Young Ones (2014)

Nevyužitý potenciál. Silně.

Výchozí bod (2014)

V první řadě bych chtěl vyjádřit podiv nad tím, jak někteří uživatelé mohou označovat film za Sci-Fi. Možná budu jeden z tisíce, ale víc než cokoli jiného jsem film vnímal jako příběh lásky. To byla zřejmě (pro mě) nejsilnější rovina. Sofi.. Ze závěru jsem měl husí kůži a možná mi utekla i jedna slza. Budu si namlouvat, že ji odvezl s sebou. Vynikající soundtrack.

Sázka na život (2014)

Úvodní titulky jsou jednoznačně vynikající. Neztratily by se v žadné Bondovce. Klobouk dolů.

Predestination (2014)

Tedy povím vám.. sbalit sám sebe a sám sebe (vědomě) ojet.. Uff, creepy! Ale bavil jsem se královsky. Ethan Hawke boduje.

Labyrint: Útěk (2014)

Netuším, který "příběh" z nové vlny imbecilních teen žánrů je horší. Člověk by se mohl začít ztrácet v těch hi-tech lahůdkách pro lobotomy. Zdejší nadšené hodnocení mi dalo pěknou podpásovku. Naivně jsem se domníval, že snad uzrála světlá vyjímka, ale zhruba po 15 minutách jsem prozřel a uvědomil si, že CSFD je k podobným p*covinam směle nakloněna. Prasečí zjev, který si hrál na kápa gay komunity a který skončil s oštěpem v břiše až (bohužel) ke konci filmu, mě sral takovým způsobem, že jsem jeho pasáže musel přetáčet. Malý tlusťoch, který skončil s kulkou též až ve finále, mě přesvědčil, že se skutečně jedná o scénaristicky nedotaženou záležitost. To malý sádlo by vypustilo duši už v polovině labyrintu. A tak tu máme další chujovinu, která se může se ctí zařadit mezi další imbecilní hity, které už je těžké všechny vyjmenovat. S nadšením očekávám druhý díl Divergence, jelikož trailer vypadá mňamózně.

Plačící muž (2014)

Atmosférický začátek. Skladba od Sade a vtípek pro prcka naznačil, že tohle se mi bude zamlouvat. Následné poslání svého šéfa do prdele to jen potvrdilo. Vyjebání se spojkou, "Táhne Ti z huby česnek, takže ten svůj podělanej ksicht přesuň dál", mě utvrdilo. Mám jedinou výtku.. finální titulky měly přijít o 53 vteřin dříve.

Lucy (2014)

Nemám slov. Luc ušel od Magické hlubiny pořádný kus cesty.

Žár těla (1981)

Udusaný jižanský noir, kde vás letní slunce a sexualita Kathleen Turner rozpálí doběla. Femme fatale v ryzí podobě. No a Mickey Rourke byl milým překvapením.

Falešní poldové (2014)

Jake M. Johnson. Tohle jméno mě irituje. Jeho "herectví" mě irituje. Jeho výraz mě irituje. I můj soused má víc charisma a to mě můj soused dost sere.

Muži v naději (2011)

Řadím se k těm, kterým je životní nadhled Bolka Polívky příjemný.