Až vyjde měsíc (2012)

Tak koukám, že už to tu Cival ke Starcům na chmelu přirovnal... ale díky tomu, že se jedná o dětské zamilovance - utečence, je film o to méně romantičtější (ikdyž romantiku každý jinak bere, tady jde spíš o prostředí), o co víc je roztomilejší. Neobyčejný filmový zážitek umocňují malé role velkých herců a film stojí za to vidět minimálně kvůli perfektní kameře a celkovému vnímání filmu...kéž bych tohle jako malá prožila..;)

Ve stínu (2012)

Velmi podařená detektivka se zdařile vystavěnou hlavní postavou a hutnou atmosférou temných 50.let.

Ukradli torzo Jupitera (1980)

Jenom jednou jedinkrát jsem v dětství fingovala nemoc a v TV běžel tenhle film. Pro me filmova laskomina se vsim vsudy, ale hlavne s atmosferou, ktera se mi pri projekci tohoto filmu vraci i po letech.

Válka světů (2005)

Tak tenhle film je teda "hodně slabej Spielberg".. Studio asi potřebovalo hodne rychle vydelat jinak si to nedokazu vysvetlit. Herci, prostředí, triky..všechno super, ale kýčovitý scénář a kýčovité chování nezachrání ani výborná Dakota Fanning..

Mamma Mia! (2008)

i just cant help myself...5* ;) (ale jenom v originále)

Eorin shinbu (2004)

jihokorejska filmova produkce, potazmo mentalita protagonistu tohoto filmu je neco co sice chapu, ale nedokazu to plne ocenit bo mi to prijde kycovite az si skoro zacinam myslet ze byt to film evropsky, tak je to ve skatulce ´parodie´. Ale mozna jsem taky jenom velkej cynik..;)

Zkažená úča (2011)

Ale třeti hvezdicka je jenom pro timberlakea, posledni dobou mi prijde ze by se mel vykaslat na muziku a venovat se plne herectvi... jinak slaba prumerna komedie

O smyslu života (2009)

Lidi se ovlivnujou a doplnujou, hledaj a ztracej, /pak mozna znovu nachazej/, milujou a zaroven z toho maji strach,...skladba Mr. Pitiful by Matt Costa me u titulku bavila..a jinak? konecne naka romanticka komedie co neni tak blba a producenti nemaji strach ze 50ti-leti herci nezaplati naklady. Teda Larelay je furt dokonala;)