Výtah do pekla (2004)

Parádní japonská šílenost.Za některý postavy mám chuť napálit za pět, např. mikrobiolog nebo vězni, zvlášť ten na plakátu, to je prostě něco neskutečnýho, co oni před tou kamerou předvádějí.Jinak super nápad a hodně zvláštní "hudební" (spíše zvukový) doprovod, jenom to zpracování nebylo tak dechberoucí, jinak by to byla jasná pětka.

The Afterman (1985)

Zbytečná, samoúčelná a nepůsobivá vize postapokalyptickýho světa očima Rob Van Eycka.Postapo je opravdu jenom záminkou pro natočení svýho vysněnýho šokujícího materiálu, protože svět vůbec nevypadá jak po světové/atomové válce, všechny lokace překypují zelení, zvukovou kulisu doplňují všudypřítomní zpívající ptáci atd., což si ale režisér tak trochu ošetřil absencí datování.Tenhle film má jedinej účel - šokovat, ale to se mu v mém případě rozhodně nedaří.Je tady záběr od nekrofilie přes různý sexuální násilí až po kanibalismus, ale co z toho, když to celkově nemá "duši".Jedna samoúčelná rádobyšokující scéna za druhou bez jakýhokoliv dopadu na diváka, bez dialogů, jen s iritující 80-kovou hudbou.Ještě si neodpustím malou citaci z jedné recenze, která vystihuje (s lehkou nadsázkou :) ) většinu filmovýho dění: "Another obvious obstacle was that there aren't any professional actors in the cast. That's okay, though, since their acting duties are limited to stripping off their clothes and walk around with terrified faces" :) Yeah, that`s right, ikdyž ani ty vystrašený ksichty jim pořádně nešly.

Ďábel (2010)

Nakonec to neni takovej průser, jak jsem myslel. Nepřemrštěná stopáž, neznámí herci, kteří imho nehrajou vůbec špatně, docela dobrá hudba, a pořád se něco děje. Jako horor bych to sice neoznačil, páč strach se vůbec nedostavil, ale nutno přiznat, že pár scén bylo lehce creepy. Navíc s perfektnim ozvučením jde zážitek samozřejmě ještě výš. Jedno zkouknutí určitě neublíží, podruhé bych to ale vidět nepotřeboval.

Domov snů (2010)

Důvod hlavní hrdinky vem čert,...jako, je to ujetý a dost šílený, ale podobný záležitosti nemůžou z východu přece až tak překvapit. Já měl hlavní problém s filmem jako celkem. Jde o to, že je to spíš víc nepovedený, nudný a nezáživný sociální drama než pořádnej gore-námrd-gradující slasher, vždycky jenom chvilkovej mord a pak zase tuna nudných dialogů/scén, výjimkou jest partička teenagerů, což je nejlepší chvilka z filmu, tady to je ten správnej nářez. Jinak ale vesměs nuda a navíc jsem tu pointu prokoukl už snad v půlce filmu. Gore je povedený a působivý, ale takovej nášup jak v níže v komentářích srovnávaným Inside to zdaleka neni.

Ples upírů (1967)

Taková trošku hororvější pohádka, tak to na mě působilo, hlavně první půlka měla super pohádkovou atmosféru. Potom to začlo trochu nudit, ale všechno bylo vynahrazeno perfektním závěrem. Navíc to byla strašná sranda, což vyvrcholilo na plese, kdy jsem byl už smíchy bez sebe :). A překrásná Sharon Tate o_O

Kalvárie (2004)

