• Thriller

Skalpel, prosím (1985)

Pravděpodobně nejsmutnější český film. Mě nejvíc dostala scéna s nabouranou rodinou, mrtvolkou pod plachtou, umírající ženou a ožralým otcem. Síla.

Ženy (2008)

Docela nuda. Navíc film bez chlapů...

Bludičky (2010) (TV film)

Na české televizní poměry velmi slušné dílko. Vhodně zvolení herci jsou především v ženských rolích. Kdyby se trochu víc zapracovalo na realitě (roční období), dal i bych díky syrovosti zvoleného tématu a jeho zpracování za pět.

Sedmého dne večer (1974)

Průměrná česká detektivka oslavující práci pohraničníků. Krásná příroda nestačí, film sráží neskutečně dementní a nevhodná hudba. Höger už byl docela sešlej a je to vidět, na druhou stranu to jiskření s Munzarem bylo docela dobrý.

Prázdniny (2006)

Docela zajímavý rozjezd, ale po výměně bydlišť už nuda a logický spánek.

Slunce rošťáků (1967)

Jean Gabin je prostě naprostej frajer. Ostatní herci to proti němu mají hrozně těžké a je to vidět i v tomhle filmu.

Za volantem nepřítel (1974)

Tohle je vážně jeden z nejhorších našich filmů. Bolševická snaha uvést dobu před srpnem 68 na správnou stranu. Bolševici jsou hodní a spravedliví, představitelé reforem škůdci. Dost se divím, jak v tom mohla celá řada herců hrát, u většiny naprosto nevím, co tam dělali. Třeba Josef Holý s půlminutovým politickým monologem anebo Josef Hlinomaz, který pouze mlčky v autě spílá motocyklistům. Docela děs. Vrcholem jsou poslední slova filmu, kvůli tomu to stojí dokoukat až do konce.

Cesta hlubokým lesem (1963)

Dám čtyři hvězdy za odvahu ve scénáři a za Ilju Prachaře. Opravdu jsem byl překvapen, že u nás vznikl takovýto film zhruba deset let poté. Jen výběr hlavního herce těžko si dovedu zdůvodnit. Možná, že byl vybrán proto, že seděl k postavě naivního iniciativního chlapa, který mění své názory jako ponožky a který ukazuje, jaké loutky kolikrát seděly ve vedení podniků a za jejichž nitky tahali ti správní lidé na správných místech.