Beznaděj (2006) (TV film)

Veľmi schopne natočený televízny film. Mŕtve mestečko malo výbornú atmosféru a herec Ron Perlman vynikajúco zahral miestneho šialeného a posadnutého policajta. Ako televízny film je to celkom dobrá oddychovka, ktorá nenahnevá. Myslím si, že tých 49% je na tento film predsa len málo.

Lokal TV (2011) (seriál) odpad!

Toto je "snaživý" príklad napodobenia kvalitnej animovanej tvorby pre dospelých (viď Simpsonovci, South Park atď.). Slovenská verzia rozprávky pre dospelých je trápna a nezmyselná. Scenár navyše primitívny a bez zmyslu.

Rocky Balboa (2006)

Stallone, ako Rocky na dôchodku.

Bílí zabijáci (2003) odpad!

Ľudožravé žraloky, toporné herectvo, nezmyselné scény, s ešte primitívnejším scenárom, sa rovná bezkonkurenčne totálnemu odpadu.

Vzývání mého bratra démona (1969)

Veľmi sugestívny snímok nielen obrazovo, ale aj v hudobnom plechovom a halucinačnom zvuku Micka Jaggera. Autor snímku Kenneth Anger patrí do okruhu filmárov experimentu a medzi popredných členov Underground Cinema, tzv. podzemného filmu. V roku 1960 vzniklo New American Cinema, pod skratkou N.A.C. z iniciatívy Jonasa Mekasa, ktoré združovalo amerických nezávislých a avantgardných filmárov, medzi ktorých patril aj spomínaný Kenneth Anger. V manifeste tejto skupiny sa hovorilo, že: "Nechceme filmy falošné, uhladené, vyšperkované. Nech sú radšej drsné a nenablýskané, zato živé. Nechceme ružové filmy, chceme filmy vo farbe krvy." Tak pôsobia aj filmy Kennetha Angera. Surovo a drsne. Anger je navyše fanatikom okultizmu a čiernej mágie a ospevovateľom homosexuality a nepochybne to bolo citeľné aj v tomto jeho prelomovom a v undergroundovom filme veľmi úspešnom snímku. Pre undergroundový avantgardný film zostane Anger filmovým básnikom a režisérom, ktorý spája mágiu s filmovým umením. Pre samotného Jonasa Mekasa zostane Vzývanie môjho brata démona naveky zdrojom tajomnej energie, akú vyžarujú len umelecké veľdiela.

Moucha (1986)

Ak má ísť v tomto prípade o horor, tak vo mne tento film nevyvolával žiadne napätie a tobôž nie hrôzu. Myslím si, že Cronenbergovi išlo skôr o prvoplánové vyvolanie znechutenia. Jednoducho Cronenbergov vlastný fetiš z hnusu a sračiek, bez hlbšieho zmyslu a významu.

Únos (2004)

Jednoduchý príbeh o sebauvedomení s pekne vykreslenými charaktermi postáv. Hlavne spoločné scény Roberta Redforda a Willema Dafoe boli veľmi zaujímavé.

Jakub a obří broskev (1996)

Zaujímavo poňatá rozprávka z pera Roalda Dahla, ktorá v istom smere odkazuje aj na predošlú spoluprácu Tima Burtona a Henry Selicka. Táto dvojica vytvorila spoločne v tom istom zložení, ako v prípade tejto rozprávky, t.j. Tim Burton produkcia a Henry Selick réžia v roku 1993 rozprávku s podobne bizarnou atmosférou pod titulom Predvianočná nočná mora, ktorá v sebe niesla už všetky Burtonove estetické prvky, pretože tá bola dokonca jeho autorským dielom. V tejto novšej spolupráci dvoch spomínaných autorov sa nesie odkaz v duchu Predvianočnej nočnej mory aj v malej epizódnej úlohe, kde nechali rovnako dobre a nezabudnuteľne vyniknúť Jacka Skellingtona v úlohe ducha, ako inak, už nebohého piráta. Kostlivec Jack, ako hrdina Predvianočnej nočnej mory opäť zanechal dobrý dojem a nepochybne aj nový hrdina James. Krásna rozprávka, tak pre malých, ako aj veľkých a nepochybne bude aj pôžitkom pre gurmánov, lebo aj ja som slintal za tými veľkými a šťavnatými sústami broskyne.

Beetlejuice (1988)

Keď nie pre nič iné, tak pre túto rolu, ktorej sa tak skvelo zhostil, budem mať rád Michaela Keatona. Postavička Beetlejuice-a zo záhrobia, ako bio-exorcistu a posadnutého diablom, ktorý rád posadne diablom aj iných, posadol aj mňa.