• Thriller

Porota (2003)

Na pomezí tří až čtyř. Závěrečný rozhovor byl docela navíc. Ale parádní Gene Hackman. Až mi ho bylo líto.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Doufám, že se nový pan ředitel ČT díval. Koukal jsem schválně skoro do konce, jestli to bude tak zlé, jako začátek. Špatně napsané, špatně zahrané, špatně zrežírované. Pokud to měla být satira, šel bych mnohem hloubš (třeba Vietnamci na jarmarku nebo něco podobného).

Tereza (1961)

Knížka je mnohem lepší. Autorku Z. Sedlmayerovou doporučuji, škoda, že nebyla zfilmovaná Grandlová brož.

Kajínek (2010)

Slabota. Když pominu samotné téma, které mi na rozdíl od komerčních novinářů nepřijde vůbec zajímavé, jsem usnul v polovině filmu. Vypadalo to, jako hollywoodské céčko.

Kráska a netvor 1950 (2010) (TV film)

Pusťte si Bestii. Ta je mnohem lepší. Režisér Svoboda ale pořád docela umí. Experimenty s děleným obrazem jsou ale docela k ničemu. Snímek působí příliš televizně, možná to chtělo i někoho jiného místo Töpfera, to je prostě Arazim. Proboha, proč Issovka neutekla tak, že skočila z okna? Ale dávám tři hvězdičky, protože téma Pilčíka je prostě moc zajímavé.

Psychopat ze San Francisca (1990)

Nebudu originálí. Průměrný thriller s velmi dobrým Keatonem a velmi špatným Modinem.

Policie Modrava - Za lepších okolností (2011) (epizoda)

Šílenost. Hned v prvních deseti minutách se mihnou jednotlivé postavy a každá z nich je hned jasně profilově vydefinovaná. Zástupce Franc nejdřív velitelce škodí a shazuje jí autoritu, pak ale najednou pracuje v týmu poslušně jakoby nic. Člen policie, který pořád říká Jasnačka. Na co tam byl proboha ten polesnej nebo místní doktor? To se to mohlo jmenovat rovnou doktor z hor. Jednu otázku byl ale měl. Píše se tu (a v titulkách to bylo taky), že rok dokončení je 2011. Jiří Samek (hrál toho starého Cermana) ale zemřel už v září 2009. Policejní auta tu mají tu starou grafiku., Podle mě je to starší snímek, který Nova asi dokončila až letos.

Kobra (1986)

Typický film z osmdesátých let, ale já mám prostě mnohem radši Špinavou dohodu.

Valkýra (2008)

Řada filmů, kde divák dopředu ví, jak to dopadne, se nepovede. Tvůrci nedokážou budovat napětí. To se tady povedlo. Naopak je zajímavé sledovat, jestli to opravdu dopadne tak, jak mělo. A tady to tak dopadlo. Jen škoda toho Hitlera. Škoda, že už nežije František Vicena.