Yesterday (2019)

určite si ten film za filmársku robotu nezaslúži 5 hviezdičiek, myslím, že sa z toho dalo vytrieskať oveľa viac. keď však milujete The Beatles tak to musíte milovať, krásny film.

Joker (2019)

Jeden z tých filmov, ktoré majú ten pravý wow efekt. Jeden z tých filmov, ktoré by s iným hercom nefungovali. Jeden z tých filmov, kde je všetko tak ako má byť. Nemám čo dodať, geniálny herecký výkon hlavného hrdinu a scenár filmu, ktorý nie je možno ničím špeciálny, ale dej je pútavý a často prekvapivý, vtiahne vás do deja a ešte pár minút po poslednej klapke človek sedí v kine a rozmýšľa čo videl. Videl som film, ktorý nebol o superhrdinoch. Bol to film o človeku akých je na svete mnoho. Človeku, ktorý ma veľké problémy, človeku, ktorý má pocit, že nikoho nezaujíma a nikto o neho ani nezakopne, o človeku, ktorý má sen, ktorý sa nechce splniť, lebo na to asi nemá a nikdy nemal. O človeku, ktorý zistil, že jediný spôsob ako upútať je ten najhorší spôsob. O človeku, ktorý celý život žil v sebaklame.

Ad Astra (2019)

Brad Pitt a nič. Tento film mal zaujímavé pasáže, hlavne prvá polovica filmu odsýpala. Bolo tam však neuveriteľne veľa pasáží, kde sa nedialo nič a nikam to dej neposunulo, celkovo bol dej predvídateľný a jednoducho čitateľný, držal ho nad vodou iba Pitt.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ťažko hodnotiť. Tento film je pre náročnejšieho diváka a rozhodne to nie je mainstream. Bolo tam extrémne veľa narážok na doby a veci z obdobia, ktoré si väčšina z nás nepamätá a teda nám to ani nič nehovorí. Následne je film často zdĺhavý až nudný. Malo to však čaro aj pre mňa, neznalca vtedajších pomerov. Boli tam fantastické herecké výkony, dobová atmosféra a trochu som si vďaka filmu mohol aj zistiť o Manson Family, ktorá je vo filme zobrazená. Nie je to film, ktorý si pozriem znova, ale som rád, že som ho videl.

(Ne)matky (2019)

Veľmi pekný film s príjemným obsadením mne úplne neznámymi hercami.

Když Harry potkal Sally (1989)

Hmmmm, Billy Crystal mi bol od prvej sekundy extrémne nesympatický a do konca filmu sa nič nezmenilo, celkovo bol film neuveriteľne ľahko čitatelný bez akejkoľvek zaujímavej zápletky, chémia medzi hlavnými postavami v mojich očiach úplne absentovala. Tento film išiel úplne okolo mňa a vôbec ma nechytil za srdce, musel som to kukaťna trikrát.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Jazda od začiatku do konca. Neuveriteľné ako sa dá natočiť 9 dielov toho istého a stále je to šialene dobré. Tento film nemal jednu jedinú slabú scénu alebo nudnú pasáž. Dokázal by som to pozerať aj 5 hodín. Absolútne skvelé. Akcia 10/10, hláškovanie 10/10, presne čo som očakával som aj dostal, už po 9tykrát

Srážka s láskou (2019)

Celkom ma odrádzal Seth Rogan, ktorého filmy mi vždy prišli nechutné a jeho humor plytký. Tento film je však inde a niekde úplne inde je aj Charlize Theron, ktorá vyzerá tak, že človek nerozumie prečo a ako je to možné, že niekto dostal do vienka takýto výzor. Skvelý film, zábavný, úsmevný a na nič sa nehrajúci. Veľmi dobre.

Vražda na jachtě (2019)

Záverečná naháňačka pri ACDC bola velice kvalitná :) celkovo film mal slabé a silnejšie pasáže, ale ako oddychovka to splnilo účel.

John Wick 3 (2019)

Veľké sklamanie a treba povedať, že opäť. Pri dvojke som zaspal, tu som sa nudil väčšinu filmu. Mlátička bez nápadu, jediná pozitívna fáza filmu bola od nástupu Halle Berry.