Centurion (2010)

Takže, abych nespoileroval... Věděl jsem tohle, čekal jsem támhleto, byl jsem přesvědčenej, že se v tu chvíli zachráněj jedině tímhle způsobem, tušil jsem, že tamten udělá přesně tohle a očekával jsem, že to skončí takhle. Pak jsem taky registroval nějaký ty filmařský nedokonalosti. Jinak mě ale tahle velice akční starověká honička v krásný drsný přírodě ohromně bavila a Fassbender se po Prvo-třídních X-menech stává mým oblíbencem. Jen ta Olina nemusela čumět celej film jak puk.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Fakt trapný. Nebejt občasnejch krkolomnejch pádů, je to jasnej odpad. Boučkův ksicht a komentář plus vřeštění tý Sloveny tomu moc nepřidává.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Bitky, pařby, násilí, brutalita, napětí, šlapky, fety. Hodně fetů, hodně syrový brutality. Mejm očím nelahodící záběry. Svíravej pocit v břiše. Fuj. Pár historek z londýnskýho podsvětí, podívaná pro silný žaludky. A skvělej finální song.

X-Men: První třída (2011)

Tak takhle to teda všechno začalo? Asi jo. Vlastně ani nevim, jestli to bylo věrný předloze pana Lee, protože ač jsem určitě jeden z prvních fandů mutantů minimálně ve vodách csfd díky tomu, že už jako žák prvního stupně ZŠ na začátku osmdesátejch let jsem byl hrdým vlastníkem několika západoněmeckejch výtisků X-men a pěkně jsem si je se slovníčkem překládal, texty psal na lepící štítky a pečlivě je vlepoval do "mluvících bublin" v originál sešitech, tak ani přes takhle vřelej vztah k tomuhle komiksu jsem nikdy nepátral po počátcích, nesnažil se sehnat díly ve kterejch je tohle všechno objasněný, ani se někde jinde dočíst, jak to bylo. Holt v době, kdy už nebyl problém tady sehnat jakejkoliv komiks, mě ovládaly jiný věci, jako ženský, chlast a rock´n´roll... Jinak, herci byli vybráni dobře, aspoň co se týče podoby jednotlivejch postav v předchozích (Singerovejch) filmech. Nejlíp se povedl Erik. Mám pocit, že celej tenhle prequel byl udělanej hodně citlivě vzhledem ke všem dříve natočenejm X-menům. Vadilo mi jen pár nelogickejch věcí, slzičkovejch scének a docela nesympatickej McAvoy. Nejvtipnější scéna: Setkání Xaviera a Erika s Wolverinem v baru. Nejsilnější scéna: Erik coby návštěvník "německý hospody" v Argentině.

Equilibrium (2002)

Chachá... Kdo má v sobě aspoň kousek citu, musí hodnotit kladně!

Svítání (2009)

Bejt upírem neni žádná prdel, když je hlad. A obzvlášť, když už vás bejt upírem nebaví. To jste potom schopný udělat cokoliv, abyste našli způsob jak znovu rozbušit svoje srdce. Třeba i jít proti svý nový rase a riskovat přitom kariéru a dokonce i ten nesmrtelnej život... Atmosféra upířího města byla fajn a vychytávky upírů umožňující cestovat i za denního světla se mi líbily. No a nejhezčí upírci byli ti chudáčci chudokrevní. Průměrnej příběh, slušná zábava. Chvalitebně.

Miss Potter (2006)

První půlhodina filmu byla vyloženým utrpením. Pohádka o zvířátkách v lidských šatičkách s pro mne nejnesympatičtější hlavní postavou, kam moje paměť sahá. Při každým záběru na úděsně se šklebící Renée se mi otevírala kudla v kapse a měl jsem co dělat, abych nepřepnul TV. Jestli se takhle přiblble pitvořila slečna spisovatelka i ve skutečnosti, tak potěš pámbu. Po šílenym nástupu ale naštěstí miss Potterová začala mimiku svý buclatý tvářičky trochu krotit a pokročilo se dokonce i v příběhu - dozvěděli jsme se ze života Beatrix i jiný věci, než jak buzerovala tiskaře a vydavatele při vzniku svých knih a nakonec musím říct, že tý hoďky a půl, kterou jsem filmu věnoval, nelituju.

Srdcová sedma (1998)

Fiim o jedný velký smolařce, zbouchnutý a padající pod auta.

Hanna (2011)

Přešvihnutý. A některý scény jako útěk z jakýsi základny CIA (nebo co to bylo) korunovanej zachycením se Hanny (čumící z kanálu uprostřed pustiny) za podvozek frčícího hummera jsou přešvihnutý moc. A takovejch úletů je tam víc. Ale jinak, takový typy ženskejch jako je Hanna se mi líbí a navíc mě rajcuje, když holka umí zbouchat chlapa, takže u hodnocení přimhouřím očko.

Čejenský bojovník (1994) (TV film)

Nízkorozpočtová westernová povídka, která neurazí. Manžel krásný Rebeccy byl opravdu trouba...