• Thriller

Předčítač (2008)

Dávám čtyři hvězdy, i když vidím to tak na tři a půl. Takže předně klady. Herecké výkony. Všechny tři (vlastně čtyři, ještě B. Ganz). velmi dobré. Dále. Atmosféra Německa. Od špinavého v roce 1958, po modernější v roce 1966 až po rozestavěný Berlín v 90. letech. Zápory ? Možná natahovaný konec nebo nevysvětlení toho, jak je možné, že je někdo v Německu ve 20. století negramot, když není mentálně zaostalý.

Rain Man (1988)

Bičujte mě, na csfd.cz bduu vyjímka a dávám jen tři. Čekal jsem něco úplně jiného a vůbec mě to nedostalo.

Oběti a vrazi (2000)

Celkem nic moc. Zaujme snad jen podoba M. Hilmerové a I. Chýlkové.

Konec velkých prázdnin (1996) (seriál)

Některé příběhy jsou výrazně lepší než druhé. Nelíbila se mi dvojice klavíristky a zahradníka, ale ostatní, třeba slovenská rodina, jsou zachyceny moc dobře. K tomu zajímavé téma a hvězdička navíc za hudbu.

Radikální řez (1983)

Filmy s kriminální tématikou vznikající v 80. letech v Československu měly nepříliš vysokou kvalitu, a tak snímek Radikální řez z nich trochu vybočuje. Pouští se do tématu, které by dnes stejným způsobem natočit nešlo. Tvrzení jako: Na cikány je každý režim krátký, jsou sice pravdivá, ale v dnešní době obav z nařčení z rasismu už neřeknutelná. Kromě slušných hereckých výkonů bych zmínil i velmi donbrou tu necikánskou hudbu Zdeňka Marata.

Austrálie (2008)

Co to jako mělo být ? Romatický film, válečný film, dobrodružný film, drama, komedie ? Od všeho něco, ale celkem nic. První půlka s hnaním dobytka je celkem fajn, ale druhá polovina už mě neskutečně nudila. Navíc první půlhodinu se člověk musel dost orientovat v tom, kdo je kdo, ale to beru spíš jako plus. V kině bych dal asi tři hvězdy za krásné záběry, po domácím zhlédnutí, kdy jsem usnul, a nic mě nenutilo koukat do konce, dávám hvězdy dvě. A navíc. Lady žije dva roky s chlapem, se kterým se miluje, a když odjíždí, tak na něj volá Honáku. To chtělo fakt asi trochu taktnější překlad.

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Z trojice New York-Miami-Las Vegas nejlepší. Koukám pravidelně a baví mě to.

Quantum of Solace (2008)

Pro mě mírné zklamání. Co je platného na tom, že Craigův Bond je super zabiják, když ten příběh stojí za houby.

Magion (1984) (pořad)

Nebylo čtvrtečního odpoledne, abych nezasedl k telce.

Dokonalá partie (2005)

Někdy se ptám, proč takovéhle filmy vlastně vůbec vznikají.