• Thriller

Na vlastní nebezpečí (2007)

1,5 hvězdičky zaokrouhluji směrem dolů. Proč ? Protože tenhle film je jedna velká nuda. Jedna hvězdička za krajinu, jedna za Krobota, jedna za hudbu. A teď hvězdičky dolů. Jedna za debilní scénář, jedna za to, že všichni Balkánci mluví skoro česky, jedna ze to, že mi bylo úplně jedno, jestli se všichni utopí, jedna za ty policajty, podle kterých to na Balkáně vypadá asi jako na Slovensku alá Hostel. Odpad ale nedám kvůli těm třem malinkým plusům. A na závěr jedna otázka. Utopí snad už konečně V. Jiráčka ?

Skála (1996)

Srdeční záležitost. Zajímavé je, že hlavní tři postavy jsou sympaťáci, film si sice pro sebe trochu krade S. Connery, ale i " záporák Ed " je sympatická postava. A k tomu N. Cage, který tady sice hraje trochu podobně jako v Con Air, akorát má krátký vlasy. Jenže ty hlášky. Za všechny jmenuju jednu: " Kámo, právě sis zrušil Ferrari. Nebylo mý. "

Sázka na třináctku (1977)

Jedna z těch nejlepších československých detektivek. Děj je zajímavý, rozuzlení i překvapivé, leč logické. S dobře napsanými dialogy se herci poprali moc dobře, zmíním třeba jiskření Satoranský-Řehoř, role D. Blaškoviče nebo samozřejmě R. Hrušínského, nezklamal nestor českých detektivek B. Šmída a i celá řada malých rolí si zaslouží pozornost (L. Kostelka, V. Maurer, K. Augusta a koneckonců i M. Eben coby mladík s rozpláclým nosem). Jedno plus navíc i za hudbu Z. Marata.

Hrobník (2009) (TV film)

Alo jo, celkem fajn. Příběh má být asi volně inspirován masovým vrahem Roubalem. Ale ten motiv, proč vraždily ty holky ? Táta mi nechce dát peníze na studium, tak ho zastřelím a svedu to na mámu ?....No tak to trochu prr........

Specialista (1994)

Svého času poměrně hit, akční detonační scény jsou celkem dost fajn, ale milostná rovina je celkem nuda. Koukat na Stalloneho s nacucanýma žílama není zrovna to pravé ořechové.

Hospoda (1996) (seriál)

Už jsem vám několikrát říkal, abyste mi netykal...............ale stejně mu to bylo prd platný.

Dvojí obvinění (1999)

Tommy Lee Jones vypadá, mluví, jedná i chodí jako Sam Gerrard z Uprchlíka a Šerifů. A on to vlastně takový Uprchlík nebo Šerifové jsou. Akorát místo Harrisona nebo Wesleyho tady běhá Ashley.

Zapomenuté světlo (1996)

Vynikající snímek, spolu se Sekalem nejlepší český porevoluční film. Boleslav je vynikající, navíc jediný film, kde dobře a uvěřitelně hraje TELE-TELE Veronika. Oba bojují proti bezmoci, ale soupeře mají jiné. Perfektně vykreslená doba konce osmedsátých let, výborné figurky: hrabě Kinský, pan Klíma, tante nebo i pár dětí z ústavu, všechno má svá místa. A navíc přesně padnoucí facka tradičnímu funkcionářovi, který si určitě po listopadu nahrabal miliony v privatizaci a pak se všem smál.

Volejte řediteli (1994) (pořad) odpad!

Dlouhé roky po poledni usedal do studia jeden takový pán, co oblbnul miliony lidí v naší zemi. Oblbnul je natolik, že si zvolili do senátu a pak i do evropského parlamentu. Jeho sundávání brýlí, aby byl divákům blíže, jeho srdceryvné odmítání některých filmů a seriálů - ne, Majora Zemana opravdu nebudeme dávat (poznámka: sám v tom hrál, ale nikde to neřekl, asi se styděl, ale stejně tam Vovku vypátrali....).