Tři mušketýři (2011)

Extravagantní. Plusy, který to vytáhly na čistě průměrný (50%) tři hvězdičky: parádní šermovačka při seznámení D´Artagnana s mušketýry, nádherná výprava, nádherná Gabriella Wilde, občas sranda... Parodie?

Jarní prázdniny (2009)

Strašně uječenej pokus o komedii musí urazit snad i teenagery, pro který je zřejmě film určenej (přestože hlavním hrdinkám je kolem třiceti). Hvězdičku dávám za jakžtakž zábavnou svéráznou političku s koulema.

Umlčeni (2008)

Uplyne jen pár minut, než nás film začne udržovat v napětí. A nepoleví až do konce. Velká škoda, že napětí přerušuje hlavně v druhý půlce snímku moje nechápavý kroucení hlavou a ke konci dokonce i smích (to si dělaj prdel?). Prostě tolik pitomostí a nepochopitelně nelogickejch postupů toho maníka mi nedovoluje dát víc než dvě hvězdy. Klasickej případ, kdy vás vysloveně rozčiluje nesmyslný jednání hlavní postavy v určitejch situacích.

Drive (2011)

Neškatulkuju. Je to prostě pomalej film s trochou akce, hlavně v závěru. Málomluvnej Ryan Gosling umí suprově řídit káry. Dalo by se na tom vydělat něco baků, ale všechno se to nějak zvrtne... Pár pitomostí, špetka romantiky tak jak ji mám rád a skvělá hudba, občas vtipně použitá. Nenudil jsem se. No a jak to dopadne, to se teda nechte překvapit.

Arena (1985)

Srdeční záležitost se songama Duran Duran, v osumdesátejch letech mnohokrát zkouknutá a nechybějící v mým okolí skoro na žádný párty odehrávající se u někoho na baráku nebo v bytě.

Jednoduchý plán (1998)

Jednoduchej plán, jehož stvořitelům se - hlavně díky sobě samým - od samýho začátku neustále staví do cesty menší či větší překážky, takže vás ani na chvíli nenechá se nudit.

Kořist (2007)

Dílko směřovalo poměrně rychle ke klíčový akci, což mám u těchto typů filmu rád, takže to vypadalo nadějně. Jenže od okamžiku, kdy k ní došlo a hlavně způsob, jakým se to přihodilo (nikdy nechtějte narazit na safari na tak amatérskýho průvodce-hňupa) mě natlačil do situace, kdy jsem začal fandit lvům, aby všechny ty zúčastněný jelita sežrali, protože jelita se chovaly jak bezmozci. Do toho se nás tvůrci jali otravovat zpestřením v podobě komplikovanýho vztahu macechy s dcerou, což by nebylo na škodu, kdyby člověk netušil, k čemu to asi tak směřuje a jak to dopadne. Mimochodem, tu protivnou dcerušku bych lvíčkům rovnou předhodil. Závěrečná scéna pak všemu nasadila korunu... Ideální "uspávací film", kdy zalehnete, nastavíte TV, aby se za hoďku a půl vypnula a pokud usnete před koncem filmu, je to jedno.

That's Life (2007)

Menší nechutnost s ošklivým pinďourem. Ale kamera se mi líbila.

Jako jed (1985)

Okouzlující moc Svěrákova herectví, hlavně mluvenýho projevu, na mě funguje dokonale. Tenhle kousek, společně s předchozím Olmerovým filmem Co je vám, doktore? je absolutní pecka. Dokonalí herci a příběh ze života, líbí se mi i kamera, perfektně sedne hudba, prostě paráda. Je až nepochopitelný, co začal vytvářet pan režisér od druhý poloviny devadesátejch let za hrůzy.