A tak pěkně to začalo.Tohle patří mezi ty snímky, které vás od prvního záběru nadchnou, a i přes pomalé dění jste doslova přilepení na obrazovce a s nadšením si vychutnáváte každičkej záběr.Kamera je tady uplně boží, stejně tak lokace, a když se tyhle dvě skutečnosti spojí, tak je o hutnou atmosféru postaráno.Herecky taky nemám výhrad, pošahaní blázni a magoři byli skvělí a všechno jsem jim věřil, možná jich jenom nemuselo být tolik na jednom místě, to už je přecejenom těžší k uvěření.Celkově první polovina byla famózní, pak ale jako kdyby tvůrcům docházely nápady a nepřišli s ničím, co by mě vyloženě rozbilo (ikdyž určitý tlak tam samozřejmě byl, představa, že vás drží takovej blázen, co si myslí, že jste jeho žena, a ještě na tak odlehlym a depresivním místě, je prostě působivá) a ještě to zakončili pěkně suchou a lacinou tečkou, jako kdyby to chtěli mít už rychle za sebou, to je velká škoda.Formální stránka tady vítězí nad obsahem, a to ještě vlastně uplně bez hudby!Ale jo, já tam ty 4* teda nápalim, celou dobu co tohle píšu, mě to hlodá, jestli 3 nebo 4, ale tak jo, mělo to přecejenom dost super momentů, výraznější vada je vlastně "jenom" ten konec.Ale s odřenýma ušima!

Toxický mstitel 2 (1989)

Tak tohle byla opět strašná chláma, Lloyd a Michael ze sebe chrlí jeden nápad za druhym až je z toho zase slušná jízda.Možná pár scén zbytečně natahovaných a ty, kde nefiguroval Toxie, byly docela slabý, ale jinak je to prostě neskutečně ulítlej humor, kterej mám rád.Tvůrci si z toho dělaj absolutní holubník a tvoří jak se jim zlíbí, totální anarchie.Úvodní scéna byla naprosto dechberoucí, jenom škoda, že obsahuje téměř většinu gore z celýho filmu, ale jak už jsem řekl, většina "fragů" dál ve filmu byla funny i bez krve :).Lucky for you, it`s time for my.....piano lesson!

Sociální síť (2010)

Trent Reznor, Atticus Ross - výtečný hudební doprovod.Fincherova režie mě takřka přibila do sedačky a přilepila oči na plátno.Na tom má samozřejmě podíl i scénář a perfektní dialogy, který nenechaj váš mozek ani chvilku vklidu.Překvapil Justin Timberlake, to jsem netušil, že umí takhle hrát o_O, a Jesse Eisenberg snad ani nemusím zmiňovat, ten má nerda v krvi.Na tenhle film jsem se těšil hodně, a i přesto mě docela dostal.Váhal jsem mezi 4* a 5*, ale ten film má prostě hodně mě blízkých "věcí" (jak už jsem zmínil - Trent Reznor, tematika FB, nerds, Finchie....), takže prostě musim dát plnej, při sledování jsem měl strašně krásnej zvláštní pocit.

Direct Your Own Damn Movie! (2009)

Let`s make some art!Parádní dokument natřískanej radama, jak začít s filmem.Od prvního kroku až po distribuci.

Seance (2009) (studentský film)

Nevim co tady všichni brblete, dyť je to řemeslně krásně odvedená práce (kor na 24 letýho mladíka, kterej se snaží prosadit).Jde vidět, že má Robin hodně nakoukáno, což se projevuje hlavně na kameře, která je uplně super.Hudba je taky skvělá, ikdyž ten hlavní motiv by se nemusel tak opakovat, ale budiž.Lekačky některý povedený, některý očekávaný, ale přitom stejně docela nepříjemný, takže opět palec nahoru.Herci výteční, herečka hrozná, na tom se asi všichni shodnem.Klára Jandová neuměla hrát ani v prachprostých rodinných poutech, natož aby zahrála v temnym atmosférickym horůrku.Tohle Robin trochu neodhadl, ale snad už od ní do budoucna dá ruce pryč.A to ještě měsíc schválně koukala na horory, aby se něčemu přiučila http://www.youtube.com/watch?v=nnjX9R8q_9M , ale jak je vidno, asi koukala spíš do zdi.Každopádně Robin je borec, viděl jsem ho naživo na BXM, a z toho týpka přímo srší charisma.Škoda, že jsem Seanci neviděl před, sdělil bych mu osobně svůj názor a pochválil jeho práci.Myslim, že má našlápnuto a dotáhne to ještě hodně daleko, a vás rejpálky tady všechny umlčí.Když ne snímkem "Jsem brána", tak určitě ještě něčím dalším.Good luck Robin.