Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Tedy, to hodnocení zde, i komentáře, vyloženě nechápu.... :-( Já se bavila moc, od začátku až do konce. Nejvíc se mi líbila scéna v divadle, s Labutím jezerem. :-D

Okno do hřbitova (2011) (seriál)

Mé dojmy po první povídce: Brněnské divadelní herce mám velmi ráda (až na ty nové, to by však bylo na jiné a dlouhé povídání), docela i ponuré příběhy, takže jsem se na seriál fakt těšila. O to větší pak bylo mé zklamání. Musím souhlasit s Bluntmanem - vypadalo to, jako by herci hráli v divaldle, nikoliv ve filmu (pravda - mohl to být záměr, to ale nic nemění na tom, že to k tomu příliš nesedělo). Zuzana Slavíková bývala v Mahenově divadle skvělá, než začala uvádět tu pitomou soutěž, pak se hrozně změnila, přišlo mi, "jako by pak v tom duchu pokračovala i na divadle" - a není to jen můj osobní názor, v tom se shodla i řada mých blízkých. A propo - některé brněnské herce jsem viděla i v "normálních filmech", kde hráli naprosto přirozeně. Takže fakt nechápu. Námět zajímavý, ovšem celkem klišé a hlavně - divně zpracovaný (to bych u tohoto režiséra fakt nečekala), hudba otřesná (sama od sebe, navíc k tomuto se absolutně nehodící). A celkově to bylo takové prkenné, "tak nějak divné". Ovšem zdůrazňuji - to vše soudím (zatím) jen po prvním dílu (povídce), třeba mne ty další překvapí, uvidíme. Dám tomu určitě ještě šanci, už jen kvůli "mému" Brnu a mým (již od dětství) oblíbeným Brňákům. ;-) ............................................................. Po shlédnutí dalších 2 povídek uznávám, že už to bylo o facku lepší, leč zatím zůstávám s hodnocením u jedné hvězdy. Příběhy mne vůbec nijak neoslovily. Uvidíme, co se bude dít dál.

Muži v černém 3 (2012)

Ja krůtí brko, to tedy docela čumím, jak to tu tolik lidí odsuzuje! :-( Já jsem přímo nadšená, to tedy byl mazec! :-D Líbilo se moc moc moc, dokonce mnohem víc, než "jednička"! Žeru filmy, kde se (jakkoliv, kamkoliv, za jakýmkoliv účelem) cestuje v čase, a tady to byl prostě extra nářez. :-) A to jsem se původně trochu bála (navzdory tomu cestování v čase), že se mi tento díl moc líbit nebude (obzvláště po menším zklamání s "dvojkou"). Ale samozřejmě tak neslintám jenom proto, že se tu cestovalo v čase. Je tu velká spousta dalších podnětů - za všechny např. (má oblíbená) 60. léta, (můj oblíbený) Andy Warhol (a jeho "druhé já"; vtipné poznámky ("Co je to za kreténa?" - když mu J. sdělil, že ho obdivuje; nebo jak v nouzi "dělá už jen polívky" :-D :-D, atd... )), perfektně vybraný herec pro mladého K., který mi ho dobře připomínal (a to nejen podobou, ale i gesty, mimikou, dikcí...), vtipné průpovídky a hlášky, různé drobné odkazy pro pozorné (mnohdy zmerčitelné jen na pár vteřin), etc., etc...

Sponzor (1999) (TV film)

Milá úsměvná krátká povídka o zajímavé náhodě. :-)

Žena za pultem (1977) (seriál)

Bez ohledu na okolnosti a jak ho tu všici drbou, já mám tento seriál ráda (a teď do mě :)). Akorát nechápu, proč maminku hlavní představitelky hrála paní Medřická, která je (i vypadá) jen o pár let starší.

Dva lidi v ZOO (1989)

Ti kluci jsou mi protivní, ovšem naopak to opičátko je tak roztomiloučké.... :-D

Muž ve stínu (2010)

Snad poprvé jsem viděla vypjatou scénu, při níž se někdo (asice E. McGregor) snažil zachránit nejen svůj život, ale také osobní věci! Doposud vždy dotyčný nechal věci věcmi, a jal se spasit holý život. A tady utíkal před střelbou i s kufrem (pravda - na kolečkách, ale i tak, že). Což myslím, působí věrohodněji, i když by si jistě leckdo mohl říct - však správně, kašlu na věci, jen když se zachráním; ale aspoň já tak nějak stále podvědomě cítím, že pokud bych se já někdy dostala do nějaké nebezpečné situace, tož bych se snažila (pokud by to samozřejmě šlo) vzít s sebou i aspoň kabelku. ;-) Jistě, člověk si něco naplánuje, a pak se v okamžiku překvapení stejně zachová úplně jinak. To já si jen tak uvažuju... Jinak R. Polanski opět nezklamal, jak taky jinak, žeano. ;-D Ten chlap dokáže udělat velice zajímavý a napínavý film i týkající se politiky, která mne ve filmech (přiznám se) jinak skoro vůbec nebaví. Zhruba tak první půlka připomínala spíše dokument (což ale nijak nesnižuje kvalitu toho filmu - jen chci naznačit, že mě to celkem překvapilo), ale pak to nabralo "typicky Polanského rozměru" :-D, a úplně mne to vtáhlo. :-) Navíc - velmi milým překvapením pro mne byla malá rolička Eliho Wallacha (škoda, že skutečně malinká, ale znáte to - nemusí pršet, stačí, když kape ;)). O to větším, že jsem před shlédnutím filmu neměla o jeho účasti v něm ani páru, a tak když "vyjuknul" z toho svého domku na pobřeží, moc mne to potěšilo - rozzářilo den. ;-)

Hry bez hranic (1965) (pořad)

...Vzpomínka na staré zlaté časy dětství. :-) Má velice oblíbená (ehm, tedy hlavně tehdy :)) TV soutěž - teď už to nemá to pravé kouzlo, atmosféru počátku devadesátých let, kdy jsme ji jako rodinka u nás doma s nadšením sledovali. Ani jsem netušila, že vznikla už tak dávno - myslela jsem, že někdy kolem toho roku 1992 - to mě docela překvapilo. Ale pamatuju si, že Brno zvítězilo, heč!!! :-D Tedy, samozřejmě i jiná naše města, ale holt to "mé" Brno je Brno, no.. ;-)