• Thriller

DO-RE-MI (1998) (pořad) odpad!

trapné

Úsvit mrtvých (2004)

Plusové body za scény na střeše se střílením zombie podobných slavným osobnostem, za několik bouraček v úvodu filmu a za ten konec.

U mě dobrý (2008)

Látka na celý film nestačila. Jak by řekli někteří vedoucí diplomových prací, není to dostatečně nosné téma. První půlka je zdlouhavá a bez děje, potěší ale fanoušky Pupenda, kterému se vyrovná svou obrazností. Druhá část stylově připomínající Podraz je už svižnější, vtipná a i když až moc dobře vše vyšlo, na tohle se koukat dalo. Z herců pochválím Polívku a Formana, naopak Vladyka hraje jen svým obličejem blba a V. Javorský dokáže také víc. Nejlepší scény: jeseter, pěna v koupelně, přednáška o Amway.

Mlha (2007)

Přiznám se, že jména F. Darabont a S. King jsem poprvé u tohoto filmu zachytil až při závěrečných titulcích. Takže je jasné, že jsem čekal klasický horor, který se také prvních 5 minut tak tvářil. Jenže pak všichni přijeli do obchoďáčku a začalo to. Někdy jsem se až musel smát (vykrádačky Vetřelců, někdy jednoduše udělaná chapadla), ale tenhle film si svoje napětí drží. Role G. Harden je skvěle zahraná, nejsem sám, kdo by jí sejmul mnohem dřív, než se stalo. Do jiné úrovně pak staví film posledních deset minut, které jsou velmi zajímavé, a aspoň člověk nevidí happy-end. Podobné filmy: Válka světů, Potomci lidí. Nejlepší role: stará babka, která háže po lidech paštiky a pálí hmyz za živa.

Hancock (2008)

Mě so to moc líbilo, solidní porce oddychové zábavy. A navíc moment, kdy se na plátně objeví druhý " anděl " je velmi překvapivý. Nejlepší svény: Hancock zastavuje vlak a pak hlava v řiti.

Ves v pohraničí (1948)

Poměrně zajímavý film. Momenty příjezdu do vesnice jsou moc hezky natočeny, kdyby se točily dnešní barevnou technikou, byly by ještě krásnější. Řada momentů je ale přinejmenším úsměvná. Třeba čtyřicetiletý B. Záhorský hrající dědečka anebo odhalení pašeráků stylem: Jeden ze strojvůdců je Němec a tak ho máme. Je to on. A byl to on. Zajímavé role: K. Effa, L. Lipský (dobrodruzi), J. Pivec (záporák), D. Medřická (zhýralá kavárnice).

Kruh 2 (2005)

Otřesné. Nuda, nuda, po 40 minutách beznaděje jsem přestal sledovat. Takhle mě nenudí ani reklamy v TV.

Podraz (1973)

Sedm Oskarů mi přijde možná trochu moc. Mě se nejvíce líbila výprava, Chicago 30. let, metro, chudé čtvrti, moc hezké. Z ústřední trojice možná trošku zaostával Newman, který nedostal až zas tolik prostoru jako Redford. Velmi dobrý byl i R. Shaw. Konec je předvídatelný, postav tak akorát (nejlepší jsou možná týpci v sázkovce), takže 80 %.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Nelze jinak. Tenhle film je jeden z těch jasně pětihvězdičkových. A to kromě všeho možného hlavně díky hercům. Nicholson ? Jasně. Fletcher ? Jasně. Ta ženská má tak zlej ksicht, že v momentě, kdy po sebevraždě řekla: Vraťme se k dennímu programu, by se na ní vrhnul každý. De Vito ? Jeho Mancini super. Lloyd ? Naprosto nejlepší blázen z týmů. A mohli bychom pokračovat dál, od pana Fredriksona až po Indiána. Některé scénky jsou hodně úsměvné, třeba ta s basketbalem, jiné mrazí, ale hlavní poslání je vidět z každého kousku filmu. Ale ve filmu je jedna velká CHYBA: Na začátku říká doktor: MacMurphy, září 1938. Víme tedy ročník narození. V dabované verzi se ale při přenosu ze Světové série uvádí, že probíhá sezóna 1963. Že by tedy velký Jack hrál 25ti letého chlapíka ???? Nevím, nevím.