Vyprávěj (2009) (seriál)

Docela přijatelný seriál. Vzhledem k tomu, že jej točila Česká televize, nejde podle mně o propadák, ale o vcelku odpočinkový ,,odreagovák.´´ Pravda je, že čím více dalších nových sérií, tím hůře.. Tu druhou řadu jsem nudou už skoro nesledoval..

Značka: Na dožití (1989) (TV film)

Velmi hořce i komicky podaná krátká komedie, která příjemně vyplní všední večer.. Herecké výkony zejména u pana Hrušínského na výbornou.

One Night with Robbie Williams (2001) (TV film)

Nejlepší koncert Robbieho a možná nejlepší swingový koncert současnosti. Všechny známé swingové hity z dob Luise Armstronga, Sammieho Davise Jr. a jiných v podání ,,rozcuchaného popového fracka,´´ kterého si musíte zamilovat. Nečekaný zážitek, který dostal na kolena i páprdy poslouchajíc stařičké hity Frankieho a Luise ze zaprášených vinylů. Bravo.

Jed (1968)

Myslím, že svým způsobem originální až mrazivý ale hlavně dobrý film, který mně bavil po celou dobu. Perkins neměl v roli celkem komického psychopata chybu.

Sázka na třináctku (1977)

Taková socialistická detektivní klasika, která ničím zvláštním nevyniká, snad možná postavou Weisse (R. Hrušínský st.). Ale bavila mně a to je podstatné.

Sametoví vrazi (2005)

Naprosto skvělá detektivka Jiřího Svobody, který tradičně vyzval prvotřídní herce (Dolanský, Dlouhý, Krajčo), aby natočili první velký polistopadový případ orlických vražd. Pro mne asi nejlepší krimi po 89´.

Bobule (2008) odpad!

Po zaslechnutí několika opěvných ód od několika mých známých na tento film, jsem se u příležitosti vysílání jednoho satelitního kanálu rozhodl, že mu těch 90 minut věnuji. Po několika minutách jsem pochopil, že jde v podstatě o vylepšený Kameňák, resp. ztracených 90 minut dalším, dle mého názoru hodně podprůměrným snímkem.

Gran Torino (2008)

Luxusní film se skvělým autem, režisérem a hercem v jedné osobě. Hned mi bylo po prvních minutách jasné, že tento snímek svou kvalitou bude jistě rovnat mému oblíbenému Million Dollar Baby.. A nemýlil jsem se. Eastwood je správňácky nepřístupnej protivnej a tvrdej veterán s přistěhovaleckou nenávistí, který postupně uvnitř rozměkne. Osobně mne dostal text závěti. To jsem měl skoro slzy. Jo jo, ještě že se točí pořád takové skvělé filmy, kterých se mi zdá, že pomalu ale jistě ubývá.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Další průměrné pokračování celkem slušné US komedie. Z šedého průměru vyčnívá především scéna s výkalem. Ta neměla chybu.

Road Trip (2000)

Pobavil jsem se celkem dobře. S.W. Scott celkem perlil hlášky, Amy Smart se mi moc líbila.. no relevantní argumenty to zrovna nejsou, ale myslím, že tento pohodový oddechový film špatný není. Rozhodně na jedno podívání zábavný.