Ztraceni ve vesmíru (1998)

Po chvíli jsem se musel podívat na profil filmu, jestli to není náhodou parodie. A musím říct, že Joey LeBlanc je odepsanej. Snad pro něj natočej novou sérii Přátel, jinde prostě nemůže hrát. Těžko hledat zaškatulkovanějšího herce.

U konce s dechem (1983)

Tohle měl bejt pokus o co? Richard Gere na perníku!

Obří mosty (2006) (TV film)

To jsem netušil, kolik lidí je zaměstnáno kolem mostů i po jejich dokončení. Obří dispečinky, uvnitř mostu vedoucí malinkatý metro pro vnitřní kontrolu stavby, "lanolezci" kontrolujou ocelový lana a podobně. Historický záběry špatně postavenejch, ve větru nebo díky silnýmu proudu řeky se hroutících mostů byly rajcovní stejně jako záběry novejch megamostů a všechno okolo staveb je vysvětlováno i s pomocí animace tak, aby to pochopil třeba takovej laik jako jsem já. Paráda.

Světová invaze (2011)

Slušnej válečnej film. Pár komicky vyznívajících "emotivních" scén ani ve všech směrech příšerná postava veterinářky, zrovna tak jako snadnej konec (nechci spoilerovat), mi nebrání ve vyšším hodnocení. Hlavní postava celkem sympaťák, triky super, akční scénky taky, občas nějaká trapná hláška no... P.S. Přečetl jsem si pár komentářů tady a musim říct, že kdo šel na sci-fi film, kterej se jmenuje tak jak se jmenuje, věděl, že půjde o záchranu světa nebo minimálně L.A. před zlejma emzáčkama a čekal od toho snad nějaký hluboký sdělení, zapeklitej příběh a Oscarový výkony, tak je idiot.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Začátek byl skvělej. Pěkně svižná akce, kapitán Picard jako rozpustilej řidič supervozítka pobavil, v takový náladě ho často nevídáme. Hned na to honička s emzáckejma domorodcema - parádní... Postupem času se ale film víc a víc podobá seriálu, což mě po tom pro Star Trek netradičnim nástupu trochu zklamalo, nicméně je to pořád nadprůměrně kvalitní sci-fi.

Ostrov (2005)

Dva kloníci prchají z lágru. Kdo by se jim taky divil, když je tam tak pruděj! Ewan má ke snídani zakázáno konzumovat svoji oblíbenou slaninu a při sebemenším pokusu o nějaký to ochmatávání kamarádky Scarlett se hned objevuje otravnej dozorce ("Vy dva, bacha na intimnosti!"). Tak si trochu těch intimností užijou při útěku za svobodou a pak se charakterně vrhnou i do záchrany svých kolegů. Vyzdvihnul bych krásnou Scarlett, skvěle hrajícího McGregora a perfektní akční scénu z útěku na návěsu jedoucího náklaďáku (kam se hrabe Kobra11!).

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Já nevim no, Turci tohle dílo taky možná zrovna nezbožňujou, ale třeba je pro ně snesitelnej aspoň ten hudební doprovod à la kobro, polez z pytle ven. Mě na tom sralo úplně všechno. Dva díly ze zvědavosti stačily.

Fallout: Nuka Break (2011)

Pro fanoušky-hráče Fallout 3 hezká připomínka týhle skvělý hry, s celkem slušně trefeným prostředím. Hned si jdu koupit New Vegas. Mrkni na to.

Ve jménu krále (2007)

Bollovi se podařilo vystavět docela hezkej fantasy svět, lokace jsou krásný, kulisy - různý baráčky a rozhledny - stojej za to, výprava překvapivě slušná, masky skřetů taky neurazí a i na počítačích stvořený hrady a části pohoří nijak vizuálně neruší. Statham předvádí na plnej plyn tvrďácký gymnastický kousky, Loken se ladně spouští v lesích po liánách, meče a šípy sviští vzduchem, useknutý hlavy lítaj... Ale nějak tomu chybí ta správná atmosféra nebo co, prostě nebojujete společně s hlavním hrdinou, no a to potom není to pravý ořechový, že jo. Jen teď nevím, jestli za to může šíleně rušivej element v podobě lacinýho hudebního doprovodu, kterej byl ještě ke všemu nevšedně hlasitej a špatně použitej v jednotlivejch scénách a hrající téměř bez přestání(!), nebo chladnější herecký výkony... Abych dlouho nekecal, celkově z toho vychází neurážející slabší průměr.

Pozemšťan (2007)

Tak kdy už přijde nějakej ten zázrak? Kdy to na ně vybalí? Kdy jim to ukáže? Kdy jim to natře, ať vyvalej bulvy a spadnou jim čelisti, když mu teda nevěří a mají ho za blázna, přestože jsou na vážkách, protože čím dál víc tuší, že to všechno může být pravda...?! Vlastně pořádně to nepřijde, najednou je filmu konec a byla to prostě řacha.