• Thriller

Tváří v tvář (1997)

Výborný akční film, hned po Con Air a Skále. První polovina je luxusní, pak sice snímek ztrácí tempo, ale výsledek je velmi slušný. Jen se mi zdálo, že jsem moc často viděl dubléry, třeba ve scéně na lodích je to jasně zřetelné.

Cena medu (1986)

Zajímavé téma není vůbec zpracováno nijak tragicky. Po letech se mi líbí vykreslení doby. Třeba závěr, kdy (mimochodem velmi dobrý O. Vlach) nemůže nastartovat Wartburga a do toho jsou z rádia čteny ranní zprávy s informacemi z Etiopie a Indie.

O zvířatech a lidech (1994) (seriál)

Německé peníze z toho koukají až moc. Po třech reprízách nuda.

Zkouška věrnosti (2001)

Kladně hodnotím hudbu, ta byla opravdu dobrá. Ale Burrows nemám rád, a ani tenhle film na tom nic nezměnil.

Dějiny násilí (2005)

Viděl jsem teď podruhé, a už mě to nudilo. Film skoro vypadal, jako kdyby měl skončit už po hodině, ten konec mě nijak nezaujal. To první momenty v motelu nátačené bez střihů jsou mnohem lepší. Celkově ale zklamání. Mírné.

Muž z Acapulca (1973)

První polovina filmu je naprosto úchvatná, ale konec je přeci jen slabší a tak to na 5 nebude.

Případ mrtvého muže (1974)

Koncem první poloviny 70. let se československý film pokusil vypořádat s tématem tajných agentů nastrčených Západem do Československa. Vyplodil film Případ mrtvého muže založený prý na pravdivé události. Může mi někdo vysvětlit, proč má většina filmů tak zajímavý a celkem i propracovaný rozjezd, aby konec byla rychlá a ustříhnutá nuda ? Proč se tady mluví řadu minut polsky bez titulků ? Proč oba policisté mají charismatu asi tak 100x míň než poručík Láďa z majora Zemana ?

Musíme si pomáhat (2000)

Nevím. Nějak mi ten film připadá umělý, strojený, jakoby záměrně pro Oskara točený, místy mi přišel (hlavně uprostřed) dokonce poměrně nudný. Ale některé scény, hlavně ty klipovité podbarvené hudbou (třeba při revoluci) byly moc fajn.