozkom. A to som si povedal, ze uz ziadny film s Cerom si nepozriem. A pan Wright ma namotal na originalne efekty a svoju reputaciu, ktoru si u mna urobil filmom Hot fuzz. A ja naivny som mu to spapal aj s navijakom.Bola to skratka nuda. Nebyt tych efektov tak to vypnem uz po 20 minutach. Nezaujalo ma to vobec nicim, ani pribehom, ani hereckym obsadenim,ani "vtipnostou" no nicim. Cera pre mna znamena skratka filmova nuda.

Jak vycvičit draka (2010)

Našlapaný animák s bohovskými drakmi. Roztomilý hlavný dračí hrdina a výborný nápad tvorcov použiť mačacie pohyby ako predlohu Toothlessa samotného. Bolo to vtipné, akčné a aj dojemné. Takto má vyzerať poriadny animák.

Sociální síť (2010)

Styri hviezdy uz len kvoli tomu, ze to tocil Fincher a nikto nemoze povedat, ze to nie je profik. Natocene je to velmi dobre, ziadne hluche miesta som tam nenasiel, no ak by som to hodnotil len z pribehoveho hladiska, urcite by som siel s hodnotenim dole.Dejovo to bolo velmi priemerne a pre mna nicim vynimocne. UPDATE: S odstupom casu musim ist s hodnotenim dole, podla mna az velmi precenovany film, vo mne zasadnejsie pocity nezanechal.

Piraňa 3D (2010)

Sice to malo plno logickych nezmyslov, niektore digitalne efekty boli az prehnane, nemozem povedat ze som sa nebavil. Mozno by som siel z hodnotenim dole, keby to nemalo obcas to napatie a kozate modelky na kazdom kroku. Spokojnost.

Predátoři (2010)

Pomaly rozbeh, malo akcie a Brody sa hral az na prilis velkeho tvrdaka, co som mu nezozral. Keby to bol Arnold, tak ani neceknem. A aby to nebolo az take nudne, vpasovali tam dva "zvraty", ktore ale film vobec nezachranuju. V 80tych rokoch by som si povedal, ze to bola supa, teraz podla mna ani priemer. Skoda, cakal som viac.

Katka (2009)

Este som nebol v kine asi na ziadnom filme, ktoreho zaverecne titulky odzneli az do konca bez toho, aby sa niekto v kine nepostavil alebo nieco nepovedal. V celej sale bolo hrobove ticho az do posledneho pismena tituliek. Nikto sa neodvazil zacat rozpravat, take to bolo sugestivne. Zrejme vsetci pomaly vstrebavali zazitok zo sledovania prierezu 14 rokov jednej stratenej ludskej existencie. A ja som tak dufal, ze sa jej napokon podari z toho vyhrabat, no niekedy je zavislost silnejsia ako samotna vola. A presne o tom to je. O sile vole. No ked ste tolke roky na tvrdych drogach, zrejme z tej vole vam neostalo uz skoro vobec nic. Bolo to silne, poucne a smutne. Rozhodne to ale stoji za videnie.

Frozen (2010)

Pacilo sa mi to. Nenarocny, atmosfericky thriller, a co je dolezite, hlavne s realnym pribehom. Takato vec sa kludne moze niekde (asi najskor v amerike) stat. Napriek tomu, ze vacsina deja sa odohrava v podstate na jednom mieste a len s 3 postavami, nenudi a ma aj nejaky spad. Samozrejme, ze sa tam vyskytne par nelogickych pocinov, no pri takomto filme s tym uz asi musime ratat. A koniec nebol pritiahnuty za vlasy, preto som bol ja spokojny.

Super Mac (2010)

Bola to vazne sprostost. A MacGruber mi zacal po case liezt na nervy. On bol taky strasny idiot, ze sa na tom nedalo ani zasmiat. Fakt dve hviezdy za tu scenu v kaviarni, ta celkom pobavila, ale inak kde nic nie je,ani cert neberie. Zase som sa nechal opit rozkom.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Shutter Island to sice nie je, aj keby sme nasli mnoho podobnosti. Mimo toho, ze je to uplny iny zaner. Ale jedna z hlavnych myslienok je predsa len rovnaka. Hrat jednu dlhu hru, ktora by na koniec mala pomoct hlavnemu hrdinovi. V tomto pripade, vsak bola ta hra uspesna a my sme mohli sledovat Larsa a jeho pomalu cestu ku skutocnemu vztahu. Alebo aspon k jeho zaciatku. A okrem ineho to bol naozaj mily, obcas aj trochu dojemny film o jednom samotarovi, ktory tuzi ako vsetci, po laske. A to som nespomenul vynikajuceho Ryana Goslinga.

Zažít Woodstock (2009)

A ja som myslel ze to bude vtipna oddychova komedia a namiesto toho to bola nuda. Nezazivny dej, otravne kecy hipikov a "ziadna" muzika. Keby tam bolo aspon par scen ako na podiu drtia muzikanti, ale vobec nic. A nepacilo by sa mi to zrejme ani keby som sa pri tom vyfetil. Skoda.